اجرای نقشه راه صنعت گوهرسنگ از سال 1399
رئیس هیئت عامل ایمیدرو مطرح کرد:

اجرای نقشه راه صنعت گوهرسنگ از سال 1399

رئیس هیئت عامل ایمیدرو از اجرای نقشه راه صنعت گوهرسنگ از سال 1399 خبر داد و گفت: اسفند امسال گردهمایی واکاوی چالش‌ها و راهکارهای توسعه هنر صنعت گوهرسنگ‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در جلسه رفع چالش‌های فراروی توسعه صنعت گوهر سنگ، اظهار داشت: استقبال ذینفعان و تصمیم‌گیرندگان برای همراهی با ایمیدرو جهت رفع مشکلات پیش روی این صنعت، جای تقدیر و تشکر دارد.

وی بیان کرد: بسیار خوشحالیم که این اقدام از سوی همکاران و تشکل‌ها جدی گرفته شده و بدون شک می‌توانیم با برگزاری چنین نشست‌هایی، مشکلات صنعت را به حداقل برسانیم.

نقشه راه گوهرسنگ برای دو دوره زمانی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به نقشه راه صنعت گوهرسنگ، مطرح کرد: در استراتژی‌های تدوین شده، ضرورت‌های این حوزه شامل تشکیل بازارچه، صادرات، مرکز آموزشی، ریسک‌ها، تجهیز معادن، استانداردهای آموزشی، ارتباطات، ذی‌نفعان، تسهیلات و غیره برای تعیین نقشه راه، نهایی می‌شود.

وی ادامه داد: نقشه راه صنعت گوهر سنگ برای دو دوره زمانی (1399 تا 1405 و 1405 تا 1410) تدوین می‌شود و در دوره نخست، اصلاح ساختار کلان صنعت، توسعه زیرساخت‌ها و بهبود فضای کسب‌وکار، توسعه منابع تامین سنگ خام و توسعه مدیریت و منابع انسانی انجام خواهد شد.

غریب‌پور اظهار داشت: براساس نقشه راه در دوره دوم، توسعه سرمایه‌گذاری و تولید و توسعه بازار داخلی، منطقه‌ای و جهانی پیگیری خواهد شد، همچنین در نقشه راه، ایجاد شورای عالی گوهرسنگ و تاسیس خانه گوهر ایران برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: این صنعت، با هزینه کم (حدود 10 تا 12 میلیون تومان) می‌تواند اشتغال مناسبی در کشور ایجاد می‌کند و نیاز به زمان و مکان خاصی ندارد.

برگزاری گردهمایی گوهر سنگ‌ها در 14 اسفند

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به برگزاری «گردهمایی واکاوی چالش‌ها و راهکارهای توسعه هنر صنعت گوهر سنگ‌ها» در 14 اسفند امسال، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای این منظور با همکاری ایمیدرو، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و خانه معدن انجام شده است.

وی ادامه داد: در این گردهمایی، ضمن ارائه گزارش توسط چهار کمیته تخصصی تعریف شده، استراتژی و برنامه‌های عملیاتی به روزرسانی شده در این صنعت، راهکارهای علمی و عملی ارائه خواهد شد.

غریب‌پور خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی، همچنین رئیس کنفدراسیون جهانی جواهرات (CIBJO) به صورت وبینار (webinar) در همایش شرکت خواهد کرد و قرار است 10 سوال کلیدی در حوزه صنعت گوهرسنگ‌ها و جواهرات از وی پرسیده و پاسخ ایشان به عنوان راهکار ارائه شود.

ارزش افزوده بالا با تلفیق هنر و سنگ

منصور قربانی، مسئول تدوین طرح مطالعاتی تدوین استراتژی و برنامه‌های عملیاتی صنعت سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ایران در این جلسه، توضیح داد: با توجه به سابقه چند هزار ساله ایران در صنعت گوهرسنگ، اگر این صنعت با هنر تلفیق پیدا کند، ارزش افزاوده بالایی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به استراتژی تدوین شده، سهم مناسبی از گردش مالی جهانی برای کشور ایجاد خواهد شد.

1.5 سال مطالعه میدانی برای طرح جامع

سلمان فرخ‌زاد، مشاور وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئول تدوین طرح جامع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی نیز در این جلسه، مطرح کرد: برای این طرح، با همه دست‌اندرکاران صنعت، طی 1.5 سال مطالعه میدانی صورت گرفته و جلسات مختلف با اتحادیه‌های ذی‌ربط برگزار شده است.

وی ادامه داد: برای افزایش بهره‌وری، تلاش شده تا با بررسی زنجیره معدن، هر حوزه نقش خود را ایفا کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ایران جزو 7 کشور تولیدکننده فلزات گرانبها در جهان است
تاجران از سرمایه‌گذاری در بازار طلا روی‌ برمی‌گردانند
بازار جهانی فلزات گرانبها در انتظار اجلاس گروه 20
طلا، پرشور در بازار آزاد، کم‌فروغ در بورس
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: