ایمیدرو به دنبال فرایندسازی ذیل آینده‌پژوهی است
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

ایمیدرو به دنبال فرایندسازی ذیل آینده‌پژوهی است

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو به طور مشخص و بر اساس یک برنامه مدون و ساختارمند، به دنبال فرایندسازی ذیل آینده‌پژوهی است. درواقع ابتدا نقش و جایگاه دانشگاه‌ها و واحدهای صنعتی را مشخص و پس از آن و با ایجاد نهادسازی میان این دو بازوی تئوری-اجرایی در کشور، نیازها را سیستماتیک و سپس ذیل یک برنامه مدون، آن‌ها را عملیاتی خواهیم کرد تا به نوعی پیشاپیش تمامی موانع توسعه در آینده را شناسایی کنیم و سپس در مسیر حل آن، گام‌های جدی، عملی و لازم را برداریم.

خداداد غریب‌پور در گفتوگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در حاشیه افتتاح مرکز استارت‌آپ‌های معدنی کشور اظهار داشـت: ما به طور جدی به دنبال عملی کردن ارتباط میان دانشگاه و صنعت هستیم و امروز هم شاهد گام عملی آن بودیم که با حضور روسا و مسئولان سه دانشگاه مهم کشور (دانشگاه تهران، صنعتی امیرکبیر و صنعتی شریف)، اولین مرکز استارت‌آپ‌های معدنی در کشور را افتتاح کردیم و امیدوار هستیم با جدیتی که در دانشگاه‌ها و نهادهای علمی در کشور وجود دارد، این پروسه نیز به سرانجامی موفق و سازنده برسد.

توجه به نوآوری، تضمین تحقق انقلاب معدنی است

رئیس هیئت عامل ایمیدرو یکی از راه‌های تحقق انقلاب معدنی را توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان و تاکید کرد: برای رسیدن به انقلاب معدنی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان، نیاز به فرایندسازی و نهادسازی داریم که در مرحله اول، با ایجاد این مرکز، سعی در حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های نوآور داریم تا بتوانیم با ایجاد یک سیستم مدون و برنامه‌ریزی شده، توسعه بخش معدن و صنایع معدنی را با ایده‌های خلاق و به روز پیش ببریم.

وی اضافه کرد: وجود نشست‌های مشترک و عملی میان واحدهای صنعتی و نهادهای علمی تا آنجا مهم است که اگر در این برهه از وضعیت صنعت و معدن کشور، مورد توجه قرار نگیرد، می‌تواند این بخش را با آسیب‌های جدی مواجه کند، بنابراین در مجموعه ایمیدرو درصدد هستیم تا نهادهایی را به عنوان نهادهای واسط میان دانشگاه و صنعت ایجاد، و از طریق آن، اتصال میان دانشگاه و صنعت را برای رفع نیازهای واقعی صنعت و معدن کشور ایجاد کنیم.

غریب‌پور اظهار داشت: اینکه تا به حال واحدهای صنعتی و معدنی، سراغ ایده‌های جدید و دانشگاهی نرفته‌اند، کاملا نادرست است چرا که واحدهای صنعتی و معدنی به فراخور نیاز و با توجه به شرایطی که در آن دست به تولید می‌زنند، تصمیمات راهبردی و عملی بسیاری در این زمینه اتخاذ کرده‌اند. بنابراین واحدها به طور مجزا کارهای مختلفی برای رفع نیازمندی خود از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان و یا دانشگاه‌ها انجام داده و می‌دهند؛ با این تفاوت که کارهای آن‌ها تا به امروز پراکنده و غیرمدون بوده است.

وی ادامه داد: هدف ما مدون کردن فرایند نیازسنجی واحدهای صنعتی و معدنی ذیل ارتباط‌گیری مستقیم شرکت‌های دانش‌بنیان با این واحدهاست. درواقع ایمیدرو به دنبال فرآیندسازی ذیل آینده‌پژوهی است. یعنی ابتدا نقش و جایگاه دانشگاه‌ها و واحدهای صنعتی را مشخص و پس از آن با ایجاد نهادسازی میان این دو بازوی تئوری-اجرایی در کشور، نیازها را سیستماتیک و آن‌ها را ذیل یک برنامه مدون پیش خواهیم برد تا به نوعی در مسیر رسیدن به آینده، تمام موانع را پیشاپیش مرتفع کنیم.

جریان‌سازی مهم‌ترین هدف این مرکز است

رئیس هیئت عامل ایمیدرو درباره کیفیت جریان‌سازی در ارتباط با این مرکز نوآوری، اشاره کرد: برای هدفی که مد نظر ما در این مسیر وجود دارد، توجه صِرف به آمار شرکت‌های دانش‌بنیانی که در این مرکز حضور پیدا خواهند کرد، اولویت ندارد بلکه تمرکز و اولویت مهم ما در این مرکز بر جریان‌سازی روندهای توسعه‌ای ذیل چنین مراکزی است. البته پویایی و چابکی این مرکز به عنوان یک امر مهم و اولویت ضروری، مد نظر ما قرار دارد به طوری که پس از اینکه شرکت‌های دانش‌ینیان مستقر در این مرکز، موفق به مشارکت مستقیم با واحدهای صنعتی برای تجاری‌سازی ایده‌های خود شدند، گروه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور جدیدتری به مرکز ورود پیدا خواهند کرد تا خلاها پیش از آنکه دیر شود، شناسایی و در جهت رفع آن‌ها، اقدام تئوری و عملی لازم صورت پذیرد.

غریب‌پور در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از ایده‌های نوآور متعلق به برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان که از طریق جشنواره اینوماین و سایر فعالیت‌های ایمیدرو، شناسایی و مورد توجه کارشناسان و خبرگان قرار گرفته بود، در حال حاضر در مسیر تجاری‌سازی هستند، بنابراین مجموعه ما، فعالیت جدی خود را پیش از افتتاح این مرکز آغاز کرده بود و در ادامه نیز با ایجاد این مرکز، تمامی برنامه‌های مربوط به ارتباط ایده‌های خلاق شرکت‌های دانش‌بنیان با واحدهای معدنی-صنعتی و دانشگاه‌ها، به صورت سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده پیش خواهند رفت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
توان تولید دانش فنی وجود دارد
تحقق انقلاب صنعتی و معدنی در گرو حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان
استارت‌آپ‌های معدنی می‌آیند
نقش استارت‌آپ‌ها در تأمین مواد اولیه فولاد و صنایع معدنی
استارت‌آپ‌های معدنی باید نظر سرمایه‌گذاران را جلب کنند
استارت‌آپ‌ها، محرک‌های بخش معدن در آینده هستند
استارت‌آپ‌های معدنی، فصل جدیدی از تحول در معادن
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: