بهره‌برداری از خط برش گالوانیزه مورد استفاده در لوازم خانگی
یک کارشناس فرآیند نگهداری و تعمیرات فولاد مبارکه اصفهان خبر داد:

بهره‌برداری از خط برش گالوانیزه مورد استفاده در لوازم خانگی

یک کارشناس فرآیند نگهداری و تعمیرات فولاد مبارکه اصفهان گفت: در راستای تحقق هدف بومی‌سازی صنعت، به‌ جای خرید یک خط جدید در شرایط تحریم، پروژه اعمال فیلم محافظ و تولید ورق برش‌خورده (شیت) مورد استفاده در صنایع لوازم‌ خانگی به دست توانمند کارشناسان داخلی با موفقیت طراحی و اجرا شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، محمد ابوالحسینی اظهار کرد: در راستای تحقق حداکثری اهداف مدیریت شرکت مبنی بر بومی‌سازی صنعت، صاحب تکنولوژی شدن و تامین هرچه بیشتر محصولات مورد نیاز کشور در شرایط تحریم، به‌ جای خرید و احداث یک خط جدید با قابلیت‌های بیشتر نسبت‌ به خط قبلی، این پروژه تعریف شد.

وی در تشریح اهمیت این پروژه و با بیان این‌ که تا قبل از اجرای آن، خط برش گالوانیزه برای تولید شیت از محصولات درجه 2 گالوانیزه و با تولید روزانه 25 تن استفاده می‌کرد، افزود: پس از انجام بررسی‌های لازم، طراحی اولیه به‌ همت کارشناسان دفتر فنی تعمیرات با بهره‌گیری از تجربه کارشناسان تعمیرات واحد ورق رنگی و بسته‌بندی انجام گرفت و پس از مدل کردن طرح، نقشه قطعات و تجهیزات ترسیم و جهت ساخت به تعمیرگاه مرکزی ارائه شد. در ادامه، با همت کارکنان تعمیرگاه مرکزی و پیگیری‌های مدیریت تعمیرگاه مرکزی، قطعات و تجهیزات ظرف مدت کوتاهی ساخته و جهت نصب به واحد ارسال شد.

این مهندس فرایند نگهداری و تعمیرات فولاد مبارکه، مدت‌زمان اجرای این پروژه را سه ماه و صرف 850 نفر ساعت نیرو از پیمانکاران تعمیرات مرکزی اعلام کرد و گفت: پس از پایان نصب موفقیت‌آمیز قطعات و تجهیزات، برنامه‌نویسی درایوها توسط کارشناسان اتوماسیون و ابزار دقیق واحد ورق رنگی انجام گرفت و پس از پیاده‌سازی برنامه، مراحل تست و راه‌اندازی خط آغاز گردید و در مدت یک ماه مشکلات برطرف و در بالاترین سطح آمادگی به خط تولید تحویل داده شد.

بر اساس گزارشی از ایلنا، ابوالحسینی با تاکید بر این‌ که برای دست‌یابی به این توانمندی‌، باید با صرف مبالغ چند میلیارد تومانی برای خرید در شرایط تحریم اقدام می‌کردیم، تصریح کرد: با انجام پروژه مذکور قابلیت‌های خط به شرح ذیل شامل اعمال فیلم محافظ بر روی ورق‌های رنگی تولیدشده جهت استفاده در مصارف لوازم‌خانگی که تاکنون فقط در واحد رنگی و با دستگاه ساخت Hofmann آلمان انجام می‌گردید، تولید شیت ورق رنگی به طول 500 تا پنج هزار میلی‌متر با دقت ابعادی بالا، قابلیت تفکیک ورق‌های درجه 2 و 1 با اضافه شدن یک پایلر به پایلر موجود در خط، افزایش یافت.

به گفته این مهندس فرایند نگهداری و تعمیرات (نت) فولاد مبارکه، این پروژه به همت مهندسان داخلی طراحی و قطعات آن با همکاری تعمیرگاه مرکزی فولاد مبارکه ساخته شد و در نهایت پس از نصب تجهیزات و قطعات آن به دست پیمانکاران واحد تعمیرات مرکزی، با نظارت کارشناسان داخلی به بهره‌برداری رسید.

وی در پایان ضمن قدردانی از حمایت و اعتماد مدیریت ناحیه نورد سرد، از تلاش و همیاری کارشناسان توانمند واحدهای دفتر فنی تعمیرات، ورق رنگی و بسته‌بندی که با همکاری و هم‌فکری گروهی پروژه را به نتیجه مطلوب رساندند، صمیمانه تشکر کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
فولاد مبارکه پیشگام در رشد و توسعه صنایع فولادی
قادر به تولید انواع مفتول‌های های‌تک هستیم
حذف الزام مصرف نهایی برای واردات گالوانیزه گرم اروپا
تقاضا برای ورق‌های گالوانیزه ضخیم زیاد است
ضعف در داخلی‌سازی ورق‌های گالوانیزه خودرویی
مراکز خدماتی باید به دنبال ایجاد تحول باشند
خودکفایی در تولید ورق خودرویی دور از دسترس نیست
جای خالی ورق‌های گالوانیزه خاص در کشور
کمبود دانش، آفت ساخت عرشه‌های فولادی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: