رویکردی جهانی به مسائل زیست‌محیطی داریم
مدیرعامل فولاد مبارکه:

رویکردی جهانی به مسائل زیست‌محیطی داریم

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: امروزه رعایت دستورالعمل‌های زیست‌محیطی یکی از مهم‌ترین دستورالعمل‌های هر بنگاه اقتصادی و کارخانه تولیدی است و یک اقدام نمایشی نیست، بلکه یک الزام بسیار مهم است. این امر از ابتدا تاکنون در فولاد مبارکه نه فقط به عنوان یک الزام بلکه در مقام یک مسئولیت اجتماعی خطیر ملی و هم تراز با استانداردهای جهانی مدنظر بوده و هست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حمیدرضا عظیمیان به مناسبت روز درختکاری عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن غرس یک اصله نهال در شرکت، بر اهمیت فضای سبز و نقش آن در سلامت محیط کار و محیط زیست تاکید کرد.

وی با اشاره به وجود بیش از یک هزار و 600 هکتار فضای سبز در فولاد مبارکه که بیش از 95 درصد آن به روش قطرهای آبیاری می‌شود، افزود: برای حفظ و توسعه این میزان فضای سبز با سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه و پروژه‌های متعددی که انجام شده است، تلاش شده آب مورد نیاز این میزان فضای سبز را از محل تصفیه و بازچرخانی پساب انسانی و صنعتی کارخانه و بدون هیچ برداشت آب اضافی از زاینده رود تأمین کنیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد: با توجه به اینکه در تابلوی اهداف سالانه شرکت، رعایت دستورالعمل‌های زیست‌محیطی یکی از ارکان و اهداف ثابت شرکت است، همواره سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی برای انجام پژوهش‌ها و اجرای پروژه‌های متنوع‌تر در این زمینه انجام شده و می‌شود.

عظیمیان در ادامه اشاره کرد: شرکت فولاد مبارکه در راستای تحقق اهداف کلان خود در حوزۀ محیط‌ زیست و همگام با توسعه کمی و کیفی تولیدات خود، توسعه و به‌روز رسانی زیرساخت‌ها و تجهیزات کنترل‌کننده آلاینده‌ها را نیز سرلوحۀ اقدامات  قرار داده است.

در این خصوص طراحی و احداث غبارگیرهای ثانویۀ واحد فولادسازی، غبارگیرهای سرند واحدهای اکساید و پروداکت و نصب و اجرای سیستم مهپاش شارژ  هوپرهای واحد احیا مستقیم در ناحیه آهن‌سازی به همراه سایر غبارگیرهای نصب شده در مسیر نوار نقاله‌ها بخشی از فعالیت‌های یک دهه اخیر فولاد مبارکه در جهت کنترل آلاینده‌ها بوده که رقمی بالغ‌ بر 300 میلیارد تومان را شامل می‌شود. همچنین برای طراحی و نصب سایت مدرن مدیریت پسماند و احداث لاگون‌ها و بسترهایی لجن خشک کن در تصفیه خانه صفائیه رقمی بالغ بر 50 میلیارد تومان اختصاص یافته است. علاوه بر این جهت توسعۀ تصفیه‌خانه‌های پساب با هدف بازچرخانی و استفاده مجدد پساب‌ها در فرایند تولید و به خصوص طرح استفاده از پساب شهری تاکنون رقمی بالغ‌ بر 450 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه این شرکت به منظور نگهداری از فضای سبز خود که بالغ بر 50 درصد از کل سطح سایت شرکت فولاد مبارکه را در بر می‌گیرد، و برای نگهداری و تعمیرات سیستم‌های دفع و کنترل آلاینده سالانه رقمی بالغ‌ بر 50 میلیارد تومان هزینه صرف کرده است،خاطرنشان کرد: نصب و راه‌اندازی سیستم‌های پایش آنلاین بر روی کلیه خروجی‌های شرکت فولاد مبارکه در بخش دودکش‌ها و تصفیه‌خانه‌ها اکنون رقمی بالغ‌ بر 20 میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده است. این شرکت هم‌اکنون طرح‌های احداث دریاچۀ سوم ذخیره پساب همراه با نصب سیستم تصفیۀ تکمیلی پساب شهری را با هزینه‌های بالغ بر 60 میلیارد تومان در دست اقدام دارد.

بر اساس گزارشی ایلنا، علاوه بر این احداث سیلوهای ذخیره ریزدانه مواد معدنی و رفع برخی از اشکالات در راهبری سیستم‌های دفع آلاینده را باهدف بهبود شاخص‌های زیست‌محیطی خود با هزینه‌های بالغ‌ بر 30 میلیارد تومان پیش‌بینی و در دستور کار داشته است. طرح‌های فرآوری سرباره به‌عنوان محصول جانبی فرایند تولید و با هدف ایجاد ارزش افزوده برای محصولات شرکت یکی دیگر از اقداماتی است که با کمک مراکز علمی و پژوهشی کشور با هزینه‌های بالغ بر 10 میلیارد تومان در دست اقدام است. این شرکت با مشارکت شرکت‌های مهندسی داخلی فرایند فروش و صادرات سرباره را نیز به موازات فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی خود در این زمینه دنبال کرده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه در پاسخ به این سوال که فولاد مبارکه در مقابله با ویروس کرونا چه اقداماتی انجام داده است گفت: همچنان که پیش از این اشاره شد، با وجود حدود 20 هزار نفر نیروی انسانی فولاد مبارکه، این شرکت خود را از جامعۀ پیرامون جدا نمی‌داند؛ بنابراین طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان عمل می‌کند و آنچه را لازم است در شرکت اجرا نموده و می‌نماید. به عنوان مثال، ضمن پایش بهداشتی امکان عمومی و کارگاه‌ها و خطوط تولید شرکت، زمان حضور کارکنان در برخی محل‌های کاری به کمترین حد ممکن کاهش داده شده است. علاوه بر این با تعطیلی برخی مراکز طبخ و رستوران‌ها، در این راستا اقدامات موثری انجام شده است. این در حالی است که همکاران ما در بخش اورژانس و درمان شرکت به‌طور جدی و فعال با مراکز بهداشتی و درمانی منطقه و استان همکاری دارند و مباحث مربوط به این شرایط را رصد می‌کنند.

 عظیمیان در پاسخ به این سوال که فولاد مبارکه به عنوان یک بنگاه اقتصادی مؤثر در صنعت فولاد کشور، در زمینه مقابله با ویروس کرونا چه همکاری‌هایی با منطقه و استان داشته است، خاطرنشان کرد: ویروس کرونا یک تهدید ملی است؛ از اینر و نگاه فولاد مبارکه به این بحث هم جامع و ملی است. به همین دلیل در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی سازمان، با تخصیص منابع مالی خود، از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مراکز آموزش و پرورش و بهزیستی شهرستان مبارکه برای تامین مواد و تجهیزات موردنیاز مقابله با این ویروس خطرناک حمایت کرده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تحقق «جهش تولید» با اجرای نورد گرم ۲ در فولاد مبارکه
تغییر رویکرد از قطعه‌سازی به ماشین‌سازی
تدوین طرح جامع توسعه ظرفیت و طرح زیست محیطی و پسماند فولاد خوزستان
کاهش تولید آلومینیوم Shanxi به دلیل مقررات زیست‌محیطی چین
سنگ آهنی‌ها، پیشتاز سرمایه‌گذاری زیست‌محیطی در معادن
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: