رکود بی‌سابقه در صنعت طلا و جواهر
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مطرح کرد:

رکود بی‌سابقه در صنعت طلا و جواهر

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: گسترش بیماری کرونا در کنار نوسانات بازار ارز، ثبات را از قیمت طلا و سکه ربوده و همین امر باعث رکود شدید در بازار طلا شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مسعود یزدانی ضمن بی‌سابقه و عمیق خواندن مشکلات صنف و صنعت طلا و جواهر در شرایط فعلی، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در مدت اخیر، فشار مضاعفی بر صنعت طلا و جواهر کشور وارد کرد؛ به نحوی که بازار طلا طی ماه‌های اخیر با نوسانات شدیدی مواجه شد، یعنی هر اونس جهانی طلا طی روزهای اخیر با افت و خیز بیش از ۱۰۰ دلاری همراه بوده است.

وی افزود: از سوی دیگر نوسان بازار ارز، ثبات را از قیمت طلا و سکه ربود، همین امر باعث رکود شدید در بازار طلا گردید. گسترش بیماری کرونا در کشور و خالی شدن بازارها از مشتری ضربه بیشتری بر پیکره صنف و صنعت طلا و جواهر کشور وارد کرد، به طوری که این سطح از رکود در تاریخ کشور بی‌سابقه بوده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، مشکلات فعلی موجود در حوزه طلا و جواهر را با توجه به حساسیت‌های کاری این صنف بسیار بالاتر از اصناف دیگر برشمرد و گفت: هم‌اکنون یک گرم طلا در حدود ۶٠٠ هزار تومان است و اعضای صنفی ما با رکود در این بازار، سرمایه‌های خود را راکد نگه داشته‌اند؛ بدین ترتیب خواب سرمایه برای یک فعال صنفی طلا و جواهر بسیار سنگین‌تر از صنوف دیگر است؛ لذا تقاضای ما از وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف این است که با حمایت‌های خود و تسهیل قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌ها به کمک اصناف این حوزه بشتابند تا ضربه این رکود، به حداقل برسد.

بر اساس گزارشی از ایسنا، یزدانی ضمن لزوم حمایت از تولیدکنندگان، عنوان کرد: با گسترش ویروس کرونا و به دنبال آن بی‌رونقی بازار، مشکلات تولیدکنندگان که هر کدام به ده‌ها کارگر حقوق می‌دهند و منبع درآمد ده‌ها خانواده هستند را به طرز وسیعی افزایش داده است. هزینه‌های مالیاتی، بیمه کارگران و صورت‌حساب برق مصرفی آن‌ها، سبب صدمات شدیدی شده است؛ لذا  از همه مسئولان مربوطه درخواست حمایت و حل مشکلات این قشر زحمت کش و درآمدزا برای کشور را داریم. همچنین از مالکان و صاحبان مستغلات به ویژه پاساژها و مجتمع‌های تجاری طلا و جواهر خواهشمندم مراعات شرایط مستاجران را در وضعیت فعلی مد نظر قرار داده و یکی دو ماه را فرصت دهند تا شرایط به صورت عادی برگردد.

وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن شرایط ویژه فعلی و در شرایطی که بهترین زمان کاری یک واحد تجاری در سال، یعنی شب عید شاهد رکود شدید و نبود مشتری است، از مالکان و صاحبان مستغلات تقاضا داریم تا ملاحظه مستاجران کرده و با رافت و نگاه خیر، شرایط آن‌ها را در نظر بگیرند که مسلما خداوند متعال به دارایی و اموال ایشان چندین برابر برکت خواهد داد. همچنین از همه اصناف و کسبه، به ویژه همکاران صنف و صنعت طلا و جواهر کشور می‌خواهیم که در امور خود صبر و شکیبایی را پیشه کنند و مسلما با همکاری یکدیگر و درایت مسئولین از این برهه حساس کنونی عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تعطیلی واحدهای طلافروشی تا ۱۵ فروردین
بازار طلا در انتظار افزایش قیمت‌ها
سقوط یک درصدی قیمت طلا
سایه سنگین کرونا ویروس بر بازارهای مالی و کامودیتی‌ها
اعلام آمادگی قطعه‌سازان برای کمک به مهار ویروس کرونا
در انتظار طلا باشید
دو دستگی درباره وضعیت بازار جهانی طلا
هجوم سرمایه‌گذاران به بازار جهانی طلا
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: