در انتظار طلا باشید
تحلیلگران بین‌المللی خبر می‌دهند؛

در انتظار طلا باشید

بر اساس آمارهای بازار جهانی و طبق تحلیل برخی تحلیلگران بین‌المللی، پس آنکه شیوع ویروس کرونا در اروپا و آمریکا به مرحله جدی‌تری وارد شده است، این امکان وجود دارد که بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته جاری خود نرخ‌های بهره را به صفر کاهش دهد، بنابراین ممکن است چنین موقعیتی حکایت از فرصتی بزرگ برای خرید طلا تلقی شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، طلا نتوانست از ریزش هفته گذشته بازارهای مالی که روز پنج شنبه به اوج خود رسید، جان سالم در ببرد و قربانی فروش گسترده از سوی سرمایه‌گذارانی شد که به دنبال جبران ضرر در بازارهای دیگر بودند.

به گفته رایان مک کی، استراتژیست کالا در شرکت "تی دی سکیوریتیز"، طلا همچنان گرفتار فشار فروش برای تهیه نقدینگی خواهد بود. وقتی ما روزهای وحشتناکی در بازارهای سهام می‌بینیم، طلا هم‌سو با سهام ضعیف‌تر معامله می‌شود، زیرا صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا را برای پوشش و جبران ضرر در بازارهای دیگر به فروش می‌رسانند.

قیمت طلا هفته گذشته ۱۷۲ دلار معادل بیش از ۹ درصد سقوط کرد که بزرگترین کاهش هفتگی این فلز ارزشمند از سال ۲۰۱۱ بود. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا ۷۳ دلار و ۶۰ سنت معادل ۴.۶ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۵۱۶ دلار و ۷۰ سنت بسته شد

کارولین بین، اقتصاددان ارشد کالا در شرکت "کپیتال اکونومیکس" در این باره به کیتکونیوز گفت: فروش گسترده در بازار تمامی ندارد. گروه بازار ما انتظار دارد روند ریزش بازارهای سهام تا زمانی که معلوم شود اوضاع بحرانی شیوع ویروس کرونا به پایان رسیده است، ادامه پیدا کند. ممکن است در چند هفته آینده قیمت طلا کاهش بیشتری پیدا کند، زیرا مردم به پول نقد نیاز دارند.

دورنمای بلند مدت طلا با اقدام بانک مرکزی آمریکا در کاهش نرخ‌های بهره و تدابیر محرک اقتصادی قوی است.

به گفته تحلیلگران، عوامل بنیادین طلا از نظر بلندمدت فعلا در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارند و فرصت خرید خوبی برای سرمایه‌گذاران وجود دارد.

مهم‌ترین رویداد هفته جاری برای بازار طلا، نشست بانک مرکزی آمریکا خواهد بود که بعدازظهر چهارشنبه به کار خود پایان می‌دهد و به نظر می رسد سیاستگذاران آمریکایی آماده هستند نرخ‌های بهره را به صفر کاهش دهند و سیاست‌های تسهیلی اعلام کنند. ابزار دیده بان فدرال CME نشان می‌دهد بازارها روی کاهش ۱۰۰ واحدی نرخهای بهره ۸۰ درصد حساب می‌کنند.

همچنین همه نگاه‌ها به شیوع ویروس کرونا در آمریکا و اروپا و آسیب‌های اقتصادی ناشی از آن دوخته شده است. افزایش روزانه موارد ابتلا به ویروس کرونا عامل مهمی است که بازارها به نظاره آن نشسته‌اند.

موضوع مهم دیگر تعطیلی کسب و کارها است. شرکت کپیتال اکونومیکس پیش‌بینی خود از رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا برای سه ماهه دوم امسال را مورد تجدیدنظر نزولی قرار داد و انتظار دارد رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه چهارم بهبود پیدا کند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، هفته جاری آمار اقتصاد کلان مهمی منتشر نمی‌شود و ویروس کرونا اصلی‌ترین عامل تاثیرگذار بر بازارها از جمله بازار طلا خواهد بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: