بومی‌سازی دستگاه تفکیک عناصر معدنی در کشور
مدیرفروش شرکت الکترونیکی بردهای هوشمند:

بومی‌سازی دستگاه تفکیک عناصر معدنی در کشور

مدیرفروش شرکت الکترونیکی بردهای هوشمند گفت: در معادن مختلف عناصر و مواد معدنی گوناگونی یافت می‌شود که بر حسب نیاز صنعت و کارخانه‌ها برخی از این عناصر قابل استفاده هستند، تفکیک مواد معدنی و حذف آلودگی‌ها توسط دستگاهی انجام می‌شود که برای اولین بار توسط شرکت ما در کشور بومی‌سازی شده است.

فرزاد یزدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت دانش‌بنیان بردهای هوشمند از سال 1386 در حوزه اتوماسیون و مانیتورینگ فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف اصلی تاسیس این شرکت همکاری با صنایع مختلف و شناسایی نیازهای آن‌ها و حل مشکلات مربوط به این صنایع است.

وی افزود: در راستای خدمت‌رسانی به صنعت معدن کشور، سیستمی به نام متال دتکتور را توانستیم بومی‌سازی کنیم. وظیفه این سیستم حذف آلودگی‌های فلزی در بخش فرآوری است. به‌عنوان مثال، وقتی که سنگ آهن به صورت خام از معدن خارج می‌شود، دارای آلودگی‌هایی است که مراحل بعدی عملیات بر روی این سنگ را با مشکل مواجه می‌کند. در سنگ‌آهن زمانی که ناخن بیل مکانیکی روی خط می‌افتد به سنگ‌شکن آسیب وارد می‌کند که می‌توان این مشکل را به وسیله سیستم متال دتکتور شناسایی، پیگیری و حذف کرد.

مدیرفروش شرکت الکترونیکی بردهای هوشمند تصریح کرد: از سال 1386 قطعات زیادی را تحت عنوان بردهای هوشمند تولید و به بازار عرضه کرده‌ایم. تمام قطعات ساخته شده دانش‌بنیان بوده و در صنایع مختلفی مانند لاستیک‌سازی و معدن کاربرد دارند. سیستم طراحی شده در هر دو صنعت با هدف حذف آلودگی استفاده می‌شوند. در معادن مس، محصول اصلی سنگ مس است و هر مواد دیگری که در این سنگ ملاحظه شود، به عنوان عامل مزاحم شناسایی می‌شود. این دستگاه توانایی دارد که عوامل و عناصری را که کارفرما نیاز ندارد را عامل مزاحم تلقی کند و درصدد رفع آن برآید.

یزدی‌زاده مطرح کرد: چهار دستگاه در صنعت لاستیک‌سازی نصب شده و در حال استفاده است. در حال حاضر، وارد حوزه معدن شده‌ایم و دستگاه را در یکی از معادن سنگ‌آهن به نام معدن گوهر زمین مستقر کرده‌ایم. به طور کلی این سیستم و دستگاه در معادن مس و سنگ‌آهن قابل استفاده است. پیش از بومی‌سازی این دستگاه توسط شرکت الکترونیکی بردهای هوشمند، اغلب شرکت‌ها جهت جداسازی عناصر مزاحم از مگنت استفاده می‌کردند و به کمک خاصیت آهنربایی فرآیند جداسازی صورت می‌گرفت. علاوه بر این، استفاده از دستگاه‌های مشابه خارجی و اغلب آلمانی نیز در کشور مرسوم بود که ما توانستیم به کمک تیم متخصص داخلی، آن را بومی‌سازی کرده و کشور را در این زمینه نیز به خود کفایی برسانیم.

وی در رابطه با برنامه آینده شرکت الکترونیکی بردهای هوشمند توضیح داد: با هدف اینکه محصولات ایرانی در معادن کشور مورد استفاده قرار گیرند، دست به تولید این محصول زدیم و کاربرد این دستگاه و سیستم در معادن مختلف بستگی به نوع استفاده از معدن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در معادن مس، فلزات گران‌بهای بسیاری یافت می‌شود که بر اساس جنس عناصر و نیاز صنعت و معدنداران اجزای سنگ استخراج شده از این معادن قابل تفکیک است. به طور کلی چشم‌انداز آینده شرکت، گسترش فعالیت سیستم متال دتکتور در معادن مختلف کشور و طراحی برنامه‌های پیشرفته‌تری برای شناسایی و نحوه هشداردهی به صورت آژیر و فیزیکی برای دستگاه است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: