از مشارکت سرمایه‌گذار خارجی ناامید شدیم
رئیس هیئت مدیره شرکت کوه، سنگ، یاقوت:

از مشارکت سرمایه‌گذار خارجی ناامید شدیم

رئیس هیئت مدیره شرکت کوه، سنگ، یاقوت گفت: با توجه به ایران‌هراسی‌هایی که توسط کشور آمریکا ایجاد شد و همچنین تشدید تحریم‌ها،‌ سرمایه‌گذاران خارجی از همکاری با ما منصرف شدند و به نظر می‌رسد راهکاری در این زمینه وجود نداشته باشد.

حسین پورحسین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: مجوز پروژه کوه سنگ یاقوت که قرار بود با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی اجرایی شود، در اواخر سال ۱۳۹۷ صادر شد و هیئت مدیره این شرکت برای جذب مشارکت خارجی اقدام کردند. در آن زمان اگرچه سرمایه‌گذاران آلمانی پروژه برای عقد قرارداد آماده بودند و کارها مطابق برنامه پیش می‌رفت اما متاسفانه به دلیل ایران‌هراسی‌هایی که توسط کشور آمریکا و رئیس‌جمهور این کشور در آن ایام ایجاد شد، امکان جذب این مشارکت‌ها از بین رفت و شرکای خارجی از همکاری با این شرکت سر باز زدند.

رئیس هیئت مدیره شرکت کوه، سنگ، یاقوت در مورد ادامه روند اجرای پروژه، عنوان کرد: پس از این اتفاق و ناامیدی از جذب سرمایه خارجی، با هماهنگی هیئت مدیره تصمیم بر آن شد که از سرمایه‌گذاران داخلی برای ادامه کار استفاده کنیم. تامین مالی با توجه به شرایط نامطلوب ارزی کار چندان ساده‌ای نبود و طبیعتا ما زمان زیادی را از دست دادیم اما به هر حال این کار انجام شد.

وی در مورد وضعیت کنونی پروژه کوه، سنگ، یاقوت ابراز داشت: در حال حاضر، این پروژه حدود ۱۲ درصد پیشرفت داشته ولی مسئله امیدوارکننده این است که مراحل زمان‌بر و سخت آن سپری شده و کارهای اجرایی و مهندسی آن در حال انجام است؛ قراردادهای آن نیز منعقد شده و جانمایی و تامین تجهیزات گرفته شده است و اکنون امور اجرایی پروژه پیگیری می‌شود.

پورحسین تامین مواد اولیه در این نوع پروژه‌ها را بسیار با اهمیت دانست و یادآور شد: معمولا به محض مشخص شدن منابع تامین مواد اولیه در پروژه، کارها به سرعت پیش می‌رود و اگر مراحل اداری طرح به مشکل برنخورد، می‌توان روی انجام به موقع برنامه‌ها حساب کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت کوه، سنگ، یاقوت در خصوص نیازسنجی‌های انجام شده در بازار ایران برای انتخاب و تولید فروآلیاژ، عنوان کرد: هدف نهایی ما در این طرح، تولید فروسیلیسیم نیست و قصد داریم در قدم بعدی، از فروسیلیسیم تولید شده در فرآیند تولید شمش منیزیم استفاده کنیم که با توجه به نیاز صنعت کشور و کاربردهای آن در صنایع مختلف، می‌تواند حاشیه سود مناسبی را ایجاد کند و نقشی در توسعه صنعتی کشور نیز داشته باشد.

وی همچنین با اشاره کاربرد فراوان جهانی برای مصرف منیزیم و فروسیلیسیم در دنیا، خاطرنشان کرد: این محصولات، بازار مصرف مطلوبی دارند و می‌توان برای بازار فروش خارجی این محصولات نیز برنامه‌ریزی کرد.

پورحسین با تاکید بر نقش بازارهای جهانی در تداوم تولید شرکت‌های فعال در کشور، اظهار کرد: اعتقاد ما این است که هیچ پروژه‌ای در کشور پایدار نمی‌ماند، مگر اینکه ۳۰ تا ۳۵ درصد از محصول خود را به صادرات اختصاص دهد و ما نیز در بلندمدت برای این موضوع برنامه‌ریزی خواهیم داشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت کوه، سنگ، یاقوت در پایان، از بروکراسی‌های اداری موجود به عنوان یکی از مشکلات اساسی در اجرایی شدن طرح‌ها و پروژه‌ها یاد کرد و گفت: بروکراسی‌‌های بی‌مورد اداری در صدور مجوزها بسیار زیاد است و به نظر می‌رسد در این موضوع باید پشتوانه تامین مواد اولیه بیشتر مدنظر قرار داشته باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
باید برای ارزش افزوده فروکروم فکر شود
نفس فرومولیبدن به شماره افتاده است!
فروش صادراتی فروسیلیسیم سود بیشتری دارد
حذف فروسیلیسیم دشوار است!
عدم حمایت مالی مهم‌‌ترین مشکل در راه‌اندازی پروژه است
قوانین باید حامی تولیدکنندگان کشور باشد
خودمان را ورشکست نکنیم!
چه کسی از واردات فروسیلیکومنگنز سود می‌برد؟!
میزان مصرف هر فروآلیاژ بسته به نوع محصول است
فروآلیاژها می‌توانند ارزآوری داشته باشند
کیفیت فروسیلیسیم ایران مطابق با استانداردهای جهانی است
شرایط صادرات عرضه‌کنندگان فروسیلسیم چین دشوارتر شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: