اکتشافات باید سیستماتیک باشد
مدیرعامل شرکت معدن زمین:

اکتشافات باید سیستماتیک باشد

مدیرعامل شرکت معدن زمین گفت: علی‌رغم اینکه محدوده‌های ناشناخته زیادی از ذخایر کرومیت در جنوب کشور وجود دارد، برنامه‌ریزی منظمی برای اکتشاف این سنگ معدنی در کشور صورت نگرفته است.

 علی اسماعیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت معدن زمین (سهامی خاص) در سال  1373 به همت چند تن از مدیران و فعالان معدنی کشور تاسیس شد. این شرکت از آغاز کار خود تا سال 1383 در زمینه مشاوره و امور اجرایی معدن فعالیت می‌کرد. از آن سال به بعد با تغییر حوزه کاری شرکت در کنار مشاوره، در زمینه‌های طراحی معدنی، اکتشاف، بهره‌برداری و فرآوری کلیه مواد معدنی نیز وارد شد.  شرکت معدن زمین به شرکت‌های مختلف معدنی بخش دولتی و خصوصی که معادن گوناگون سرب و روی، طلا، بوکسیت، مس و... را در اختیار دارند، خدمات ارائه می‌دهد.      

مدیرعامل شرکت معدن زمین افزود: تمامی فعالیت‌های اکتشافی شرکت در حوزه معادنی است که در حال حاضر در آن‌ها به انجام امور توسعه اکتشافی مشغول هستیم. به عنوان مثال، کشور ذخایر کمی از بوکسیت برای تولید آلومینا در اختیار دارد که در 4 سال گذشته شرکت معدن زمین با همکاری کارفرما و تقبل هزینه‌های که در این حوزه وجود دارد، توانست با اجرای عملیات اکتشافی لازم، ذخایر معدنی شکرت‌های آلومینای ایران، آلومینای جاجرم، آلومینای تاش، بانو و بخشی از معادن یزد، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد را تا 3 برابر افزایش دهد.

وی در مورد استفاده شرکت از تجهیزات و ماشین آلات معدنی، بیان کرد: تمامی فعالیت‌های ما که در قالب طراحی معدنی است، توسط نرم‌افزار و سیستم‌های مهندسی انجام می‌شود؛ از این رو به تجهیزات و ماشین آلات خاصی نیاز نداریم و همچنین در زمینه این نرم‌افزارها و سیستم‌های مهندسی وابستگی به کشورهای خارجی وجود ندارد اما برای استفاده از دستگاه‌های پیشرفته حفاری و تهیه تصاویر ماهواره‌ای به خودکفایی نرسیده‌ایم.

اسماعیلی در خصوص سنگ معدنی کرومیت، عنوان کرد: در کشور اکتشافات کرومیت به صورت سیستماتیک انجام نمی‌شود و همیشه با هزینه و ریسک بالایی همراه است. در جنوب کشور محدوده‌های ناشناخته کرومیت زیادی است که ما می‌توانستیم با کشف آن‌ها تولید بیشتری در این زمینه داشته باشیم که متاسفانه به علت اکتشافات ناقصی که در این زمینه وجود دارد، ما با کاهش تولید روبه‌رو هستیم.

مدیرعامل شرکت معدن زمین در ادامه اذعان کرد: از نظر ذخایر معدنی سرب و روی در شرایط خوبی قرار داریم. معدن انگوران با عیار 40 درصد تا 12 سال آینده نیاز به بررسی بیشتری دارد. همچنین با وجود تمامی این معادن، باید تاسیس معدن مهدی‌آباد را علی‌رغم به ظرفیت بالایی که کشور برای فرآوری و تولید شمش در سال‌های گذشته داشته است، در دستور کار خود قرار دهیم. 

وی در پاسخ به این سوال که شرکت معدن زمین چه برنامه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: برنامه‌ای که شرکت برای آینده خود در نظر دارد، استفاده از خدمات مشاوره و بهره‌مندی از تجربیات موفق شرکت‌های معتبر خارجی است که البته در گذشته نیز همکاری‌هایی در این خصوص داشته‌ایم.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: