اندازه گیری حجم بار کامیون‌های معدنی از طریق سیستم پردازش تصویر
مدیر کسب‌وکارهای جدید پویا فناوران کوثر عنوان کرد:

اندازه گیری حجم بار کامیون‌های معدنی از طریق سیستم پردازش تصویر

مدیر کسب‌وکارهای جدید پویا فناوران کوثر، ضمن اشاره به اینکه این شرکت تاکنون محصولات مختلفی بر اساس فناوری پردازش تصویر (Image Processing) به خصوص در حوزه ITS تولید نموده است، درباره تسهیل فعالیت‌های معدنی از طریق این روش، گفت: با توجه به سختی کار در بخش معدن و صنایع معدنی، جایگزین کردن پردازش تصویر به جای سیستم سنتی یا همان باسکول، فرآیند کار معدنی را تسهیل می‌کند و هزینه‌های پروژه را کاهش و دقت را افزایش می‌دهد.

اسماعیل اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: این شرکت در سال 1385 در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تاسیس شد و در حوزه پردازش تصویر از طریق دوربینی با نام «کارابین» فعالیت می‌کند.

وی درباره ویژگی‌های این دوربین مورد استفاده در این شرکت، افزود: دوربین کارابین که حدود یک هزار عدد از آن به ارگا‌ن‌ها و سازمان‌های مختلف فروخته شده است، به دوربین ترافیکی شهرت دارد و مهم‌ترین ویژگی این دوربین، ثبت اندازه‌گیری سرعت، خوانش پلاک و رصد تخلف خودرو در جاده است.

 

پردازش تصویر به مثابه چشمان انسان

مدیر کسب‌وکارهای جدید پویا فناوران کوثر در ادامه عنوان کرد: پردازش تصویر ابزاری است که در اغلب موارد، فعالیت‌ها را بهینه و نظام‌مند می‌کند؛ به گونه‌ای که همانند چشمان انسان عمل می‌کند و به عنوان جایگزینی برای مباحث ترافیکی مطرح می‌شود.

اسکندری در مورد محصول دیگر این شرکت با نام سورتر اشاره کرد و توضیح داد:. کاربرد اصلی این محصول در زمینه کشاورزی است که به طور دقیق برای طبقه‌‌بندی محصولات کشاورزی در زمینه مباحث صادراتی کار می‌کند.

وی ادامه داد: این نمونه برای انواع محصولات کشاورزی مدل‌سازی شده است که بر اساس پروژه‌های انجام شده در این زمینه می‌توانیم به فرآیند طبقه‌بندی و صادرات محصولات کشاورزی با کمترین خطا و بالاترین دقت اشاره کرد.

بهینه کردن کارهای معدنی با پردازش تصویر

مدیر کسب‌وکارهای جدید پویا فناوران کوثر با اشاره به به فعالیت‌های این شرکت در زمینه معدنی، اظهار داشت: در زمینه فعالیت‌های معدنی از پردازش تصویر استفاده می‌شود که در این زمینه دوربین‌های مختلفی نصب و به عنوان پردازش‌گر عمل می‌کنند. در این موارد و به طور مشخص سه دوربین وجود دارد که دوربین اول ارتفاع‌سنج و دوربین دوم عمق‌سنج است و در نهایت دوربین سومی وجود دارد که پلاک خودروها را خوانش می‌کند.

اسکندری ادامه داد: دوربین عمق‌سنج همانند چشم انسان دارای دو دوربین همزمان برای پردازش تصاویر و نیز امکان محاسبه اختلاف‌ منظر است. درواقع بدون چشم دوم، امکان بینایی به صورت سه‌بعدی وجود نخواهد داشت؛ فرآیندی که ما به صورت کامل و با دو دوربین، امکان سه بعدی دیدن تصاویر را ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: دوربین اختلاف‌سنج محدوده پایین بار را محاسبه می‌کند که در مجموع دوربین عمق‌سنج و ارتفاع‌سنج (که ذیل پروژه‌های شهرداری تهران انجام دادیم) حجم بار یا نخاله ساختمانی که در محدوده شهری منتقل می‌شود را تا سه رقم اعشار بر حسب متر مکعب اندازه‌گیری می‌کند. لذا از طریق خوانش پلاک خودروهای حمل نخاله توسط دوربین، تمام اطلاعات حجم بار و میزان نخاله ساختمانی که توسط خودروها جابجا می‌شود، به سیستم عامل مجموعه ارسال می‌شود.

مدیر کسب‌وکارهای جدید پویا فناوران کوثر، درباره انجام ایده شناسایی اطلاعات حجم نخاله‌ها در خودروهای شهری برای بخش معدن عنوان کرد: با توجه به سختی کار در بخش معدن و صنایع معدنی، پیشنهاد ما در این زمینه جایگزین کردن پردازش تصویر به جای سیستم سنتی یا همان باسکول است که در این روش، علاوه بر اینکه هزینه‌ها به حداقل ممکن کاهش می‌یابد، دقت کار نیز به سرعت بالا می‌رود و کل پروژه را به لحاظ اقتصادی به صرفه می‌کند.

اسکندری در پایان با اشاره به ثبت ورود و خروج خودروهای حمل باطله مواد معدنی، خاطرنشان کرد: تمامی ورود و خروج باطله‌های معدنی را می‌توان به سیستم پردازش الکترونیکی مجهز کرد. درواقع محل خروج باطله‌ها از سایت معدنی و ورود باطله‌های به محلی که قرار است دپو یا بازفرآوری در آنجا صورت بگیرد، می‌توان هر کدام از محل‌ها را به این دروبین‌ها تجهیز کرد تا خروج و ورود خودروی حمل باطله (شامل حجم بار و پلاک) از محل اول به محل دوم توسط دوربین‌ها ثبت شود. علاوه‌براین دوربین‌ها قدرت تشخیص و ثبت نوع بار خودروها را دارا است. یعنی نوع باطله‌‌ای که توسط خودروها از محلی به محل دیگر منتقل می‌شود، توسط دوربین‌ها ثبت و ضبط می‌شود تا به این‌ وسیله مشکلی در تلورانس (کم و زیاد) بار حمل شده ایجاد نشود.

Volume_Estimate_System_Overview

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تأثیر تکنولوژی ارتباطات در توسعه اجتماعی
مرکز تحقیقات مواد معدنی، پیشتاز تکنولوژی فرآوری سیار مواد معدنی بوده است
اختصاص جایزۀ مدیریت فناوری و نوآوری ایران به فولاد مبارکه
پیشرفت تحقیق و توسعه در گرو تغییر نگاه مدیران است
تولید یک ابزار هوشمند پرکاربرد در صنعت فولاد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: