روند کاهشی قیمت ضایعات آلومینیومی ادامه دارد/ قیمت زینک 7.8 درصد کاهش یافت

روند کاهشی قیمت ضایعات آلومینیومی ادامه دارد/ قیمت زینک 7.8 درصد کاهش یافت

با کاهش قیمت آلومینیوم در جهان به دلیل کاهش میزان تقاضا و فعالیت‌های تولیدی، بهای اکثر ضایعات آلومینیومی طی یک هفته اخیر با افت چشمگیر و قابل توجهی مواجه شده است؛ البته بیش از دو هفته می‌شود که شاهد کاهش قیمت ضایعات در کشور هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، با کاهش قیمت آلومینیوم در دنیا، در کشور شاهد نوسانات قیمتی شدیدی در بازار ضایعات بودیم، به گونه‌ای که برخی قراضه‌های آلومینیومی مورد استفاده در صنایع ریخته‌گری و آلیاژسازی افت قیمت قابل ملاحظه‌ای داشتند، در این میان کاهش 7.8 درصدی زینک و 3.5 درصدی پیستون طی هفته اخیر رخ داد و هیچگونه افزایش قیمتی را در این یک هفته شاهد نیستیم.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک هفته

همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، زینک ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را در طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، افت 7.8 درصدی نسبت به هفته گذشته داشت و از 23 هزار و 210 تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 400 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

پیستون دومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک هفته تجربه کرد، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، با افت 3.5 درصدی نسبت به هفته گذشته، از 20 هزار و 710 تومان به ازای هر کیلوگرم به 19 هزار و 990 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

سفاله آلومینیوم خشک سومین ضایعاتی است که کاهش قیمت شدید را طی یک هفته پشت سر گذاشت، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، با افت 3.5 درصدی نسبت به هفته گذشته، از 15 هزار و 360 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 830 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

زینک ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را در طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، افت 1.9 درصدی نسبت به روز گذشته داشت و از 21 هزار و 820 تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 400 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

قیمت آلومینیوم نرم پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، به عنوان دومین ضایعات با کاهش 0.9 درصدی نسبت به روز گذشته، از 20 هزار و 140 تومان به ازای هر کیلوگرم به 19 هزار و 950 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

قیمت سفاله آلومینیوم نیز پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، افت 0.9 درصدی نسبت به روز گذشته داشت و از 13 هزار و 690 تومان به ازای هر کیلوگرم به 13 هزار و 570 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.


 

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

همان‌طور که در نمودار 2 آمده است، آلومینیوم ظرفی ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، با افزایش 0.9 درصدی نسبت به روز گذشته، از 20 هزار و 740 تومان به ازای هر کیلوگرم به 20 هزار و 920 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

قیمت رینگ آلومینیومی پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، رشد 0.7 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از 21 هزار و 900 تومان به ازای هر کیلوگرم به 22 هزار و 50 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.
قوطی رانی سومین ضایعاتی است که نسبت به روز گذشته بیشترین افزایش قیمت داشت، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه 22 اسفند ماه، با رشد 0.4 درصدی، از 13 هزار و 920 تومان به ازای هر کیلوگرم به 13 هزار و 970 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت. 

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افت بازار آلومینیوم چین جبران خواهد شد؟
عرضه 4 هزار تن محصولات ایرالکو
افت 53 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
آینده سندیکای صنایع آلومینیوم در هاله‌ ابهام
افزایش 15 هزار تنی تولید آلومینیوم در کشور/ راه‌اندازی 72 دیگ در فاز 5 کارخانه ایرالکو
عرضه 7040 تن محصولات آلومینیومی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: