افزایش 11 درصدی سفاله آلومینیوم نرم/ رشد 3 درصدی قیمت زینک
بررسی قیمت ضایعات آلومینیومی در هفته جاری؛

افزایش 11 درصدی سفاله آلومینیوم نرم/ رشد 3 درصدی قیمت زینک

کاهش میزان فعالیت کشور چین در هفته‌های اخیر موجب شده که تقاضا برای خرید و فروش این فلز در جهان به شدت کاهش یابد و در نهایت شاهد افت چشمگیر قیمت آلومینیوم باشیم که در سه سال اخیر این افت قیمت بی‌سابقه بوده است؛ قیمت آلومینیوم در کشور نیز تحت تاثیر قیمت‌های جهانی است، به گونه‌ای که اخیرا در بورس کالا نیز شاهد افت قیمت شدیدی بودیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، کاهش قیمت آلومینیوم موجب نوسانات قیمتی شدیدی در بازار ضایعات شده است، به گونه‌ای که برخی قراضه‌های آلومینیومی مورد استفاده در صنایع ریخته‌گری و آلیاژسازی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت و در مقابل، برخی دیگر از ضایعات افت شدیدی را تجربه کردند، به نحوی که افزایش 11.1 درصدی سفاله آلومینیوم نرم و افت 0.3 درصدی سفاله آلومینیوم خشک طی هفته اخیر رخ داد.

پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، قیمت برخی ضایعات آلومینیومی به دلیل افت قابل توجه آلومینیوم در بازارهای جهانی، کاهش یافته اما به دلیل افزایش میزان تقاضا شاهد رشد قابل توجه قیمت برخی دیگر از ضایعات در کشور بودیم، به گونه‌ای که قیمت سفاله آلومینیوم نرم افزایش 11.1 درصدی را تجربه کرد، این درحالی است که قیمت این نوع ضایعات، دو هفته است که روند افزایشی به خود گرفته است.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک هفته

همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، سفاله آلومینیوم نرم ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، رشد 11.1 درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 12 هزار و 840 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 270 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش داشت.

زینک دومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، افزایش سه درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 22 هزار و 300 تومان به ازای هر کیلوگرم به 22 هزار و 960 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

پروفیل شاخه سومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، رشد 2.8 درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 19 هزار و 800 تومان به ازای هر کیلوگرم به 20 هزار و 360 تومان به ازا هر کیلوگرم رشد داشت.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

آلومینیوم خشک ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، افزایش یک درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از 16 هزار و 790 تومان به ازای هر کیلوگرم به 16 هزار و 960 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

رادیات آلومینیوم طی یک روز رشد داشت. قیمت رادیات، پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، به 16 هزار و 60 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به روز گذشته، 0.9 درصد رشد را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات روز گذشته، 15 هزار و 910 تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

قوطی رانی سومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک روز داشت، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، رشد 0.9 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از 14 هزار و 10 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 140 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک هفته

همانطور که در نمودار 2 آمده است، سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، کاهش 0.3 درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 15 هزار و 10 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 970 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

رینگ آلومینیومی دومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، کاهش 0.1 درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 21 هزار و 870 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 840 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، کاهش 1.6 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از 15 هزار و 220 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 970 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

سفاله آلومینیوم نرم دومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، افت 1.3 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از 14 هزار و 460 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 270 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش داشت.

پروفیل شاخه سومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 24 بهمن ماه، افت 0.3 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از 20 هزار و 420 تومان به ازای هر کیلوگرم به 20 هزار و 360 تومان به ازا هر کیلوگرم افت داشت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
افت 21 دلاری قیمت آلومینیوم
درآمدزایی ۶۰ میلیارد ریالی اصفهان از صنعت آلومینیوم
عرضه 4 هزار تن محصولات ایرالکو
رشد 11 دلاری قیمت آلومینیوم
قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی افزایش یافت
قیمت ضایعات آلومینیومی دچار نوسانات زیادی شد
بازار ضایعات آلومینیومی غیر قابل پیش‌بینی شده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: