زیرساخت‌های ورود به اتحادیه اوراسیا مناسب نیست
رئیس اتاق بازرگانی ایران:

زیرساخت‌های ورود به اتحادیه اوراسیا مناسب نیست

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: هنوز علت توقف برخی از کامیون‌ها در مرزهای کشور مشخص نیست و این مسئله باید قبل از همکاری با اتحادیه اوراسیا حل و فصل شود و نیز اجازه ندهیم بازار سیاه در حمل‌و‌نقل ریلی به وجود بیاید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، غلامرضا شافعی در همایش اوراسیا با بیان اینکه تولید ناخالص اتحادیه اوراسیا 1.9 تریلیون دلار است، اظهار داشت: قبل از همکاری با اتحادیه اوراسیا باید مشخص شود چرا در برخی از مرزها با توقف کامیون‌ها مواجهیم و چرا در برخی ماه‌های سال حمل و نقل ریلی، بازار سیاه پیدا می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر زیرساخت‌های ما آماده ورود به چنین حجمی با اقتصاد بالا نیست و ممکن است در تله بیفتیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در یک بازه زمانی چندساله 481 تشکل منطقه‌ای دو و چندجانبه در اقتصادهای دنیا آغاز شد، ادامه داد: تشکیل بلوک‌های اقتصاد نقش بی‌بدیلی در توسعه اقتصادی کشورها دارد.

شافعی با تاکید بر اینکه ایران جزو فقیرترین کشورها به لحاظ پیمان‌ها و موافقت‌نامه‌های ترجیحی با دیگر کشورها است، گفت: حتی در این زمینه تجربه ناموفق هم داریم؛ یک سازمان منطقه‌ای اکو و پیمان با هر کشور مسلمان وجود دارد که تقریبا همکاری ایران با این دو تقریبا نزدیک به صفر بوده است.

وی افزود: هر چند دهه‌ها موافقت‌نامه با اکو امضا شد اما هیچ‌ یک از آن‌ها به نتیجه نرسید. بنابراین با توجه به تجربه‌های ناموفق باید تلاش کنیم توافق اوراسیا چنین سرنوشتی پیدا نکند.

شافعی با بیان اینکه ترانزیت یکی از موقعیت‌های طلایی برای ایران است، یادآور شد: برخی از راه‌های ترانزیت ایران کوله‌راه است. گفته شد بسته رونق صادرات غیرنفتی مصوب شده، از این مشوق‌ها طراحی کنید تا مسیرها آماده تردد شوند و خودروها توقف 20 روزه در مرز نداشته باشند.

بر اساس گزارشی از ایلنا، رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه نباید بحث تجارت ترجیحی با ترکیه در اینجا تکرار شود، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات امروز کشور عدم هماهنگی دستگاه‌ها است و در حالی که برای یک موضوعی ده‌ها سازمان حضور دارند اما در این مجموعه‌ها یک متولی پاسخگو نمی‌بینیم. بنابراین در این توافقت‌نامه‌ها باید اطمینان برای دو طرف تجاری ایجاد شود و یک‌شبه درباره ممنوعیت ورود و خروج کالاها تصمیم نگیرند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
اوراسیا میانجی ایجاد رکورد در حجم تجارت خارجی
معرفی ظرفیت‌ها و ویژگی‌های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان
ظرفیت مطالعاتی صادرات ایران به کشورهای اتحادیه اورآسیا
همکاری با اتحادیه اوراسیا در راستای اقتصاد مقاومتی است
کشورهای اوراسیا به دنبال فرصت در بازار ایران
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: