فروش صادراتی فروسیلیسیم سود بیشتری دارد
مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان:

فروش صادراتی فروسیلیسیم سود بیشتری دارد

مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان گفت: یکی از مشکلات ما در تامین فروآلیاژهای مورد نیاز شرکت و به خصوص فروسیلیسیم، تمایل زیاد تولیدکنندگان به فروش این محصولات در بازارهای خارجی است.

بابک بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادسازی کشور است که با توجه به میزان تولیدات فولادی خود، یکی از مصرف‌کنندگان اصلی انواع فروآلیاژ کشور محسوب می‌شود. این شرکت با توجه به رسالت خود در حمایت از تولید ملی، سعی کرده است با تلاش برای حفظ کیفیت محصولات خود، مواد اولیه مورد نیاز شرکت را از تولیدکنندگان داخلی خریداری کند تا ضمن کاهش هزینه‌های ارزی، در شکوفایی صنعت کشور نیز گامی برداشته باشد.

وی در این خصوص می‌گوید: بیشترین مصرف فروآلیاژ در واحد فولادسازی فولاد خوزستان مربوط به فروسیلیسیم است که در تولید فولاد نقش حیاتی و اساسی دارد. خوشبختانه فروسیلیسیم مورد استفاده در شرکت فولاد خوزستان و تمام فولادسازی‌های کشور، به دلیل حجم تولید قابل قبول و کیفیت بالای این محصول، از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود.

مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان در این خصوص اذعان کرد: در حال حاضر بیشترین میزان فروسیلیسیم مورد نیاز شرکت فولاد خوزستان از طریق شرکت فروسیلیس ایران تامین می‌شود و تاکنون هم با مشکل خاصی در این خصوص مواجه نشده‌ایم.

بهادری درباره نحوه انتخاب شرکت‌های تولیدکننده فروآلیاژ به منظور تامین فروآلیاژ مورد نیاز فولادد خوزستان، عنوان کرد: ما یک آنالیز خاص برای مواد مورد نیاز خود داریم که تولیدکنندگان فروآلیاژ موظف هستند محصول خود را مطابق با آن فاکتورها به ما ارائه دهند. پس از انتقال محصول به کارخانه، از هر محموله به صورت تصادفی نمونه‌برداری شده و به آزمایشگاه ارسال می‌شود که در صورت تطبیق موارد مورد انتظار، اجازه استفاده از آن‌ها صادر می‌شود.

وی در خصوص فروآلیاژهایی که از طریق واردات تامین می‌شوند، بیان کرد: از مهم‌ترین این فروآلیاژها می‌توان به فرومنگنز کم‌کربن و فروسیلیکومنگنز اشاره کرد که با توجه به تولید محدود در داخل کشور ناچار به تامین آن‌ها از منابع خارجی هستیم.

مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان در خصوص مشکلات عمده تامین فروآلیاژهای مورد نیاز شرکت فولاد خوزستان، اذعان کرد: یکی از مشکلات ما برای تامین این مواد و به خصوص فروسیلیسیم، تمایل روزافزون تولیدکنندگان این فروآلیاژ به صادرات آن و عرضه در بازارهای خارجی است که دلیل اصلی این اشتیاق نیز ارزآوری بیشتر فروش این مواد در بازارهای خارجی است.

بهادری در توضیح این مطلب تصریح کرد: البته تولیدکنندگان همواره فروآلیاژ مصرفی ما را تامین کرده‌اند ولی میزان آن به حدی نیست که بتوان ذخیره‌سازی مناسبی برای آن انجام داد.

وی در خصوص میزان مصرف این فروآلیاژ در شرکت فولاد خوزستان بیان کرد: میزان مصرف فروسیلیسیم ما در طول سال حدود ۱۸هزار تن است که البته ممکن است  این میزان با توجه به افزایش تولید در مقاطع مختلف افزایش یابد.

مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان در خصوص تاثیر قیمت فروسیلیسیم بر قیمت محصول نهایی نیز عنوان کرد: تاثیر قیمت این فروآلیاژ در قیمت محصول نهایی در بیشترین حالت حدود ۲ درصد خواهد بود.

بهادری در مورد قیمت‌گذاری فروآلیاژها در کشور اظهار کرد: قیمت‌گذاری این محصولات به صورت انجمنی صورت می‌گیرد و پس از رایزنی با نمایندگان شرکت‌های فولادی به تصویب می‌رسد.

وی در پایان درباره امکان جایگزینی فروسیلیکومنگنز به جای فروسیلیسیم در فرآیند فولادسازی، تاکید کرد: با اینکه استفاده از فروسیلیکومنگنز برای تامین آنالیز مورد نیاز ذوب، به دلیل قیمت کمتر تبدیل به یک امر متداول شده است، هنوز فروسیلیسیم اصلی‌ترین فروآلیاژ مورد استفاده در فولادسازی محسوب می‌شود و استفاده از آن همچنان جزو جدایی‌ناپذیر فرآیند فولادسازی است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولید محصولات دامی و دارویی بر پایه فلزات
معادن ایران برای «سیلیس‌زایی» شرایط مطلوبی دارند
درصدد ساخت کمپرسورهای ویژه مانند برندهای ارزن و زیمنس هستیم
عبور از تولید روزانه ۱۳ هزار تن شمش فولادی
بازار سرمایه مامن سرمایه‌گذاری است
باید برای ارزش افزوده فروکروم فکر شود
نفس فرومولیبدن به شماره افتاده است!
حذف فروسیلیسیم دشوار است!
عدم حمایت مالی مهم‌‌ترین مشکل در راه‌اندازی پروژه است
از مشارکت سرمایه‌گذار خارجی ناامید شدیم
قوانین باید حامی تولیدکنندگان کشور باشد
خودمان را ورشکست نکنیم!
چه کسی از واردات فروسیلیکومنگنز سود می‌برد؟!
میزان مصرف هر فروآلیاژ بسته به نوع محصول است
فروآلیاژها می‌توانند ارزآوری داشته باشند
کیفیت فروسیلیسیم ایران مطابق با استانداردهای جهانی است
شرایط صادرات عرضه‌کنندگان فروسیلسیم چین دشوارتر شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: