ذوب آهن اصفهان اسطوره‌ای در صنایع کشور
در بازدید جمعی از صاحبنظران حوزه اقتصاد کشور مطرح شد؛

ذوب آهن اصفهان اسطوره‌ای در صنایع کشور

معاون اقتصادی وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از صاحبنظران حوزه اقتصاد کشور ضمن حضور در شرکت ذوب آهن اصفهان و بازدید از خط تولید و پروژه‌های توسعه این شرکت، با مسئولان ذوب آهن دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن، حجت‌اله میرزایی در این دیدار، ذوب آهن اصفهان را نماد صنعت کشور و اسطوره صنایع ایران دانست و گفت: گستره تاثیرات سازنده ذوب آهن در چند استان کشور قابل مشاهده است‌. اشتغال‌زایی و آموزش متخصصان و مدیرانی که در راه‌اندازی و توسعه دیگر صنایع حضور یافتند از دیگر تاثیرات این شرکت است‌.

وی افزود‌: اجرای ناقص و نادرست خصوصی‌سازی باعث ایجاد مشکلاتی برای ذوب آهن شد که مهم‌ترین آن عدم تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن است.

منصور یزدی‌زاده مدیر‌عامل ذوب آهن اصفهان در این دیدار گفت‌: ذوب آهن تنها تولید‌کننده فولاد ایران به روش کوره بلند است که روش رایج تولید فولاد دنیا است به همین دلیل از یارانه انرژی برخوردار نیست‌.

وی افزود‌: این مجتمع عظیم صنعتی از سنگ آهن‌، بالاترین و بهترین فولاد کربنی دنیا یعنی ریل را تولید می‌کند‌.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت‌: این شرکت علاوه بر تولید محصولات جدید مانند ریل‌، تیرآهن بال پهن و تسمه  فولادی، موفق به بومی‌سازی ۸۵ درصد قطعات و تجهیزات خود شده است‌. علاوه بر آن ذوب آهن فرآیندهای تولید فولاد را نیز بومی‌سازی کرده و امروز قادر به ساخت کوره بلند، باتری کک‌سازی و ایستگاه ریخته‌گری است‌.

وی اظهار داشت‌: ذوب آهن به تدریج شرایط مطلوبی پیدا کرده و آماده اوج‌گیری است اما با مشکلاتی مواجه است که از بیرون سازمان تحمیل شده است‌. مشکلاتی همچون خام‌فروشی سنگ آهن‌، عدم توسعه مناسب صنعت حمل و نقل‌، قیمت‌گذاری دستوری در صنعت فولاد‌، عدم برخورداری از یارانه انرژی در مقایسه با سایر فولادسازان کشور که امیدوارم از پیشنهادات و نظرات ارزشمند صاحبنظران گرانقدری که امروز با دستاوردها و مشکلات این شرکت آشنا شدند‌، برای بهبود شرایط این شرکت بهره‌مند شویم‌.

علی شمس اردکانی معاون سابق وزیر معادن و فلزات در این دیدار طی سخنانی تولید ریل و تیر آهن بال پهن توسط ذوب آهن اصفهان را یک دستاورد بزرگ و افتخار‌آمیز برای صنعت کشور دانست‌.

وی افزود‌: در مراسم کلنگ‌زنی این شرکت حضور داشتم و در آن زمان هیچ امکانات و زیرساختی در این منطقه نبود و امروز می‌بینیم که ذوب آهن اصفهان این منطقه را به لحاظ زیرساخت و عمرانی متحول ساخته و حتی به لحاظ فضای سبز نیز چهره اینجا را بهبود داده است‌.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رکورد تولید، فروش و صادرات در ذوب آهن اصفهان طی سال 98
رکورد موفقیت‌آمیز تعویض ریل در مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی
رکورد تولید چدن مذاب شکسته شد
بومی‌سازی دریچه کشویی پاتیل‌های فولاد برای نخستین‌بار
نیازی به واردات ریل نداریم
تریبون گلایه‌های فولادی!
تامین پایدار مواد اولیه حق ذوب آهن اصفهان است
ذوب آهن در تولید چدن مذاب رکورد زد
امضای قرارداد تامین ۸۰۰ تن ریل مترو تهران توسط ذوب آهن اصفهان
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: