دو دستگی درباره وضعیت بازار جهانی طلا
نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان می‌دهد؛

دو دستگی درباره وضعیت بازار جهانی طلا

بر اساس گزارش‌های بین‌المللی، در ابتدای شیوع ویروس کرونا، بازارهای سهام ریزش سنگینی داشت که به تبع آن بازار طلا از این وضعیت سود برد و با افزایش تقاضای خرید به عنوان یک دارایی مطمئن، قیمت آن صعود کرد؛ اما در حال حاضر طبق نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت ژورنال درباره روند قیمت طلا در هفته جاری دو دسته شده‌اند و در مقابل سرمایه‌گذاران همچنان خوش‌بین ماندند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، از وقتی که ویروس کرونا به عنوان بیماری که به سرعت در سراسر جهان سرایت پیدا کرده است، بازارهای سهام به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران از تبعات اقتصادی این اپیدمی ریزش سنگینی پیدا کرده‌اند. در ابتدا طلا از این وضعیت بازارهای سهام سود برد و با افزایش تقاضای خرید به عنوان یک دارایی مطمئن، قیمتش صعود کرد اما هنگامی که ریزش بازارهای سهام شدت گرفت و برخی از معامله‌گران برای جبران ضرر و تهیه نقدینگی به فروش قراردادهای طلا پرداختند، طلا هم کاهش قیمت چشمگیری را تجربه کرد.

جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکو در این‌باره اظهار داشت: معامله‌گران طلا از نوسان شدید قیمت این فلز ارزشمند در هفته گذشته سردرگم شده‌اند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها 6 نفر معادل ۴۰ درصد به افزایش قیمت و به همین تعداد به کاهش قیمت طلا رای دادند؛ سه نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند.

در این بین، یک هزار و ۴۳۴ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آن‌ها، ۸۷۳ نفر معادل ۶۱ درصد افزایش قیمت طلا و ۳۶۳ نفر معادل ۲۵ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌‌بینی کردند و ۱۹۸ نفر معادل ۱۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت طلا به شدت خوش‌بین بودند. با این حال این بار اشتباه کردند و هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا، ۷۳ دلار و ۶۰ سنت معادل ۴.۶ درصد کاهش پیدا کرد و در یک هزار و ۵۱۶ دلار و ۷۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۹.۳ درصد کاهش ثبت کرد. البته هر دو گروه کارشناسان و سرمایه‌گذاران به جز این بار در اکثر موارد در سال میلادی جاری پیش‌بینی درستی داشتند و میزان درستی پیش‌بینی آن‌ها ۶۷ درصد بوده است.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی پیش‌بینی کرد قیمت طلا در هفته جاری بهبود پیدا می‌کند.

وی به کیتکونیوز گفت: طلا از افت سایر بازارها لطمه دید. با وحشتی که در این بازارها وجود دارد، طلا منبع نقدینگی است اما به محض این که این وحشت فروکش کند حتی اگر بازارهای مالی احیا نشوند، طلا نقش خود به عنوان پناهگاه مطمئن دارایی را از سرگرفته و قیمتش بالا می‌رود.

ریچارد بیکر، دبیر نشریه "اورکا ماینر ریپورت" هم پیش‌بینی کرد طلا در هفته جاری پس از فروکش کردن موج فروش به محدوده یک هزار و ۶۲۰ دلار بازخواهد گشت.

پیتر هاگ، مدیر جهانی معاملات فلزات در کیتکو، عنوان کرد: قیمت طلا هفته جاری پس از دیدار کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا بالاتر خواهد رفت. انتظار می‌رود علاوه بر کاهش ۵۰ واحدی اخیر نرخ‌های بهره، سیاستگذاران آمریکایی در این نشست مجددا نرخ‌های بهره را کاهش دهند.

اما دانیل پاویلونیس، کارگزار کالا در شرکت آر جی فیوچرز با اشاره به رشد ارزش دلار، کاهش بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت را پیش‌بینی کرد.

وی گفت: بازارهای سهام ممکن است هفته جاری بهبود پیدا کنند زیرا بانک مرکزی آمریکا تلاش خواهد کرد تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا را کنترل کند و در نتیجه طلا کاهش قیمت پیدا می‌کند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، فیلیپ فلاین، تحلیلگر بازار با اشاره به احتمال نقدینگی بیشتر و احتمال اقدام بانک‌های مرکزی جهان برای فروش ذخایر طلا به منظور تهیه اعتبار لازم برای مقابله با اثرات اقتصادی اپیدمی کرونا، خاطرنشان کرد: فکر کنم این هفته از بازار کنار می‌کشیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: