آغاز طرح ملی تاپ در گیلان
رئیس سازمان صمت استان گیلان خبر داد:

آغاز طرح ملی تاپ در گیلان

رئیس سازمان صمت استان گیلان با بیان اینکه شاید در بسیاری از بخش‌های تولیدی، حرکت بر اساس موضوعات علمی و دانش‌بنیان نباشد، اظهار کرد: با اجرای طرح تاپ برای کیفیت‌بخشی، فرصتی شروع شده که از امروز در گیلان به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، فرهاد دلق‌پوش اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین امور به عنوان حلقه مفقوده تولید و اشتغال، بهره‌مندی از نخبگان علمی و دانشگاه و حرکت منسجم بین مراکز دانشگاهی و صنعتی است.

وی افزود: در شرایط کنونی اقتصاد جهانی و قواعد و ضوابط حاکم بر اقتصاد و اشتغال پایدار در گرو پیوند بین صنعت و دانشگاه است.

رئیس سازمان صمت استان گیلان با اشاره به اینکه وزارت صنعت محورهای هفت‌گانه را برای تحول در حوزه صنعت، اشتغال و تولید به عنوان یک اصل محور عمل قرار داده تا زمینه علمی و دانش‌بنیان را برای صنعت داخلی فراهم کنیم.

دلق‌پوش در ادامه به ظرفیت‌های استان گیلان همچون هم‌جواری با مرزهای اروپا و برخورداری از زیرساخت‌های ریلی، جاده‌ای و دریایی اشاره و اظهار کرد: مراکز علمی، فنی و تخصصی موجود در گیلان به عنوان یک ظرفیت بالا و توسعه می‌تواند مد نظر برای تولیدات، اقتصاد و توسعه استان قرار بگیرد.

وی از تدوین طرحی خبر داد که بتواند نیل به همه اهداف مد نظر را محقق کرده و تولیدات بر اساس اصول علمی طراحی شود؛ ضمن اینکه دانشگاهیان در مراکز علمی متناسب با نیازهای بازار تربیت شوند.

رئیس سازمان صمت استان گیلان تصریح کرد: اگر در گذشته تولیدات بر اساس اصول علمی بود، آن‌چنان با برنامه و منسجم نبود اما با طرح ملی تاپ می‌توان این هماهنگی و انسجام را به وجود آورد.

دلق‌پوش خاطرنشان کرد: ارتقای فنی و مهندسی بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی می‌تواند برای اشتغال پایدار ظرفیت‌سازی کند.

وی ادامه داد: برای کاربردی شدن دانش و یافته‌های علمی و فناوری، فارغ تحصیلان دانشگاهی این رهاورد را در تولیدات صنعتی آورده و بتوانیم با ارتقای کیفیت وارد بازار جهانی شده و با کشورهای صنعتی رقابت کنیم.

رئیس سازمان صمت استان گیلان با اشاره به ظرفیت مطلوب گیلان برای صادرات کالا و خدمات حتی خدمات فنی و مهندسی، تصریح کرد: بازار ۴۰۰ میلیون نفری در حاشیه خزر وجود دارد که تحریم نیز می‌تواند یک فرصت باشد تا هر چه بیشتر به توانمندی‌ها و داشته‌های خود توجه داشته باشیم.

دلق‌پوش اظهار کرد: با اجرای طرح تاپ برای کیفیت بخشی فرصتی شروع شده که از امروز در گیلان به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

وی از مراکز دانشگاهی و علمی استان خواست تا همکاری خود را با سازمان صنعت، معدن و تجارت ارتقاء دهند زیرا بدون هم‌گرایی تحقق اهداف مشترک امکان‌پذیر نیست.

رئیس سازمان صمت استان گیلان با اشاره به اینکه جزو معدود کشورهای ثروتمند دنیا با داشتن هفت درصد ثروت دنیا هستیم، گفت: سهم ما از اقتصاد جهانی 0.6 درصد است؛ از این رو باید با استفاده از ظرفیت‌ها و برنامه‌هایی از این دست و تعامل صنعت و دانشگاه بتوان تولیدات را ارتقاء بخشید و موجب رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در کشور شد.

طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با محوریت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت علوم و ستاد نیروهای مسلح در سه بخش برای دانش‌آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را در بنگاه‌های اقتصادی بگذرانند، دانشجویان و اعضای علمی دانشگاه تدوین و تهیه شده است.

هدف تاپ، توسعه دانش‌بنیان بنگاه‌ها از طریق بهره‌مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ارتقای سطح مهارت فارغ‌التحصیلان مشمول خدمت سربازی، تقویت ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه با هدف کاربردی شدن دانش و یافته‌های جدید علمی و فناوری است.

هم‌اینک حدود دو هزار و ۹۵۰ واحد صنعتی در گیلان فعال است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
حجم تجارت گیلان با اوراسیا افزایش یافت
پوشش فضای صنعتی و تولیدی کشور با طرح تاپ
انقلاب صنعتی با طرح ملی تاپ محقق می‌شود
استقبال صنایع از طرح ملی تاپ قابل توجه است
۸ هزار واحد در طرح تاپ ثبت‌نام کرده‌اند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: