کرونا ویروس و سکته ارزی
رئیس اسبق خانه صنعت، معدن و تجارت ایران مطرح کرد:

کرونا ویروس و سکته ارزی

رئیس اسبق خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: بر اساس داده‌های پزشکی موجود، با گرم شدن تدریجی آب و هوا و سوق پیدا کردن فصل زمستان به بهار و نهایتا تابستان، باید امیدوار بود که ویروس ناشناخته کرونا از بین برود. بنابراین اگر وضعیت بازار ارزی را همچون بیماری دانست که دچار سکته مغزی شده است، لذا علی‌رغم ناامیدی از بازگشت این بیمار به قبل از عارض شدن به سکته ارزی، باید امیدوار بود در فصل مرگ کرونا، گرمای مرگ این ویروس منجر به هوشیاری بازار ارزی شود.

هادی غنیمی‌فرد در گفتوگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در رابطه با وضعیت بازار ارزی در مقطع کنونی اظهار داشـت: به طور کلی وضعیت کشور ذیل همه مناسبات و به خصوص در بازار ارزی غیرعادی است و نمی‌توان در این وضعیت نابسامان ارزی، چشم‌اندازی برای این بازار تصور کرد؛ همچنان‌که برنامه‌ریزی برای آینده بازار ارزی در کشور تا حدودی ناشناخته و غیرقابل تدوین به نظر می‌رسد.

وی افزود: میزان تقاضا برای ارز در این وضعیت نابه‌سامان، نامعلوم و به نوعی اسیر شده است به طوری که خرید و فروش ایام نوروزی که روزگاری به عنوان یک سنت دیرینه محسوب می‌شد، به واسطه پدید آمدن ویروس کرونا، به حالت تعلیق درآمده است. بنابراین تقاضا برای ارز با به وجود آمدن این ویروس کرونا و محبوس شدن مردم در خانه‌ها، به حداقل ممکن در طول این چند وقت اخیر رسیده است. لذا تمام این مسائل دست در دست هم داده‌اند تا کشور به یک رکود بی‌سابقه در تمام مسائل و به خصوص بازار ارزی دچار شود.

سقوط تقاضا برای ارز

رئیس اسبق خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عنوان کرد: اگر نگوییم میزان تقاضا به صفر رسیده اما بدون تردید به طرز باورنکردنی در این برهه از سال سقوط کرده است به طوری که عواملی همچون نابه‌سامانی مدیریتی و ویروس کرونا تمامی تورهای مسافرتی در ایام نوروز را لغو و میزان واردات و صادرات کشور را برای تامین مواد اولیه برخی کارخانه‌ها و نیز مایحتاج داخلی و به تبع آن دستیابی به ارز بین‌المللی را به پایین‌ترین حد ممکن رسانده است.

غنیمی‌فرد ادامه داد: اگر بخواهیم به طور تفصیلی پیکر بی‌جان ارز را تشریح کنیم باید گفت که میزان تقاضا برای ارز در میان سه موج قدرتمند و نابودگر تحریم‌ها، ویروس کرونا و بحران مدیریتی در کشور محاصره شده است؛ موج اول میزان واردات را به کمترین نقطه از تاریخ در کشور پرتاب کرده و تقاضا برای ورود مواد اولیه و ... به علت عدم امکان جابه‌جایی مالی به خصوص در حوزه واردات و صادرات صنعت و معدن و تجارت، کاهش چشمگیری را تجربه می‌کند. کاهش مسافرت‌های پیشانوروز به عنوان موج دوم و در نهایت موج بحران مدیریتی به عنوان قوی‌ترین و سهمگین‌ترین موج از این امواج سه‌گانه، وضعیت کشور را متزلزل کرده است.

فصل گرم ارزی خواهد رسید

رئیس اسبق خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به اینکه آینده بازار ارزی علی‌رغم تار بودن وضعیت، می‌تواند تغییر کند، خاطرنشان کرد: اگر از این منظر نگاه کنیم که همه بحران‌ها با تمام ناملایمتی‌هایی که بر بشر تحمیل می‌کند، روزی به پایان خواهند رسید، بنابراین وجود این ویروس ناشناخته و بحران‌های مدیریتی که منجر به کاهش تقاضا برای ارز و نوسان شدید و به نوعی نابه‌سامانی در بازار ارزی شده است، بالاخره تمام خواهد شد و همچنان‌که با گرم شدن هوا، به مرگ این ویروس نزدیک می‌شویم، باید امیدوار بود که فصل گرمی برای ثبات و رونق در بازار ارزی داشته باشیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: