احداث خط هوایی فولادی در مبارکه اصفهان
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان خبر داد:

احداث خط هوایی فولادی در مبارکه اصفهان

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه درخواست فولاد مبارکه برای راه‌اندازی خط هوایی در اصفهان در سامانه سازمان هواپیمایی کشور ثبت می‌شود، اضافه کرد: پس از تصویب این موضوع توسط شورای عالی هواپیمایی، ما نسبت به تامین هواپیما و کارکنان خط هوایی اقدام می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حمیدرضا عظیمیان اظهار کرد: بیشتر استان‌ها دارای خط هوایی مخصوص به خود هستند و در سال‌های گذشته وزیر راه و شهرسازی، استاندار و نمایندگان اصفهان نیز درخواستی در این زمینه از رئیس جمهور داشتند که مورد موافقت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این موضوع مطالبه همه مردم و فعالان اقتصادی و گردشگری استان اصفهان نیز بود، افزود: شرکت فولاد مبارکه این نیاز را با مسئولیت اجرایی و سرمایه‌گذاری خود در سال آینده اجرایی می‌کند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان اضافه کرد: پس از تصویب این موضوع توسط شورای عالی هواپیمایی، ما نسبت به تامین هواپیما و کارکنان خط هوایی اقدام می‌کنیم.

عظیمیان اظهار امیدواری کرد که در صورت انجام شدن فرایندهای اداری، این خط هوایی تا اوائل سال آینده راه‌اندازی و سفرهای زیارتی از جمله به مشهد، نجف، کربلا و عربستان و همچنین به استان‌های دیگر و بخش گردشگری با این خط هوایی انجام شود.

وی با بیان اینکه اصفهان در تاسیس خط هوایی در کشور عقب افتاده بود، تاکید کرد: هدف ما از تاسیس این خط هوایی، سودآوری و منافع مالی نیست بلکه کمک به توسعه زیربنایی استان می‌باشد.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان این شرکت را بزرگ‌ترین تولید کننده ورق‌های فولادی در منطقه منا (خاورمیانه و شمال افریقا) خواند و گفت: ما سهم ۵۰ درصدی در تولید فولاد کشور داریم و بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در دنیا با تولید ۱۱ میلیون تن در سال هستیم.

عظیمیان ارزش فعلی گروه فولاد مبارکه را ۸۴ هزار میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: ارزش بازاری این مجموعه حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی با بیان اینکه یک درصد تولید ناخالص داخلی و پنج درصد تولید ناخالص داخلی بخش صنعت کشور مربوط به فولاد مبارکه است، اظهار داشت: یک‌هزار کارخانه به‌طور مستقیم و سه هزار کارخانه به‌طور غیرمستقیم مشتری این شرکت هستند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه زنجیره تولید از معادن سنگ تا ورق رنگی در فولاد مبارکه وجود دارد، اضافه کرد: بیش از 100 شرکت با سهام‌های متفاوت با گروه فولاد مبارکه کار می‌کنند.

عظیمیان با اشاره به اینکه اگر تامین مواد اولیه ما انجام شود می‌توانیم بیشتر از ظرفیت اسمی تولید داشته باشیم، گفت: حدود ۳۵۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با ما کار می‌کنند.

وی هدف‌گذاری فولاد مبارکه در طرح‌های توسعه را تولید ۱۰.۳ میلیون تن در سال اعلام و تصریح کرد: از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه که امیدواریم اوایل سال آینده به نتیجه برسد، کنستانتره پنج میلیون تنی سنگ آهن است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، واحد نورد گرم ۲ را مهم‌ترین طرح این مجموعه خواند و اظهار امیدواری کرد که تا ۲ و نیم سال آینده به نتیجه برسد.

عظیمیان با بیان اینکه تولید فولاد مبارکه از سال ۸۱ تا سال جاری روند صعودی مناسب داشته است، گفت: این مجموعه از شروع کار خود تا کنون ۲۰ میلیون تن فولاد به ارزش هشت میلیارد دلار به خارج کشور صادر کرده است.

وی میزان تولید این شرکت از ابتدا را ۱۱۰ میلیون تن و فروش را ۱۰۵ میلیون تن فولاد اعلام و اضافه کرد: صادرات ۱۰ ماه نخست امسال ما ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، میزان فروش این شرکت در سال جاری را ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تن فولاد با رشد ۱۵ درصدی عنوان و تصریح کرد: عده‌ای به ما حمله می‌کنند که چرا قیمت‌ها افزایش می‌یابد در حالی که مشکلات از جای دیگری به سیستم فولاد انتقال می‌یابد.

عظیمیان با اشاره به بومی‌سازی سه هزار و ۸۵۰ قطعه در فولاد مبارکه، گفت: این شرکت در یک سال گذشته ۲ بار افزایش سرمایه داد و از هفت هزار و ۵۰۰ به ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید.

وی تامین ایمنی کارگران را از مسائل مهم این شرکت خواند و افزود: هر لحظه بین سه تا پنج هزار تن مواد مذاب در ارتفاع ۱۰ و ۱۵ متری در این کارخانه در حرکت و کار در این مجموعه همراه با خطرات زیادی است.

برداشت فولاد مبارکه از زاینده‌رود کاهش یافته است

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان همچنین گفت: برداشت آب این کارخانه از رودخانه زاینده‌رود از ۴.۲ متر مکعب بر تن در سال ۹۱ به ۲.۷۵ متر مکعب بر تن در زمان حاضر رسیده است.

عظیمیان، میزان برداشت فولاد مبارکه از آب زاینده‌رود را یک درصد ظرفیت رودخانه خواند و افزود: این میزان از ۴۰ میلیون متر مکعب در سال ۷۰ به ۱۸ میلیون در سال ۹۷ کاهش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه در دنیا کم‌ترین مصرف آب در بین کارخانه‌های فولادی را داریم، خاطرنشان کرد: آب در این کارخانه به‌طور مرتب بازچرخانی و تصفیه می‌شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه کشاورزان در رابطه با مسئله کم‌آبی، صنعت و فولاد را مورد حمله قرار می‌دهند، اظهار داشت: همه تلاش ما در کاهش مصرف آب بوده و این حمله‌ها، کار درستی نیست.

عظیمیان ادامه داد: فولاد مبارکه برای ۹ شهر اطراف خود، سیستم فاضلاب ایجاد و به بخش بهداشتی و تامین آب صنعتی کمک کرده است.

اجرای طرح نورد گرم ۲ کشور را از هر نوع فولاد بی‌نیاز می‌کند

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در این نشست درباره طرح نورد گرم ۲، توضیح داد: ما یک طرح پنج میلیون تن در دهه ۸۰ داشتیم که همه زنجیره آن به غیر از حلقه آخر اجرا شد که این حلقه مهم‌ترین بخش آن یعنی نورد گرم بود که ارزش‌افزوده در این واحد ایجاد می‌شود.

عظیمیان با بیان اینکه قرارداد ایجاد این بخش، منعقد شده است، با اظهار امیدواری از اینکه عملیات اجرایی آن به زودی شروع شود، افزود: با بهره‌برداری از این واحد، کشور از هر نوع فولاد بی‌نیاز و از خام فروشی جلوگیری می‌شود و همه نیاز صنایع را تامین می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه کار طراحی و اجرای واحد نورد گرم ۲ به عهده یک شرکت خارجی است، تاکید کرد: طبق اعلام کتبی وزارت صنعت هیچ شرکتی در کشور نیست که فناوری نورد گرم ۲ را داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان اشاره کرد: ۵۴ درصد این طرح از لحاظ ریالی و وزنی داخلی‌سازی شده است.

مشکل اصلی فولاد مبارکه، تامین سنگ آهن است

عظیمیان مشکل اصلی فولاد مبارکه را تامین سنگ آهن، کنستانتره و گندله خواند و گفت: مشکلاتی در کشور به وجود آمده از جمله اینکه معدنی‌های ما وارد کار فولادسازی شدند و از طرفی، صادرات به صورت نامتوازن انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ما مخالف صادرات نیستیم، افزود: اما منطقی این است که نخست، نیاز فولادسازان داخل تامین و بعد صادرات شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به ناهماهنگی در تولید فولاد مبارکه نیز اشاره و اضافه کرد: دو تا سه میلیون تن اضافه تولید فولاد خام داریم و ارزش‌افزوده آن از محل تبدیل فولاد خام به ورق تامین می‌شود که اجرای واحد نورد گرم ۲ تولید آن را متوازن می‌کند.

عظیمیان با بیان اینکه فولادسازان دنیا، فولادهای با کیفیت خاص تولید می‌کنند، گفت: در تولید فولاد از دنیا عقب نیستیم اما در تولید ورق فولادی، ۱۰ تا ۱۲ سال عقب هستیم که دلیل آن، اجرا نشدن بخش نورد گرم ۲ است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید ورق‌های فولادی با استحکام و کیفیت بالاتر و وزن کمتر تولید کنیم، اظهار داشت: تولید ما بیشتر از مصرف است اما گاهی بازار دچار هیجان می‌شود و بین قیمت تولید اولیه و بازار فاصله می‌افتد که این اشکال به دلیل عدم مدیریت صحیح بازار توسطه همه دستگاه‌های مربوطه است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان همچنین با تاکید بر اینکه گرانی محصولاتی مانند خودرو، ارتباطی با صنعت فولاد ندارد، خاطرنشان کرد: سهم فولاد در صنعت ساختمان، ۴ و در خودرو ۱۰ درصد است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، فولاد مبارکه، بزرگ‌ترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است. این مجتمع فولادی با سهم بیش از ۵۰ درصدی در تولید فولاد کشور دارای ارزش فعلی ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است.

شرکت فولاد مبارکه با داشتن حدود ۱۲ میلیون تن ظرفیت آهن اسفنجی بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می‌شود. مجتمع فولاد مبارکه واقع در ۷۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان دارای ۳۵ کیلومتر مربع وسعت و ۱۷ کیلومتر مربع سالن تولید است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تغییر رویکرد از قطعه‌سازی به ماشین‌سازی
افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به نفع هیچکس نیست
سنسورهای تشخیص سرباره بومی‌سازی شد
وجود برنامه در سایه تاثیر FATF
کابل فولادی جایگزین میلگرد در پل‌های بتنی شده است
تدوین طرح جامع توسعه ظرفیت و طرح زیست محیطی و پسماند فولاد خوزستان
احتمال دارد تولید مفتول فنری را متوقف کنیم
قادر به تولید انواع مفتول‌های های‌تک هستیم
رکود در بازار داخلی، معضل صنایع مفتولی
آغاز فاز دوم اجرایی ساخت بیمارستان فولاد خوزستان
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: