تسهیلات ویژه به واحدهای تولیدی بدهکار به بانک
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح کرد:

تسهیلات ویژه به واحدهای تولیدی بدهکار به بانک

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: مصوبه ستاد تسهیل در خصوص پرداخت 5 درصد اصل و سود بدهی و یکسال تنفس و تقسیط حداکثر پنج ساله مابقی بدهی واحد تولیدی به بانک، در شورای پول و اعتبار بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، میثم زالی اظهار کرد: نگاه بانک مرکزی و دولت به این مصوبه برای حل مشکل واحدهای تولیدی و بانک‌ها مثبت است و با تصویب و ابلاغ این مصوبه، هم واحد‌های تولید بدهکار سود می‌برند و هم بانک‌ها می‌توانند به مطالبات خود برسند.

وی با اشاره به پیگیری ستاد برای افزایش ضمانت اجرایی مصوبات ستاد تسهیل، افزود: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی مثل سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی همکاری خوبی با ستاد دارند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: مصوبه شامل واحد‌های تولیدی است که تسهیلات دریافتی را خرج هزینه تولید کرده‌اند که نزدیک به ۹۰ درصد تولیدکنندگان این‌گونه‌اند.

زالی یادآور شد: ما هم به بانک‌ها و هم به بدهکاران عمده کمک می‌کنیم تا بتوانند بدهی خود را پرداخت و مطالبات خود را به تدریج وصول کنند.

وی اضافه کرد: با ایفای تعهدات به بانک‌ها قطعا بانک‌ها با اختیاراتی که دارند نیز جرایم دیر کرد آن‌ها را خواهند بخشید

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، با ابراز امیدواری در خصوص اصلاح سریع‌تر قانون مالیات بر ارزش‌افزوده گفت: ۶۰ درصد مالیات کشور را تولید می‌دهد و در هیچ کجای دنیا این‌گونه نیست و این موضوعی است که هزینه سربار تولید را بالا می‌برد و اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده از مطالبات به حق تولیدکنندگان است.

محمدرضا مرتضوی دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نیز اظهار داشت: در جلسات ستاد ملی تسهیل نمایندگان همه دستگاه‌ها حضور دارند و اگر دستگاهی مصوبه ستاد را اجرا نکند به نوعی می‌توان گفت خلاف قانون کرده و در این شرایط مرتکب خیانت شده است.

مرتضوی با اشاره به بن‌بستی که به دلیل شرایط اقتصادی کشور در چرخه تولید اتفاق افتاده گفت: طبق مصوبه ستاد تولیدکنندگان بدهکار بانکی می‌توانند ۵ درصد (اصل و سود) بدهی خود را بپردازند و مابقی را هم بعد از یک سال تنفس تا حداکثر پنج سال تقسیط کنند.

وی با اشاره به این که شرایط تولید و اقتصاد کشور خارج از اراده تولیدکنندگان به آن‌ها تحمیل شده، یادآور شد: در همه جای دنیا وقتی چنین شرایطی برای صنعت و تولید پیش بیاید دولت و بانک‌ها از آن‌ها بی‌محدودیتی حمایت می‌کنند.

بر اساس گزارشی از شبکه خبر، دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به شوک‌های بزرگ اقتصادی مثل کاهش ارزش پول، کاهش قدرت خرید مردم، تحریم‌ها و... که تولیدکنندگان دیده‌اند، اضافه کرد: بانک‌ها و تولیدکنندگان شرکای تجاری هستند و اگر یکی زمین بخورد دیگری هم زمین خواهد خورد و نمی‌شود یک طرف بگوید مشکلات طرف دیگر ربطی به ما ندارد. اگر واحد تولیدی از کار بیفتد مالیات، حق بیمه، مزد کارگران را نمی‌تواند بدهد و همه متضرر می‌شوند؛ برای همین همه باید کمک کنند تا این بن‌بست بشکند.

مرتضوی در پایان خاطرنشان کرد: زنجیره قانون مالیات بر ارزش‌افزوده ناقص است و همه بار مالیاتی آن بر دوش تولید کنندگان است و این قانون باید اصلاح شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازگشت واحدهای تولیدی راکد مازندران به همت دولت
کمبود نقدینگی عامل رکود واحدهای صنعتی
۷۰ درصد کسری وثیقه واحدهای صنعتی تامین شد
مجوز تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید صادر شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: