میزان صدور پروانه بهره‌برداری معادن به 251 فقره رسیده است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی:

میزان صدور پروانه بهره‌برداری معادن به 251 فقره رسیده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی ضمن تاکید بر اینکه 550 واحد معدنی در این استان وجود دارد، گفت: طی 10 ماهه امسال، 251 فقره پروانه بهره‌برداری در استان با دو هزار و 500 نفر اشتغال و یک هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سعید فرخی در چهل و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور نهاوندیان معاون اقتصادی ریاست جمهوری در اتاق بازرگانی اراک برگزار شد، با اشاره به وجود سه هزار واحد صنعتی و 60 هزار پروانه صنعتی در استان مرکزی اظهار کرد: در سال 97 نرخ بیکاری استان مرکزی 8.4 درصد بوده است که از لحاظ کم‌ترین نرخ، سومین استان کشور بوده‌ایم و در سال جاری نیز این نرخ به 8.3 درصد رسیده است، البته تراکنش این نرخ در شهرستان‌های استان یکنواخت نیست به طوری که در برخی از شهرستان‌ها نرخ بیکاری از میانگین کشوری هم بالاتر است.

وی نرخ تورم در استان مرکزی را 41.3 درصد بیان کرد و افزود: استان مرکزی به لحاظ استقرار صنایع بزرگ و مادر رتبه اول کشور را داراست، در حال حاضر 761 طرح صنعتی با پیشرفت بین 20 تا 90 درصد، سرمایه‌گذاری 11 هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 31 هزار نفر در حال اجرا است، همچنین در دهه فجر امسال 160 طرح اقتصادی با دو هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مورد افتتاح قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی اضافه کرد: تا پایان دی ماه سال جاری 587 فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری هشت هزار و 500 میلیارد تومان و اشتغال 15 هزار نفر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.

فرخی گفت: 550 واحد معدنی در استان وجود دارد و 31 فقره پروانه بهره‌برداری در سال جاری صادر شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی، میزان صادرات غیر نفتی 10 ماهه استان مرکزی را 840 میلیون دلار دانست و افزود: این میزان صادرات از نظر مبلغ 1.5 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

وی با اشاره به اجرای سه طرح بزرگ ملی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی که 10 هزار نفر اشتغال به همراه خواهد داشت، یادآور شد: استان مرکزی از حیث پیشرفت این پروژه‌ها در جایگاه دوم در بین دیگر استان‌های کشور قرار دارد.

فرخی با اشاره به برگزاری منظم جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان، اظهار کرد: در 10 ماهه نخست سال گذشته در استان مرکزی 71 واحد اقتصادی دارای حقوق معوق شناسایی شد که این رقم در مدت مشابه سال جاری به 37 واحد رسیده است، همچنین 238 ماه حقوق معوقه در سال گذشته با کاهش 42 درصدی امسال به 138 ماه رسیده است.

معاون استاندار مرکزی با اشاره به کاهش 48 درصدی شمار کارگران دارای حقوق معوقه در استان تصریج کرد: هشت هزار و 645 کارگر دارای معوقه در سال گذشته به پنج هزار و 565 نفر رسیده است و بر مبنای آخرین گزارش پایش محیط کسب و کار کشور، سال گذشته شاخص استان در این حوزه 6.4 بوده است که در تابستان امسال به 5.59 رسیده است درحالی که میانگین شاخص کشور 6.07 است.

بر اساس گزارشی از ایسنا، در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی اراک با ارائه گزارشی از عملکرد شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و قیاس فعالیت‌های سال 97 و 98 شورا اضافه کرد: در سال گذشته 10 جلسه با 103 مصوبه شامل 36 مصوبه ملی و 67 مصوبه استانی برگزار و در سال جاری نیز 10 جلسه با 83 مصوبه شامل 26 مصوبه ملی و 57 مصوبه استانی برگزار شد.

منوچهر توسطی خاطرنشان کرد: استان مرکزی استانی فرهنگی و مهد مفاخر و مشاهیر کشور است، اما با ویژگی صنعتی‌اش شناخته می‌شود، اما محدودیت اختیارات در استان‌ها باعث تلنبار شدن پیگیری مباحث در تهران می‌شود، بر این اساس باید اختیارات استان‌ها افزایش یابد، همچنین باید با توجه به تفاوت استان‌ها این اختیارات تفویض یابد و اگر استان مرکزی صنعتی است باید نگاه مدیران نیز صنعت‌‌محور باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
رشد صدور پروانه بهره‌برداری معدن
در صدد رفع موانع تولید در بخش معدن هستیم
اعلام ۳۵ پروژه اقتصادی در راستای تحقق جهش تولید
معادن شمیرانات و دماوند قانونی است
معادن ۲۲ میلیارد دلاری کشور
افتتاح 1.2 میلیارد دلاری پروژه معدنی و صنایع معدنی
فعال‌سازی معادن سرب و روی استان مرکزی با استفاده از روش‌های دانش‌بنیان
نقش مهم استان مرکزی در صنعت کشور
معادن محلات چهار میلیارد و 500 میلیون به سیل‌زدگان کمک کردند
بازگشت آونگان اراک به چرخه تولید پس از سال‌ها تعطیلی
چالش‌های تولید در معادن استان مرکزی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: