آمادگی لازم برای ساخت و تامین قطعات استاندارد یورو 5 وجود دارد
در حاشیه افتتاح مجهزترین آزمایشگاه تخصصی کاتالیست خودرو مطرح شد؛

آمادگی لازم برای ساخت و تامین قطعات استاندارد یورو 5 وجود دارد

مدیرعامل ایران خودرو گفت: از سال آینده طبق مصوبه سازمان محیط زیست، ایران خودرو ملزم به تولید محصولاتی با استاندارد آلایندگی یورو 5 بوده و در این راستا باید تلاش کرد تا تمام زیرساخت‌های لازم جهت تحقق این هدف فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجهزترین و پیشرفته‌ترین آزمایشگاه تخصصی کاتالیست خودرو که مبتنی بر استانداردهای یورو 5 است، با حضور مدیرعامل ایران‌ خودرو، ‌ایران دلکو، سابکو و معاون صنایع وزیر صمت افتتاح شد.

با توجه به شرایط تحریم و ادامه وضعیت موجود، تامین مواد اولیه خطوط تولید کاتالیست کشور در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر واردات این فلزات از آفریقای جنوبی و چین بسیار مشکل شده است و محدودیت‌های ارزی نیز مشکلات ما را زیاد کرده است.

فرشاد مقیمی در خصوص تولیدات قطعات خودرو در سال آینده گفت: مطابق مصوبه سازمان محیط زیست، خودروسازان کشور ملزم به تولید محصولاتی با استاندارد یورو 5 هستند و باید تلاش کرد تا تمام زیرساخت‌های لازم تا پایان سال جهت تحقق این هدف فراهم شود.

وی ادامه داد: کاتالیست خودرو سهم بسزایی در آلایندگی محیط زیست دارد و تولید با کیفیت آن می‌تواند برای زیست شهری به خصوص در کلانشهرها مفید باشد.

در ادامه محمد مولوی‌زاده با تشریح فعالیت‌های این آزمایشگاه گفت: ما برای وارد کردن تجهیزات این آزمایشگاه دچار زحمات زیادی شدیم زیرا این تجهیزات تماما در کشورهای اروپایی و برخی از آن‌ها انحصارا در آمریکا تولید می‌شد و با توجه به اعمال تحریم‌ها علیه ایران مجبور شدیم که با هزینه‌کرد زیاد و با دور زدن تحریم‌ها، این تجهیزات را وارد کشور کنیم.

وی افزود: با توجه به افزایش تولید خودروسازان لازم بود که ظرفیت تولید کاتالیست در کشور افزایش پیدا کند. از سوی دیگر با توجه به مصوبه محیط زیست و دغدغه مدیران ایران‌ خودرو، ما به دنبال ارتقای کیفیت نیز بودیم. بر همین اساس و با وجود هزینه‌های زیاد، این آزمایشگاه را افتتاح کردیم.

مدیرعامل شرکت ایران دلکو با تشریح برنامه‌های آینده و تجهیز خطوط تولید کاتالیست گفت: با توجه به رونمایی از محصولات ایران‌خودرو در روزهای گذشته ما از سال آینده و نصب پیشرانه EC5 روی محصولات جدید ایران‌خودرو پیش‌بینی می‌شود که سهم ایران دلکو در تامین کاتالیست محصولات خودروسازها افزایش پیدا کند تا دیگر شاهد خروج ارز از کشور نباشیم.

بر اساس گزارشی از ایلنا، مولوی‌زاده با اشاره به تامین مواد اولیه یادآور شد: با توجه به بالا رفتن قیمت فلزات گرانبهایی همچون رادیوم و پالادیوم که نقش اصلی را در کاتالیست برعهده دارند، نیاز به تغییر قیمت‌ها احساس می‌شود. از طرف دیگر قیمت خودرو همچنان ثابت است و خودروسازها نمی‌توانند نقدینگی جدیدی را تامین کنند که با توجه به شرایط تحریم و ادامه وضعیت موجود، تامین مواد اولیه خطوط تولید کاتالیست کشور در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر واردات این فلزات از آفریقای جنوبی و چین بسیار مشکل شده است و محدودیت‌های ارزی نیز مشکلات ما را زیاد کرده است به طوری که این شرکت اکنون با 30 درصد ظرفیت اسمی خود در حال تولید است.

وی با اشاره به اینکه ایران‌ خودرو قصد دارد از سال آینده پیشرانه EC5 را برروی پژو 207 و 301 نصب کند، خاطرنشان کرد: ما هم‌اکنون نیز قادر به تولید این نوع کاتالیست به صورت نیمه‌اتوماتیک هستیم اما با ورود دستگاه‌های جدید از اروپا از سال آینده این کاتالیست‌ها با استاندارد آلایندگی یورو 5 با دقت بالاتر به صورت انبوه تولید خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
کاتالیست‌ها در افزایش بازدهی واحدهای معدنی موثر هستند
تحقق جهش تولید با جهاد در تامین، همت در تولید و شتاب در تحویل
عرضه ۵ محصول جدید ایران خودرو طی سال آینده
دولت به کیفیت و قیمت خودرو اهمیتی نمی‌دهد
رونمایی از چهار خودروی جدید
فشار تقاضا در کنار افزایش ۱۰۰ درصدی تولید خودرو
انتخاب مدیر جدید ارتباطات و امور بین‌الملل ایران‌ خودرو
قطعات رنو از گمرک ترخیص می‌شوند
سرنوشت خودروهای دپو شده در گمرک مشخص می‌شود
کاهش شتاب تولید خودروسازان به خاطر تاخیر در پرداخت تسهیلات
رونق قطعه‌سازی همگام با تولید خودروهای جدید
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: