هجوم سرمایه‌گذاران به بازار جهانی طلا
در سایه سنگین کرونا انجام شد؛

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار جهانی طلا

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در بازار جهانی طلا، بسیاری از سرمایه‌گذاران بدون توجه به روند افزایشی یا کاهشی بازارهای سهامی جهان، همچنان به سمت سرمایه‌گذاری بیشتر در بازار طلا حرکت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، به گزارش بلومبرگ نیوز، هلدینگ‌های بزرگ مبادلات ارزی حامی طلا در سه روز گذشته ۵۵ تن معادل ۱.۸ میلیون اونس طلا معامله کردند که نزدیک به یک سوم از حجم معاملات آن‌ها از ابتدای سال تاکنون بوده است. به عنوان یک دارایی امن، تقاضا برای طلا همچنان رو به افزایش و حرکت آن در جهت مخالف بازارهای سهامی است. با این حال خرید شرکت ETF حتی در شرایطی که سهام این شرکت در روز دوشنبه سقوط کرده بود ادامه داشت.

استفان اینز استراتژیست اصلی بازار آسیا در شرکت آکسی کورپ AxiCorp Ltd. در یادداشتی در این باره می‌نویسد: طلا در بازارهای در حال رکود امروزی همچنان به عنوان یک شبکه امن در نظر گرفته می‌شود. حضور در بازار و محیط طلا برای سرمایه‌گذاران احساس امنیت به دنبال دارد.

1

(سرمایه گذاران در جستجوری پناهگاه، نمودار نشان‌دهنده آن است که تا پیش از پایان سه ماهه سال ۲۰۲۰ میزان ورود سرمایه‌گذاران به بازار طلا بیش از نیمی از کل این نمودار در سال ۲۰۱۹ بوده است)

طلا پس از سقوط سهام بازارهای جهانی و تضعیف دلار در روز چهارشنبه، و پس از آنکه دولت آمریکا نتوانست جزییات بسته‌های محرک اقتصادی را در بحران کرونا به شکلی موفق ارائه دهد، افزایش قیمت یافت.

کاهش نرخ بهره اضطراری توسط بانک مرکزی انگلیس همچنین باعث شد تا به پشتیبانی شمش افزوده شود؛ این در حالی است که ایتالیا قصد دارد ۲۵ میلیارد یورو (معادل ۲۸.۳ میلیارد دلار) برای اقدامات کمک به مبارزه با اثرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا هزینه پرداخت کند.

در همین حال، اسپانیا خطوط اعتباری و جدول زمانی تاخیر مالیاتی را در نظر گرفته که البته عمدتا برای شرکت‌ها و بنگاه‌های کوچک و متوسط در نظر گرفته شده است. رهبران اروپایی که روز سه شنبه یک تماس تلفنی دو و نیم ساعته برگزار کرده بودند از توقف اجرای یک برنامه محرک مالی هماهنگ خبر دادند.

راب هاورث استراتژیست سرمایه‌گذار ارشد بانک مدیریت سلامت آمریکا واقع در سیاتل در این‌باره در یادداشتی نوشت:‌ با توجه به هویت نامشخص ویروس کرونا و در کنار آن کاهش نرخ بهره جهانی انتظار می‌رود که بانک‌های مرکزی نقدینگی بیشتری به بازار تزریق کنند که این مسال خود سطح بالایی از بدهی بازده منفی را در جهان به دنبال خواهد داشت که خود باعث افزایش قیمت طلا می‌شود.

سهام جدید هلدینگ طلایی ای تی اف در سال جاری تا روز سه شنبه ۱۷۰.۵ تن افزایش داشت که این به دلیل شیوع ویروس کرونا و موج فزاینده‌ای از بحران پولی است که وحشت سرمایه‌گذاران موجب تشدید آن شده است.

تمرکز سرمایه‌گذاران اکنون به سمت بانک مرکزی اروپا معطوف شده است؛ این در حالی است که کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا پیشتر درباره ایجاد یک شوک اقتصادی در صورت عدم عکس‌العمل سریع رهبران اروپایی هشدار داده بود. قرار است هفته آینده نشستی هم در فدرال رزرو برگزار شود که باز هم به نظر می‌رسد موجب ایجاد تجدید نظری در نرخ طلا خواهد شد.

بر اساس گزارشی از اقتصاد آنلاین، اوله هانسن رئیس استراتژی کالا در بانک ساکسو در این باره بیان می‌کند:‌ طلا ممکن است در مسیر پیشرفت خود با بادهای مخالف بیشتری روبه‌رو شود چرا که در شرایط کنونی نوسانات قیمت طلا و دامنه معاملاتی آن همچنان رو به پیشرفت است. به منظور بررسی مجدد و در پیش گرفتن سیاست‌هایی برای مقابله با ویروس کرونا در بین سران اروپایی به نظر می‌رسد که قیمت طلا به صورت بالقوه توان گذار از ۱۷۰۰ دلار را در کوتاه مدت نیز داشته باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سقوط یک درصدی قیمت طلا
سایه سنگین کرونا ویروس بر بازارهای مالی و کامودیتی‌ها
رکود بی‌سابقه در صنعت طلا و جواهر
کمک ۱۰ میلیارد ریالی برای مقابله با کرونا
در انتظار طلا باشید
دو دستگی درباره وضعیت بازار جهانی طلا
سقوط یک درصدی طلا
رشد صعودی طلا با وجود ترس و دلار ضعیف‌
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: