آغاز طرح شناسایی لوازم خانگی قاچاق
رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران خبر داد:

آغاز طرح شناسایی لوازم خانگی قاچاق

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران گفت: ما به فروشگاه‌های سراسر کشور اعلام کرده بودیم که تا 15 بهمن‌ماه، کالاهایی که نتوانسته‌اند شناسه دریافت کنند را به اتحادیه اعلام کرده و اتحادیه نیز محصول را وارد سامانه شناسه کرده و شناسه آن را دریافت کند؛ در این راستا بسیاری از فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان، کالاهای خود را اعلام کرده‌اند و در زمان بازرسی مشکلی نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مرتضی میری از آغاز طرح نظارت بر شناسه محصولات لوازم خانگی برای جلوگیری از قاچاق این کالا‌ها از روز گذشته خبر داد و تاکید کرد: از این به بعد کالاهای بدون شناسه در تیررس بازرسان نظارتی وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق هستند.

وی ادامه داد: کالاهایی هم که شناسه دارند از طریق کد #7777*4* می‌توان اصالت آن‌ها را بررسی کرد؛ حدود 68 درصد فروشگاه‌ها کالاهای خود را اعلام کرده‌اند و مابقی هم که با وجود فرصت داده شده برای محصولات خود شناسه نگرفته‌اند باید منتظر اقدامات بازرسان نظارتی باشند چرا که بازرسان ابتدا به سراغ آن دسته از فروشگاه‌هایی می‌روند که به حرف دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و اتحادیه توجهی نکرده‌اند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران درباره وضعیت کالاهای قاچاق شناسه‌دار موجود در مغازه‌ها بیان کرد: قرار شده تا کالاهای قاچاق موجود در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها که به اتحادیه جهت دریافت شناسه اعلام شده‌اند، تا پایان شهریور ماه سال 99 فروخته شوند اما کالاهایی که اعلام نشده باشد توسط دولت ضبط خواهد شد.

تشکلیل کارگروه رسیدگی به نیاز مالی کارخانه‌های لوازم خانگی

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران از تشکلیل کارگروه رسیدگی به وضعیت صنعت لوازم خانگی در وزارت صمت خبر داد و گفت: طبق جلسه‌ای که با وزارت صنعت مبنی بر تامین منابع مالی کارخانه‌های تولیدکننده لوازم خانگی داشتیم، قرار شده هر 15 روز یک‌بار کارگروهی در وزارت صمت تشکیل شود تا راهکارهای تامین مالی کارخانه‌ها بررسی شود.

بر اساس گزارشی از اقتصاد آنلاین، میری با بیان اینکه طبق آمار، از بین سه کالای لوازم خانگی دو قلم آن به صورت قاچاق وارد کشور شده است، افزود: در این جلسه میزان نقدینگی لازم برای تولیدکنندگان داخلی مطرح شد که باید حداقل یک برابر سرمایه فعلی، به آن‌ها نقدینگی تزریق شود تا چرخ صنعت از حرکت نایستد؛ ضمن اینکه با جمع شدن کالای قاچاق از سطح کشور، با کمبود محصولات لوازم خانگی نیز مواجه نشویم.

وی همچنین درباره وضعیت قیمت لوازم خانگی تا پایان امسال خاطرنشان کرد: در لوازم خانگی ایرانی تا پایان سال کبود و افزایش قیمتی نخواهیم داشت/

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
کارگروه تامین مالی واحدهای تولید لوازم خانگی تشکیل شد
افت تولید تلویزیون طی ٩ ماهه امسال
دو برند جدید داخلی به صنعت لوازم خانگی وارد می‌شود
عباس دمرچیلی دبیرکل انجمن لوازم خانگی ایران شد
آغازی بر پایان لوازم خانگی قاچاق از طریق آیین‌نامه شناسه و رهگیری کالا
افزایش هزینه تولید لوازم خانگی با وجود تحریم‌ها/ از دست دادن بازار عربستان
الزام شناسنامه‌دار شدن ۱۰ قلم لوازم خانگی
کنترل استاندارد لوازم خانگی در سطح بازار
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: