افزایش قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی/ قیمت سفاله آلومینیوم خشک 5 درصد افزایش یافت
بررسی قیمت ضایعات آلومینیومی در هفته جاری؛

افزایش قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی/ قیمت سفاله آلومینیوم خشک 5 درصد افزایش یافت

علی‌رغم کاهش قیمت آلومینیوم در دنیا طی هفته‌های اخیر، به دلیل رشد نرخ ارز، قیمت این فلز در کشور ما رو به افزایش بوده و به تبع آن، بهای اکثر ضایعات آلومینیومی طی یک هفته اخیر با رشد مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، برخلاف کاهش قیمت آلومینیوم در دنیا، در کشور شاهد نوسانات قیمتی شدیدی در بازار ضایعات بودیم، به گونه‌ای که برخی قراضه‌های آلومینیومی مورد استفاده در صنایع ریخته‌گری و آلیاژسازی به دلیل افزایش نرخ ارز و میزان تقاضا افزایش قیمت قابل ملاحظه‌ای داشتند، در این میان افزایش پنج درصدی سفاله آلومینیوم خشک و 4.7 درصدی قوطی رانی طی هفته اخیر رخ داد و هیچگونه کاهش قیمتی را در این یک هفته شاهد نیستیم.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک هفته

همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، رشد پنج درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 15 هزار و 640 تومان به ازای هر کیلوگرم به 16 هزار و 260 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

قوطی رانی دومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشت، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، رشد 4.7 درصدی را نسبت به هفته گذشته داشت و از 14 هزار و 210 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 880 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

سر سیلندر سومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، رشد 4.2 درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 20 هزار و 330 تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 180 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

سفاله آلومینیوم نرم ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، با افزایش 1.6 درصدی نسبت به روز گذشته، از 14 هزار و 800 تومان به ازای هر کیلوگرم به 15 هزار و 40 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

آلومینیوم نرم دومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، افزایش 0.9 درصدی نسبت به روز گذشته داشت و از 21 هزار و 50 تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 230 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

پیستون نیز افزایش قیمت را طی یک روز تجربه کرد، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، افزایش قیمت 0.9 درصدی نسبت به روز گذشته داشت و از 21 هزار و 80 تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 260 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

همانطور که در نمودار 2 آمده است، رادیات آلومینیوم ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، با افزایش 0.7 درصدی نسبت به روز گذشته، از 17 هزار و 420 تومان به ازای هر کیلوگرم به 17 هزار و 300 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

سفاله آلومینیوم خشک دومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، افت 0.3 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از 16 هزار و 310 تومان به ازای هر کیلوگرم به 16 هزار و 260 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

زینک سومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هشتم اسفند ماه، افت 0.1 درصدی نسبت به روز گذشته داشت و از 24 هزار و 30 تومان به ازای هر کیلوگرم به 24 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عرضه 3 هزار تن شمش آلومینیومی ایرالکو
عرضه 3 هزار تن شمش آلومینیوم المهدی
صادرات «آلومینیوم خام» نیازمند بازنگری شد
عرضه 3 هزار تن شمش آلومینیوم ایرالکو
افت 14 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
ورق آلومینیومی بهترین مواد اولیه برای تولید کامپوزیت پانل است
چالش تامین مواد اولیه سالکو در سال 1399
رقابت منفی در زمینه فروش مقاطع آلومنیومی
درآمدزایی ۶۰ میلیارد ریالی اصفهان از صنعت آلومینیوم
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: