افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به نفع هیچکس نیست
مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد:

افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به نفع هیچکس نیست

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: مجموعه فولاد مبارکه مطلقا موافق افزایش بی‌رویه قیمت‌ها نیست. از آنجا که این شرکت صنعت‌ساز است، سود خود را در گردش چرخ سایر صنایع بالادست و پاییندست خود و رونق اقتصادی هرچه بیشتر کشور می‌داند، نه در افزایش بیرویه قیمت‌ها، و این امر بدون شک در سایه آرامش تحقق می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حمیدرضا عظیمیان از برگزاری جلسات متعدد در این خصوص خبر داد و اظهار داشت: با پیشنهادها و تمهیدات وزارت صمت و انجمن فولاد کشور، به زودی شاهد ایجاد آرامش در بازار باشیم.

وی در خصوص نحوۀ قیمت‌گذاری محصولات فولادی در کشور گفت: در حال حاضر کشف قیمت از طریق بورس انجام می‌شود. بر اساس آخرین هماهنگی‌ها میان وزارت صمت، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و فولادسازان کشور، شرایط به گونه‌ای شد که وزارت صمت پیشنهاد اصلاحی خود را به ستاد تنظیم بازار ارائه کند و در آنجا موضوع مچینگ، قیمت‌گذاری و حقوق مشتریان خرد مد نظر قرار گیرد تا با در نظر گرفتن همه موارد، بازار به آرامش لازم برسد.

مدیرعامل فولاد مبارکه در تشریح تمهیدات وزارت صمت برای تامین سنگ آهن موردنیاز فولادسازان در سال 1399، یادآور شد: با پیگیری‌های همه فولادسازان قرار بر این شده که تا پایان سال جاری، وزارت صمت با معادن به گونه‌ای برنامه‌ریزی و هماهنگی کنند که سنگ آهن و کنسانتره موردنیاز فولادسازان در سال پیش رو تامین گردد. به همین منظور شرکت فولادتکنیک به عنوان مشاور طرح، این پیشنهاد را آماده کرده است.

بر اساس گزارشی از ایلنا، عظیمیان درخصوص چگونگی وضعیت تولید فولاد مبارکه در سال 1398 اضافه کرد: این شرکت در سال 1398 با محدودیت‌های متعددی ازجمله کنسانتره و انرژی مواجه بود، اما با تلاش جمعی مدیریت و کارکنان و با اتکا به برخی ظرفیت‌های موجود توانست در بسیاری از خطوط تولید به اهداف از پیش تعیینشده دست یابد. با این حال، به دلیل نبود منابع کافی سنگ آهن حدود 9 تا 10 درصد برنامۀ تولید خود را از دست داد. امیدواریم با تمهیداتی که وزارت صمت در دستور کار دارد سال آینده شاهد بروز چنین شرایطی برای فولادسازها نباشیم.

وی در ادامه با اشاره به استراتژی فولاد مبارکه برای تولید محصولات خاص خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه به نوعی پرچمدار بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید صنعت فولاد و انجام پژوهش برای تولید محصولات جدیدی است که امکان تولید آنها در شرکت وجود نداشته است. از این رو با سرمایه‌گذاریهای قابل توجه و همکاری‌های گسترده‌ای که با شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور دارد تلاش کرده است نیاز صنایع پایین‌دست به انواع ورق‌های خاص را تامین کند؛ تا جایی که در سال جاری موفق شد بخشی از ورق‌های مورد نیاز صنایع نفت و گاز و خودروسازان کشور را تامین کند، محصولاتی که تاکنون عمدتا وارداتی بوده‌اند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تحقق «جهش تولید» با اجرای نورد گرم ۲ در فولاد مبارکه
تغییر رویکرد از قطعه‌سازی به ماشین‌سازی
سنسورهای تشخیص سرباره بومی‌سازی شد
وجود برنامه در سایه تاثیر FATF
احداث خط هوایی فولادی در مبارکه اصفهان
ثبت دو رکورد جدید در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه
تریبون گلایه‌های فولادی!
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: