تولید شمش دستی دیگر رواج ندارد!
مدیرعامل شرکت فولاد سهند میثم:

تولید شمش دستی دیگر رواج ندارد!

مدیرعامل شرکت فولاد سهند میثم گفت: آنچه از آن به عنوان تولید شمش فولادی برای صنایع ریخته‌گری یاد می‌شود، در واقع تفکیک مشخصی نسبت به شمش سایر شرکت‌های فولادی ندارد و در بیشتر موارد، اضافه شمش‌ بیلت تولیدی به عنوان شمش ریخته‌گری در این صنعت استفاده می‌شود.

هادی کاوسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با اشاره به شرایط نه‌چندان مطلوب شرکت‌های فولادسازی کوچک و متوسط در کشور، اظهار داشت: در حال حاضر، اکثر شرکت‌های فولادسازی به سمت مصرف آهن اسفنجی و تولید بیلت و بلوم سوق پیدا کرده‌اند و تولید شمش‌های دستی برای مصرف صنایع ریخته‌گری دیگر متداول نیست.

وی در این خصوص اضافه کرد: در سال‌های گذشته شمش‌های دستی با ابعاد کوچک‌تر برای مصارف ریخته‌گری تولید می‌شد اما با توجه به هزینه‌های بالای فولادسازی و حاشیه سود نسبتا پایین آن به خصوص در واحدهای کوچک، در شرایط اقتصادی کنونی وجود چنین بخشی برای فولادساز، توجیه اقتصادی ندارد، بنابراین تولید این نوع شمش‌ها دیگر رواج چندانی ندارد.

مدیرعامل شرکت فولاد سهند میثم درباره مواد اولیه مورد استفاده در صنعت ریخته‌گری نیز بیان کرد: آنچه که در حال حاضر در صنعت ریخته‌گری به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد، قسمت مازاد و انتهایی همین شمش‌های فولاد خام است که پس از برش خوردن، در اختیار ریخته‌گران قرار می‌گیرد و در کوره‌های ریخته‌گری و برای تولید قطعات ریختگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاوسی درباره وضعیت تولیدکنندگان شمش فولادی در کشور، تصریح کرد: بدون در نظر گرفتن این نکته که تولید شمش فولادی برای تامین مواد اولیه واحدهای نورد انجام می‌گیرد یا صنایع ریخته‌گری، بدیهی است که در شرایط فعلی، پدیده‌ای به نام ارزش افزوده بیشتر سود مورد انتظار تولیدکننده را با خود می‌برد و هرچه واحد تولیدی کوچک‌تر و با ظرفیت محدودتر باشد، حاشیه سود برای تولیدکننده کمتر خواهد بود.

وی همچنین در مورد تولید قطعه در شرکت فولاد سهند میثم نیز عنوان کرد: قابلیت انجام این کار در مجموعه ما وجود دارد ولی با توجه به اینکه راه‌اندازی این بخش به صورت دائم با توجه به عدم وجود سفارش کافی، مستلزم صرف هزینه‌های اضافی و عدم بهره‌وری مالی خواهد بود، ما این کار را فقط برای همکارانی که به دلیل کوره‌های کوچک خود و حجم بالای قطعه مورد سفارش، آن را به ما ارجاع می‌دهند، انجام می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت فولاد سهند میثم در ادامه درباره مشکلات عمده تولیدکنندگان شمش فولادی در واحدهای کوچک، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات این تولیدکنندگان این است که به دلیل تولید محدود نمی‌توانند به طور مستقیم با شرکت‌های بزرگ و مصرف‌کننده نهایی کار کنند و اغلب مجبور هستند تا محصول خود را به صورت نقد و با قیمت پایین‌تر روی باسکول به واسطه‌ها بفروشند و از طرف دیگر چون مالکان این شرکت‌های کوچک، چون غالبا سرمایه در گردش کافی ندارند، باید مواد اولیه‌ای مثل قراضه را به صورت شرایطی، با قیمت بالاتر و از واسطه‌ها خریداری کنند که این موضوع نیز به نوبه خود در کاهش سود این شرکت‌ها تاثیر منفی می‌گذارد.

مدیرعامل شرکت فولاد سهند میثم در پایان در خصوص برنامه‌های آتی شرکت فولاد سهند میثم گفت: برای ایجاد بهره‌وری بیشتر در تولید و ایجاد حاشیه سود مطلوب و با توجه به اینکه CCM این شرکت گنجایش کافی را دارد، درصدد هستیم که ظرفیت کوره‌های مورد استفاده را تا پنج برابر میزان فعلی افزایش دهیم و دو کوره پنج تنی دیگر به کوره دو تنی موجود اضافه کنیم که البته برای این کار علاوه بر کوره‌ها، نیاز به اضافه شدن ۳۰ تا ۴۰ نفر پرسنل جدید خواهیم داشت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازار شمش چدن پررونق ولی سود آن کم است
کشور ما به خام‌فروشی خو گرفته است!
همه مشکلات ما از بی‌برنامگی دولت است!
بزرگ‌ترین حجم ذوب‌ریزی را انجام می‌دهیم
می‌توانیم یکی از قطب‌های صنعت چدن در دنیا باشیم
تحریم‌ها به فضای رقابتی بازار کمک کرد!
قیمت شمش چدن ما را به زانو در آورده است!
از پروژه ما، فقط یک سوله باقی مانده است!
تاثیر دوطرفه صنایع ریخته‌گری و خودروسازی بر یکدیگر / قطعات چدنی جایگزینی ندارند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: