بانک‌ها تکلیف ۲۴۰۰ واحدهای اقتصادی تملک شده را مشخص کنند
دبیر ستاد رفع موانع تولید:

بانک‌ها تکلیف ۲۴۰۰ واحدهای اقتصادی تملک شده را مشخص کنند

دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: بانک‌ها در همه استان‌های کشور مکلف شده‌اند تا واحدهای اقتصادی را که تملک کرده‌اند، تعیین تکلیف کرده و از تملک واحدهای جدید نیز ممانعت به عمل آورند. 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، میثم زالی در نود و پنجمین نشست کارگروه ملی رفع موانع تولید استان فارس در شیراز اظهار کرد: دو هزار و ۴٠٠ واحد اقتصادی در ایران توسط بانک‌ها تملک شده‌اند که ضروری است تکلیف این واحدها مشخص شود.

وی ادامه داد: شعبات مرکزی بانک‌ها مکلف شده‌اند تا تفویض اختیارات به واحدهای استانی صورت گیرد و مشکلات آن‌ها در استان‌ها برطرف شود و اگر این تفویض اختیارات انجام نشود، بانک‌ها باید نسبت به اجرایی کردن مصوبات کارگروه رفع موانع تولید استانی اقدام کنند. 

دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور افزود: اگر مدیران استانی، قوانین و مصوبات را اجرایی نکنند باید در مراجع قضایی، پاسخگوی عدم اجرایی کردن قوانین رفع موانع تولید باشند. 

زالی با اشاره به اینکه ماده ٩١ قانون اساسی بر حل و فصل مشکلات واحدهای اقتصادی است، تاکید کرد: دولت در تلاش است تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود در قانون اساسی، ضمن حفظ اشتغال، مشکلات واحدهای اقتصادی را هم برطرف کند. 

وی همچنین مصوبات استانی کارگروه‌های رفع موانع تولید را تاثیرگذار دانست و گفت: بر اساس تفویض اختیاراتی که صورت گرفته، مصوبات کارگروه‌های استانی هم‌تراز با مصوبات ستاد کشوری است و سعی شده تا مشکلات واحدهای اقتصادی حل و فصل شود. 

مردم و مسئولان، ترغیب به حمایت از کالاهای داخلی شوند 

دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز در این نشست گفت: با توجه به اینکه کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد باید مردم و مسئولان بیش از پیش به حمایت از کالاهای داخلی ترغیب شوند اما در حال حاضر آن‌گونه که باید از این کالاها حمایت نمی‌شود.

حیدر آسیابی با اشاره به اینکه بر اساس قانون، همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هستند، بیان داشت: دستگاه‌ قضایی خود را مکلف به حمایت از واحدهای اقتصادی می‌داند و تشکیل ستاد استانی کمیته رفع موانع تولید در دادگستری، مبین عزم جدی دادگستری فارس برای رفع مسائل و مشکلات حقوقی بنگاه‌های اقتصادی است.

وی ادامه داد: با هدف بررسی و آشنایی با مشکلات واحدهای اقتصادی، دادستان کل کشور تمام دادستان استان‌ها را مکلف به بازدید از این‌گونه واحدها کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز اضافه کرد: بر اساس تاکیدات صورت گرفته، نظارت‌ها تنها منحصر به شهرستان شیراز نشده و دادستانی استان فارس در تلاش است تا با نظارت بر تمام واحدهای اقتصادی این استان با مشکلات آن‌ها از نزدیک آشنا شود و در حد توان برای حل آنها اقدامات لازم را انجام دهد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، آسیایی یادآور شد: ظرفیت قابل توجهی در دادگستری و قوه قضاییه برای جلوگیری از توقف فرآیند تولید و همچنین پیشگیری از ایجاد موانع در مسیر روند تولید وجود دارد و می‌توان از این ظرفیت قانونی برای توسعه کارآفرینی و اشتغال بهره گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد حل مشکلات کارخانه روغن نباتی شیراز گفت: این کارخانه در حوزه‌های مختلف با مشکلات متعددی مواجه بود اما با تلاش‌های صورت گرفته، مشکلات کارگری این واحد صنعتی حل شده و انتظار این است که روند تولید محصولات این کارخانه افزایش یابد. 

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
کمبود نقدینگی عامل رکود واحدهای صنعتی
بازگشت ۱۴۰۰ واحد صنعتی کشور به چرخه تولید
نقش مهم استان مرکزی در صنعت کشور
اشتغال‌زایی ‌بیش از ۳۹۰۰ نفر در صورت احیای واحدهای راکد
۷۰ درصد کسری وثیقه واحدهای صنعتی تامین شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: