گزارش فعالیت کارگاه‌های صنعتی و میزان کارکنان آن
مرکز آمار منتشر کرد؛

گزارش فعالیت کارگاه‌های صنعتی و میزان کارکنان آن

مرکز آمار ایران برای فراهم آوردن زمینه اطلاعاتی مناسب برای برنامه‌ریزی‌های توسعه صنعتی کشور، اتخاذ سیاست‌های اقتصادی صحیح و ارزیابی نتایج اجرای برنامه‌ها، گزارش فعالیت کارگاه‌های صنعتی و میزان کارکنان آن را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مرکز آمار ایران در سال ١٣٩٧ چهل و پنجمین دوره آمارگیری از کارگاه‌های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیش‌تر را به منظور شناخت ساختار صنعتی کشور، فراهم آوردن زمینه اطلاعاتی مناسب برای برنامه‌ریزی‌های توسعه صنعتی، اتخاذ سیاست‌های اقتصادی صحیح و ارزیابی نتایج اجرای برنامه‌ها، با مراجعه به ۲۴ هزار و ۴۵۲ کارگاه صنعتی در سراسر کشور اجرا کرده است.

این طرح از سال ١٣٥١ به صورت سالانه به جز سال‌های ١٣٥٦ و ١٣٥٧ در سراسر کشور اجرا شده است.

نتایج طرح آمارگیری از کارگاه‌های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیشتر در سال ١٣٩٦ نشان می‌دهد، ۳۰ هزار و ۳۳۲ کارگاه صنعتی با ١٠ نفر کارکن و بیشتر در کشور به فعالیت صنعتی اشتغال داشته‌اند که نسبت به سال قبل ٣.١ درصد (٩٧٧ کارگاه) کاهش داشته است.

از این تعداد کارگاه صنعتی فعال در سال ١٣٩٦ معادل ۲۴ هزار و ۱۶۱ کارگاه (٧٩,٧ درصد) در طبقه ٤٩ - ١٠ نفر کارکن و  ٦ هزار و ١٧١ کارگاه (٢٠.٣ درصد) در طبقه ٥٠ نفر کارکن و بیشتر قرار دارند.

تعداد کارگاه‌های صنعتی ٤٩ - ١٠ نفر کارکن فعال در سال ١٣٩٦ معادل ٣.٣ درصد و کارگاه‌های صنعتی ٥٠ نفر کارکن و بیشتر فعال ٢.٥ درصد نسبت به سال ١٣٩٥ کاهش داشته است.

بر اساس نتایج این طرح، تعداد کارگاه‌های غیر فعال صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیشتر در سال ١٣٩٦ برابر با چهار هزار و ٣٥ و در سال ١٣٩٥ برابر با سه هزار و ٧٩ کارگاه بوده است.

درصد کارگاه‌های غیر فعال صنعتی در سال ١٣٩٦ برابر با ١٠.٨ درصد بوده است که ٢.٦ درصد نسبت به سال ١٣٩٥ افزایش یافته است.

تعداد کارگاه‌های صنعتی فعال که در سال ١٣٩٥ دارای ١٠ نفر کارکن و بیشتر بوده‌اند و در سال ١٣٩٦ تعداد کارکنان آن‌ها به زیر ١٠ نفر کارکن کاهش یافته است برابر با دو هزار و ٩٢٩ کارگاه و در سال ١٣٩٥ برابر با سه هزار و ٤٣ کارگاه بوده است.

درصد کارگاه‌های فعال صنعتی زیر ١٠ نفر کارکن شده در سال ١٣٩٦ برابر با ٧.٩ و در سال ١٣٩٥ برابر با ٨.١ بوده است.

بر اساس نتایج این طرح در سال ١٣٩٦ تعداد کارکنان کارگاه‌های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیشتر کشور یک میلیون و ۷۷۸ هزار و ۱۳ نفر بوده است که نسبت به سال قبل ٠.٦ درصد کاهش (١٠،٦٣٨ نفر) نشان می‌دهد. از این تعداد ۴۸۸ هزار و ۵۷۰ نفر (٢٧.٤ درصد) مربوط به کارگاه‌های صنعتی فعال ٤٩-١٠ نفرکارکن و یک میلیون و ۲۸۹ هزار و ۴۴۳ نفر (٧٢.٥ درصد) مربوط به کارگاه‌های صنعتی فعال ٥٠ نفر کارکن و بیشتر است.

کارگاه‌های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیش‌ترکشور در سال ١٣٩٦ ارزش افزوده‌ای برابر با یک میلیون و۹۶۱ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال ایجاد کرده‌اند که نسبت به سال قبل ٢٤.٦ درصد افزایش نشان می‌دهد. از این رقم ۲۷۴ هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال (با سهم ١٤.٠ درصد) مربوط به کارگاه‌های ١٠ تا ٤٩ نفر کارکن و یک میلیون و ۶۸۷ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال (با سهم ٨٦.٠ درصد) مربوط به کارگاه‌های ٥٠ نفر کارکن و بیشتر است.

بر اساس گزارشی از ایسنا، کارگاه‌های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیش‌تر کشور در سال ١٣٩٦ حدود ۲۵۷ هزار و ۳۳۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده‌اند که نسبت به سال قبل ٩.٦ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از این رقم ۴۰ هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال (با سهم ١٥.٨ درصد) مربوط به کارگاه‌های ٤٩-١٠ نفرکارکن و ۲۱۶ هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال ( با سهم ٨٤.٢ درصد) مربوط به کارگاه‌های ٥٠ نفر کارکن و بیشتر است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
وجود کارگاه‌های کوچک، تهدیدی برای کارخانه‌های بزرگ
50 درصد کارگاه‌های ریخته‌گری مجوز ندارند
کارگاه‌های صنعتی رفسنجان با همکاری مس سرچشمه، فعال می‌شوند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: