واگذاری بخش صنعت به استارت‌آپ‌ها و ایجاد نوآوری با بخش خصوصی
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد:

واگذاری بخش صنعت به استارت‌آپ‌ها و ایجاد نوآوری با بخش خصوصی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از یکی از شرکت‌های فعال در زمینه اتوماسیون صنعتی از زمینه‌سازی صنایع بزرگ برای به میدان آمدن شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و دیگر فعالان زیست‌بوم نوآوری به عنوان یک ضرورت مهم یاد کرد و گفت: زیرساخت‌هایی که در این شرکت وجود دارد، زمینه را برای توسعه استارت‌آپ‌ها فراهم کرده است. صنعت باید عادت کند کار را به دست کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها بسپارد و بخش خصوصی را عهده‌دار ورود نوآوری به صنعت کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» سورنا ستاری اظهار داشت: زیرساخت‌هایی که در این شرکت وجود دارد، زمینه را برای توسعه استارت‌آپ‌ها فراهم کرده است. صنعت باید عادت کند کار را به دست کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها بسپارد و بخش خصوصی را عهده‌دار ورود نوآوری به صنعت کند.

وی افزود: بخش خصوصی به خوبی نیازها را می‌شناسد و می‌تواند با سوار کردن نوآوری بر زیرساخت صنایع، محصول یا خدمت کیفی، رقابتی و نوآورانه را پیشکش جامعه کند.

«استقبال جامعه» برگ برنده شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، اینکه جامعه از محصولات یا خدمات با کیفیت، رقابتی و قابل اعتماد استقبال می‌کند را برگ برنده‌ای برای استارت‌آپ‌ها دانست و گفت: این ویژگی‌ها، برگ برنده کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در برابر کسب و کارهای سنتی یا خدماتی است که پیش از این، بدون در نظر گرفتن نیاز جامعه ارائه می‌شدند. نمونه موفق استارت‌آپ‌ها خدماتی که اکنون با استقبال چشمگیر جامعه مواجهند، گواهی بر این مدعاست.

ستاری، بازار بسیار گسترده و نهفته در حوزه مدیریت ساختمان‌ها و منازل، تاسیسات، مدیریت هوشمند، مصرف انرژی از شاخص‌ترین زمینه‌هایی بود که معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به عنوان زیرساخت‌های بالقوه این شرکت برای فعالان دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها نام برد و ادامه داد: آماده هستیم در صورتی که یک زیرساخت مناسب برای توسعه خدمات با حمایت از استارت‌آپ‌ها تعریف شود، هر حمایتی انجام دهیم تا این بازار در تعامل با صنعت و زیست بوم نوآوری شکوفا شود.

وی افزود: ایده‌های نوآورانه استارت‌آپ‌ها با استفاده از زیرساخت‌ها و ظرفیت شرکت‌ها می‌تواند به اصلاح الگوی مصرف انرژی و هوشمند شدن شهروندی منجر شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به نقش دولت به عنوان تسهیل‌گر و زمینه‌ساز ورود بخش خصوصی به حوزه سرمایه‌گذاری روی ایده‌های نوآورانه، یادآور شد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زیرساختی است که از توسعه فناوری‌ها حمایت می‌کند و مستقیما سفارش‌دهنده یا صاحب پروژه‌ها نمی‌شود.

ستاری تصریح کرد: دولت باید به جای نقش‌آفرینی در پروژه‌ها و ایده‌های نوآورانه یا پژوهش‌های کاربردی، بخشی از ریسک سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها را تقبل و بستری فراهم کند تا بخش خصوصی به میدان سرمایه‌گذاری روی این ایده‌ها پای بگذارد.

وی به انتشار کتاب‌های ایده‌های موفق استارت‌آپ‌ها اشاره کرد و گفت: نمونه‌های خارجی و موفق هزاران ایده استارت‌آپی که در دنیا پیاده‌سازی شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده است که هر کدام این ظرفیت را دارند تا به شکلی بومی، به کسب و کار بدل شوند. آماده‌ایم از مدل‌های سازگار با کشورمان در این حوزه‌ها حمایت کنیم.

بر اساس گزارشی از ایسنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این‌که شهرداری با کمک فعالان زیست‌بوم نوآوری صاحب شهر می‌شود، خاطرنشان کرد: تهران بستری مستعد و بالقوه برای تبدیل شدن به شهر هوشمند است؛ این مهم اما نه توسط شهرداری بلکه با نقش آفرینی استارت‌آپ‌ها رنگ واقعیت می‌گیرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازرسی خطوط لوله در صنایع مختلف به وسیله یک روبات
تحقق انقلاب صنعتی و معدنی در گرو حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان
حرکتی نو در تامین مالی معادن کوچک مقیاس و استارت‌آپ‌ها انجام شده است
تاکید بر تولید دانش از پروژه‌های تکرارپذیر/ راه‌اندازی صندوق پژوهش فولاد
نقش استارت‌آپ‌ها در تأمین مواد اولیه فولاد و صنایع معدنی
فرصت خوبی برای همکاری‌های تجاری و فناوری بین ایران و روسیه فراهم شد
بومی‌سازی قطار مترو طی ۱۸ ماه آینده
خط تولید شمش نیکل افتتاح شد
استارت‌آپ‌های معدنی باید نظر سرمایه‌گذاران را جلب کنند
استارت‌آپ‌ها، محرک‌های بخش معدن در آینده هستند
استارت‌آپ‌های معدنی، فصل جدیدی از تحول در معادن
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: