افزایش دو برابری واگذاری معادن به بخش خصوصی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی مطرح کرد:

افزایش دو برابری واگذاری معادن به بخش خصوصی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ضمن اشاره به اینکه ذخایر شناسایی شده خاک صنعتی این استان افزایش یافته است، گفت: تا سال ۹۳ حدود ۳۳۰ معدن به بخش خصوصی واگذار شده ولی هم‌اکنون این تعداد به حدود دو برابر افزایش یافته و به 630 معدن رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، داود شهرکی اظهار کرد: از 65 نوع ماده معدنی شناخته شده در کشور، 42 نوع آن در خراسان جنوبی وجود دارد و استخراج می‌شود.

وی بیان کرد: در چهار سال گذشته بیش از 50 درصد مساحت استان تحت مطالعات ژئوفیزیک هوایی قرار گرفته و مناطق مستعد معدنی شناسایی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: خراسان جنوبی ظرفیت‌های شناخته شده خوبی دارد که از جمله آن می‌توان به وجود بیش از 70 درصد ذخایر زغال‌سنگ کشور در خراسان جنوبی اشاره کرد.

شهرکی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم استخراج زغال‌سنگ از سه میلیون تن به پنج میلیون تن در استان افزایش یابد.

وی گفت: در ماده معدنی منیزیت جز استان‌های برتر هستیم به نوعی که بیش از 70 درصد ذخایر شناخته شده کشور در این استان وجود دارد و بیش از هفت میلیون تن ذخایر قطعی داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 15 واحد صنعتی بزرگ در استان خراسان جنوبی شکل گرفته است عنوان کرد: 30 میلیون تن ذخایر شناسایی شده منحصر به‌فرد در خصوص خاک‌های صنعتی در استان داریم.

شهرکی گفت: 20 تن طلای شناسایی شده در استان داریم و در این زمینه دو کارخانه فرآوری طلا در استان در حال احداث است.

وی افزود: با توجه به ذخایر خوب مواد معدنی فلزی از جمله سنگ آهن، سه کارخانه فولاد و چدن در استان در حال راه‌اندازی و احداث است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: تا سال ۹۳ حدود ۳۳۰ معدن به بخش خصوصی واگذار شده ولی هم‌اکنون این تعداد به حدود دو برابر افزایش یافته و به 630 معدن رسیده است.

شهرکی با اشاره به اینکه ذخایر معدنی همچنین ذخایر قطعی شناخته شده از سال 92 تاکنون به سه میلیارد و 700 میلیون تن رسیده است تصریح کرد: سیاست ملی در استان ایجاد واحدهای صنعتی مبتنی بر ذخایر معدنی است که ایجاد کارخانه‌های فراوری بنتونیت، زغال‌سنگ، فولاد، طلا و ... گواهی بر این امر است.

وی یادآور شد: در حوزه صنعت بیش از 550 واحد صنعتی در بخش های تولید کاشی و سرامیک، لاستیک سازی، سیمان، چینی بهداشتی، فراوری زغال‌سنگ و بنتونیت، تولید کک از زغال، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی، صنایع چوبی، صنایع غذایی، خوراک دام و طیور و ... در استان در حال فعالیت می‌باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی رتبه اول و دوم محصولات کشاورزی شاخص عناب، زرشک و زعفران را دارد، ایجاد واحدهای فرآوری این محصولات در دستور کار استان قرار گرفته است.

شهرکی بیان کرد: در حوزه صادرات، استان خراسان جنوبی به جهت دارا بودن چهار بازارچه مرزی در شرق و هم مرزی با کشور افغانستان، ظرفیت و زیرساخت‌های لازم را برای صادرات دارد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تجارت نیز تا سال ۹۶ حدود ۳۰ درصد خروجی کل از ایران به افغانستان از مرزهای خراسان جنوبی صورت گرفته است، افزود: سالانه ارزش صادرات تولیدات استان به افغانستان 300 میلیون دلار و مجموع خروجی کالاهای تولیدی سایر استان‌ها از خراسان جنوبی حدود یک میلیارد دلار بوده است.

بر اساس گزارشی از شاتا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی عنوان کرد: در زمینه رونق تولید نیز طی 3 سال گذشته بالغ بر 800 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین امسال نیز تاکنون 150 میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره 18 طرح رونق و مشاغل خانگی پرداخت شده است و طی این دو سه سال گذشته واحدی در استان از چرخه تولید خارج نشده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
شرکت ورق خودرو
مطالب مرتبط
کسب رتبه دوم در شاخص‌های ارزیابی عملکرد سال 98
معادن ۲۲ میلیارد دلاری کشور
رشد پروانه‌های معدنی خراسان جنوبی ۱۰۰ درصد است
کشف 10 محدوده معدنی امیدبخش
بیشتر از 2 میلیارد تن ذخیره به ذخایر معدنی خراسان جنوبی افزوده شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: