معادن ۲۲ میلیارد دلاری کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:

معادن ۲۲ میلیارد دلاری کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه ارزش معادن کشور ۲۲ میلیارد دلار است، گفت: هم‌اکنون بیش از ۶۰ نوع ماده معدنی در کشور وجود دارد و وضعیت کشور از نظر معادن بسیار مطلوب است، اما اکتشافات ما تاکنون فقط در سطح بوده و کمتر در عمق انجام شده است؛ درصورتی که اکتشافات در عمق بیشتری انجام شود، ظرفیت بخش معدن افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رضا رحمانی در مراسم افتتاح کارخانه شمش طلا در بردسکن خراسان رضوی اظهار کرد: ارزش کل معادن و صنایع معدنی کشور ۲۲ میلیارد دلار است و در همین راستا بیش از ۶۰ نوع ماده معدنی در کشور وجود دارد و وضعیت کشور از نظر معادن بسیار مطلوب است.

وی با بیان اینکه هر واحدی که افتتاح می‌شود یک تاکتیک در جنگ اقتصادی است، افزود: امسال در تمام نقاط کشور شاهد اجرای این تاکتیک و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف صنعتی بوده‌ایم. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در دهه فجر امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در کشور به بهره‌برداری رسید در حالی که هنوز پروژه تولید آلومینیوم جنوب کشور در نوبت بهره‌برداری است و همین پروژه به تنهایی ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد. 

رحمانی یادآور شد: به زودی طرح صنعتی تولید عناصر نادر خاکی در استان البرز را به بهره‌برداری خواهیم رساند که این عناصر در دنیا نادر و محدود است. همچنین طرح‌های بزرگ صنایع معدنی از جمله طرح‌های فولادی سنگان خواف در خراسان رضوی به بهره‌برداری می‌رسد که جزو صنایع بزرگ معدنی کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون صنایع فولادی در کشور پا به پای صنایع پتروشیمی در حال توسعه است، تاکید کرد: امسال هفت محور راهبردی برای توسعه صنایع، معادن و تجارت تعریف شد که بخشی از آن مربوط به معادن و صنایع معدنی بود و در این راستا ۷۳  ماموریت و هدف در حوزه معادن تعریف شد که طرح‌های ویژه در حوزه مس از آن جمله است. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: درآمدهای دولت به شدت کاهش یافته است لذا معادن بهترین جایگزین نفت برای توسعه درآمدهای دولت به شمار می‌روند.  

رحمانی افزود: تقویت زنجیره ارزش فلزات اساسی، نوسازی معادن و بسیاری از برنامه‌های دیگر جزو اولویت‌های ما برای توسعه معادن و صنایع معدنی در سال جاری است. 

وی یادآور شد: در شرایطی که درآمد دولت کاهش یافته است، راهبرد ما استفاده از سرمایه‌های مردمی است، لذا سرمایه‌گذاری در این حوزه افزایش قابل توجهی داشته به طوری که امسال سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در حوزه "ایمیدرو" طرح آماده افتتاح داریم. 

وزیر صنعت، معدن و تجارت تشریح کرد: خودکفایی در تولید، جزو برنامه‌های امسال است و در این راستا طی سال جاری موفق شدیم کارخانه تولید الکترود را در کشور احداث و تجهیزات آن را نیز وارد کشور کنیم. 

رحمانی با بیان اینکه امسال تحریم‌ها در حوزه تولید شدت گرفت، افزود: به نظر می‌رسید شرایط جدید ما را دچار مشکل کند اما از این شرایط فرصت ساخته و در حوزه معدن و اکتشافات، انقلاب معدنی ایجاد کردیم. 

بر اساس گزارشی از ایرنا، محسن خرسند مدیرعامل کارخانه شمش طلای بردسکن نیز در این مراسم اظهار داشت: کارخانه شمش طلای ۲۴ عیار با گرید ۹۹.۹۹ و سرمایه‌گذاری ثابت ۱۲۰ میلیارد تومان امروز در این شهرستان بهره‌برداری شد.

خرسند خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید کارخانه ۲۲۰ کیلو گرم در سال می‌باشد و برای ۱۸۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

​انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مواجهه طلا با جهشی دو درصدی
معادن شمیرانات و دماوند قانونی است
چالش عوارض صادراتی و تیک طلایی معادن
ستادهای سیاست‌گذاری بخش معدن و صنایع معدنی احیا می‌شود
مُهر هفتم طلا و جواهر ایران در دنیا
میزان صدور پروانه بهره‌برداری معادن به 251 فقره رسیده است
افزایش دو برابری واگذاری معادن به بخش خصوصی
تفاهم‌نامه میان ایمپاسکو و شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین
تکامل و بلوغ طرح احیای معادن کوچک‌مقیاس با کمک حاکمیت و بخش خصوصی
بخش خصوصی، بازیگر کلیدی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس
مکانیزه کردن بهره‌برداری و استخراج در معادن یک الزام در سطح ملی است
ایمنی کار در معادن و صنایع معدنی کشور ارتقاء می‌یابد
لغو مجوز بهره‌بردارى معادن فاقد ایمنى الزام است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: