جدیدترین دستگاه اچ مکانیکی را در اختیار داریم/ وارد کردن دستگاه‌ها سخت‌تر از گذشته شده است
مدیرعامل شرکت مات آلومینیوم:

جدیدترین دستگاه اچ مکانیکی را در اختیار داریم/ وارد کردن دستگاه‌ها سخت‌تر از گذشته شده است

مدیرعامل شرکت مات آلومینیوم گفت: در زمینه آنادایزینگ انواع مقاطع صنعتی و ساختمانی فعالیت می‌کنیم، همچنین مجهز به رکتیفایرهای پرقدرت MUNK آلمان هستیم که در حوزه پولیشینگ و براشینگ و اچ مکانیکی نیز خدماتی را ارائه می‌دهیم و جدیدترین دستگاه اچ مکانیکی را در اختیار داریم.

احسان رحمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: امسال خدمات جدیدی را در زمینه پروفیل به مشتریان ارائه می‌دهیم، به گونه‌ای که خطوط و سایه‌های سطح آلومینیوم را به وسیله شات‌هایی که آلمانی و آمریکایی هستند، از بین می‌بریم و سطح پروفیل را صاف می‌کنیم.

وی توضیح داد: دستگاهی که در اختیار داریم، چهار توربین دارد که البته دور موتورهای آن متغیر است و می‌توانیم به وسیله PFC دور موتورها را کاهش یا افرایش دهیم؛ براساس درخواست و سفارش مشتری سطح پروفیل را کاملا صاف و یک‌دست می‌کنیم، عملیاتی که ما انجام می‌دهیم به نام «اچ مکانیکی»، شناخته می‌شود و روی تمام انواع پروفیل‌ها کاربرد دارد و استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت مات آلومینیوم بیان کرد: تنها شرکتی هستیم که این دستگاه را در اختیار داریم و شرکت دیگری تاکنون در این زمینه سرمایه‌گذاری نکرده است.

وی تصریح کرد: شرکت دیگری نیز در این زمینه اقداماتی انجام داده است البته دستگاهی که ما در اختیار داریم جدیدتر است به همین خاطر می‌توانیم خدمات بیشتری با کیفیت بهتر ارائه بدهیم.

تمام خطوط روی پروفیل را به وسیله اچ مکانیکی از بین می‌بریم

رحمان‌پور اذعان کرد: ظرفیت تولید ما با استفاده از این دستگاه روزانه 10 تن است و عملیات اچ مکانیکی به این صورت است که از طریق ساچمه‌ها و اچ‌هایی که استنلس استیل هستند، سطح پروفیل را صاف و یکنواخت می‌کنیم. این شات‌ها و استنلس استیل‌ها با هم ترکیبات پیچیده‌ای را ایجاد می‌کنند که به همین خاطر، شرکت‌های معدود و انگشت‌شماری در این زمینه فعال باقی مانده‌اند و در حال حاضر، تنها دو کشور قادر به تولید این دستگاه و تکنولوژی در جهان هستند.

مدیرعامل شرکت مات آلومینیوم خاطرنشان کرد: شیوه عملکردخط اچ مکانیکی پروفیل آلومینیوم به روش تونلی است؛ پروفیل‌ها در حین عبور از دستگاه  به صورت تمام اتوماتیک، توسط شات‌های استنلس استیل  (Stainless steel) آلمانی، توسط چهار توربین دورمتغیر (که این قابلیت منحصربه فرد در انواع و اندازه هر پروفیل بسته به درخواست مشتری قابل تغییر است)،  پرتاب می‌شوند و مورد کوبش و سایش یکنواخت قرار می‌گیرند، به گونه‌ای که بر اثر سایش و کوبش ضربه‌های شاتس که با سطح پروفیل آلومینیوم اتفاق می‌افتد، در سطح میکروسکوپی، تکسچر و بافت اولترا مات بسیار ویژه و یکنواختی شبیه (قاب‌ها و بدنه گوشی‌های اپل و...) روی تمامی سطوح و پستی بلندی‌های مقاطع پروفیل ایجاد می‌شود.

رحمان‌پور تاکید کرد: از سال 1362 در زمینه آندایزینگ و آبکاری انواع مقاطع آلومینیومی فعالیت خود را آغاز کردیم و در سال‌های اخیر توانستیم میزان فعالیت شرکت را گسترش بدهیم.

وی مطرح کرد: آندایزینگ فرآیندی است که در آن لایه‌ای اکسیدی و پایدار با خاصیت محافظتی و تزیینی روی فلز را می‌پوشاند، بعضی از فلزات به طور طبیعی در مجاورت هوا اکسید می‌شوند و در بعضی فلزات این لایه محافظت‌کننده است و مانع خوردگی سطح فلز می‌شود، در فرآیند آندایزینگ با بهره‌گیری از این خاصیت لایه اکسیدی را با ضخامت و قدرت محافظت بیشتری ایجاد می‌کنند.

وی بیان کرد: فرآیند پولیش پروفیل آلومینیوم به گونه‌ای است که امکان دستیابی به سطحی صاف و براق با قابلیت انعکاس بیشتر را فراهم می‌کند. به همین خاطر، این عملیات بر روی پروفیل‌هایی انجام می‌شود که کاربرد در نما و سطح کار دارند و از آنجایی که عموما برای تولید پروفیل نما از آلیاژ 6063 استفاده می‌شود، عملیات پولیشینگ بیشتر بر روی این نوع آلیاژ انجام می‌شود، پروفیلی که تحت عملیات قرار می‌گیرد باید سالم و بدون آثار زخم، خوردگی و حفره باشد، به این دلیل که عملیات پولیش قادر به رفع این نواقص نیست.

مدیرعامل شرکت مات آلومینیوم در ادامه افزود: به وسیله عملیات پولیشینگ خطوط موجود در سطح پروفیل آلومینیومی را نمی‌توان از میان برد و تنها به وسیله این فرآیند می‌توانیم سطح صیقل شده و براق ایجاد کنیم.

رحمان‌پور تاکید کرد: در کارخانه دستگاه براش را نیز در اختیار داریم که به وسیله فرچه‌های استیلی که دارد خراش‌های تزیینی ایجاد می‌کنیم که دور موتور این دستگاه نیز متغیر است و بنا به سفارش و درخواست مشتری و شدت ماتی و براقی که سفارش می‌دهد میزان براشینگ را تغییر می‌دهیم.

وی تصریح کرد: در حقیقت براش خطوطی را به صورت منظم در پروفیل ایجاد می‌کند که خطوط نامرتب را از میان می‌برد. در واقع این عملیات به طور تخصصی برای از بردن خط و سایه‌ها انجام می‌شود و پیش‌زمینه انجام فرآیندهای آندایزینگ و یا رنگ الکترواستانیک است.

وارد کردن تکنولوژی میسر نیست

مدیرعامل شرکت مات آلومینیوم با اشاره به موانع تولید اذعان کرد: در این یک سال اخیر، موانع تولید بی‌شماری در حوزه فعالیت‌های تولیدی صنعتی وجود دارد و بانک‌ها همکاری مناسبی با فعالان این حوزه ندارند.

رحمان‌پور توضیح داد: وارد کردن دستگاه و تکنولوژی ضروری و لازم در حال حاضر، شدنی و امکان‌پذیر نیست و تولیدکنندگان نمی‌توانند دستگاه‌هایی که احتیاج دارند را وارد کنند. برای مثال، دستگاه اچ آخرین دستگاهی بود که ما سه سال پیش آن را وارد کردیم در حالی که امکان واردات چنین دستگاهی را در سال جاری نداریم.

وی افزود: وارد کردن این دستگاه حدود سه سال طول کشید و با کمک پیمان‌کاران چینی توانستیم دستگاه اچ را حدود دو ماه پیش راه‌اندازی کنیم. البته هنوز به بهره‌برداری کامل نرسیده‌ایم و راه‌اندازی خطوط رنگی نیاز به زمان بیشتری دارد که برنامه آینده ما راه‌اندازی خطوط رنگی این دستگاه است.

مدیرعامل شرکت مات آلومینیوم بیان کرد: در سال آینده خطوط رنگی نیز راه‌اندازی می‌شود و ما قادر خواهیم بود، پروفیل‌های آلومینیومی با رنگ شامپاینی را نیز تولید کنیم البته خوشبختانه در زمینه دانش فنی، هیچ مشکل یا کمبودی نداریم و کارکنان این مجموعه به تمام فرآیند کاری آشنا هستند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افت 27 دلاری قیمت آلومینیوم
افت 21 دلاری قیمت آلومینیوم
افت 8 دلاری قیمت آلومینیوم
رقابت منفی در زمینه فروش مقاطع آلومنیومی
عرضه 3800 هزار تن محصولات آلومینیومی
درآمدزایی ۶۰ میلیارد ریالی اصفهان از صنعت آلومینیوم
دوری از خام‌فروشی، بزرگ‌ترین دستاورد در رونق تولید
افزایش 105 درصدی میزان تولیدات شرکت آلومتک طی یک ماه
واردکننده‌ها دشمنان کشور نیستند
لزوم حصول توافق میان صنایع بالادست و پایین‌دست زنجیره فولاد
تولید هادی‌های آلومینیومی رشد چشمگیری داشته است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: