میزان مصرف هر فروآلیاژ بسته به نوع محصول است
رئیس بخش متالورژی و توسعه محصول فولاد هرمزگان:

میزان مصرف هر فروآلیاژ بسته به نوع محصول است

رئیس بخش متالورژی و توسعه محصول فولاد هرمزگان گفت: فروسیلیسیم و فرومنگنز فروآلیاژهایی هستند که بیشترین میزان مصرف را در شرکت فولاد هرمزگان دارند و میزان و نسبت آن‌ها با توجه به نوع فولاد آلیاژی مورد نظر تعیین می شود.

حامد لهراسبی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص میزان مصرف فروآلیاژها در صنایع فولاد کشور، اظهار داشت: فروآلیاژهایی که معمولا در ‌فولادسازی‌های کشور مصرف می‌شود، به طور عمده برای تولید فولادهای ساده کربنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین به طور طبیعی بیشترین میزان فروآلیاژهای مورد استفاده در فرآیند تولید این محصولات، فرو‌آلیاژهای حاوی منگنز و سیلیسیم است.

رئیس بخش متالورژی و توسعه محصول فولاد هرمزگان در مورد بیشترین فروآلیاژهای مصرفی در فرآیند تولیدات شرکت فولاد هرمزگان، عنوان کرد: فروآلیاژهایی که بیشترین میزان مصرف را در شرکت فولاد هرمزگان دارند، شامل فروسیلیسیم، فرومنگنز «های‌کربن» و «مدیوم‌کربن» و پس از آن‌ها فروسیلیکومنگنز است.

وی با اشاره به اینکه برای تولید برخی از فولادهای آلیاژی خاص، استفاده از فروآلیاژهای دیگری نیز کاربرد دارد افزود: برای تولید برخی از فولادهای آلیاژی خاص، بسته به اینکه نوع محصول مورد نظر چیست و باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد، از فروآلیاژهایی مثل فرونیوبیوم، فروتیتانیوم، فرووانادیوم و فرومولیبدن و گاهی حتی از برخی عناصر غیر از فروآلیاژها مثل بور، مس و نیکل استفاده می‌شود.

لهراسبی در خصوص امکان جایگزینی فروسیلیکو منگنز به جای فروسیلیسیوم و فرومنگنز، عنوان کرد: این کار  در فرآیند تولید امکان‌پذیر است اما برای رسیدن به میزان دلخواه منگنز در مذاب باید در مراحل بعدی عمل بالانس صورت بگیرد. در این مرحله ممکن است برای ایجاد بالانس نیاز به فرومنگنز مدیوم‌کربن وجود داشته باشد که قیمت آن دو برابر قیمت فرومنگنز های‌کربنی بوده که امکان استفاده از آن از ابتدا وجود داشته است.

رئیس بخش متالورژی و توسعه محصول فولاد هرمزگان در این مورد تاکید کرد: بنابراین برای انتخاب نوع فروآلیاژ مورد استفاده باید صرفه اقتصادی و میزان بهره‌وری آن مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود تا برای تولید فولاد مورد نظر استفاده از کدامیک از گزینه‌ها مطلوب‌تر است.

وی درباره استفاده از فروآلیاژهای تولید داخلی، تصریح کرد: گاهی برخی از فروآلیاژهای مورد نیاز مثل فرومنگنز مدیوم‌کربن، در کشور تولید نمی‌شود و ما ناچار هستیم از طریق واردات آن‌ها را تامین کنیم اما به طور قطع اگر نمونه داخلی فروآلیاژ مورد نظر وجود داشته باشد، ما آن را از تولیدکننده داخلی خریداری می‌کنیم. ضمن اینکه اگر محصولی در داخل کشور تولید شود، معمولا اجازه واردات آن محصول از ما سلب می‌شود و این امر، شرکت را وادار به استفاده از محصول داخلی می‌کند. این موضوع باعث شده که در مواقعی که کیفیت فروآلیاژ تولید داخلی مطلوب نیست، نتوانیم از فروآلیاژهای خارجی باکیفیت‌تر استفاده کنیم؛ به همین دلیل، ما به این قانون نقد داریم.

لهراسبی در پایان بیان کرد: شرکت فولاد خوزستان با توجه به رسالتی که در مورد تولید محصولات با کیفیت مطلوب بر دوش دارد، همواره می‌کوشد تا محصول خود را با بهترین کیفیت تهیه کند و اگر تولید فروآلیاژها در داخل کشور به حدی رسیده باشد که از کیفیت محصول نهایی نکاهد، بدون شک استفاده از محصول تولید داخلی هم به جهت رشد و توسعه کشور و هم به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها مورد استقبال فولادسازان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
واردات فروسیلیکومنگنز با اختصاص ارز نیمایی
خودکفایی صنعت فروآلیاژ به توسعه معادن بستگی دارد
پیشرفت ۷۰ درصدی در ساخت کارخانه فرومنگنز بن
باید برای ارزش افزوده فروکروم فکر شود
نفس فرومولیبدن به شماره افتاده است!
فروش صادراتی فروسیلیسیم سود بیشتری دارد
حذف فروسیلیسیم دشوار است!
عدم حمایت مالی مهم‌‌ترین مشکل در راه‌اندازی پروژه است
از مشارکت سرمایه‌گذار خارجی ناامید شدیم
قوانین باید حامی تولیدکنندگان کشور باشد
تولید فروکروم در کشور مقرون‌به‌صرفه است
خودمان را ورشکست نکنیم!
چه کسی از واردات فروسیلیکومنگنز سود می‌برد؟!
فروآلیاژها می‌توانند ارزآوری داشته باشند
کیفیت فروسیلیسیم ایران مطابق با استانداردهای جهانی است
شرایط صادرات عرضه‌کنندگان فروسیلسیم چین دشوارتر شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: