10 تولید‌کننده برتر فولاد،25 درصد تولید جهانی را در دست گرفتند
10 غول‌ تولید‌کننده فولاد جهان

10 تولید‌کننده برتر فولاد،25 درصد تولید جهانی را در دست گرفتند

میزان تولید فولاد خام در سال 2016 نسبت به 2015 حدود 0.8 درصد افزایش یافت، این در حالی است که تولید در کشورهای منطقه خاورمیانه آسیا و اقیانوسیه افزایش و در کشورهای آمریکا، اروپا و آفریقا با کاهش روبه‌رو بود.

به گزارش اخبار فلزات، در میان کشور‌های جهان چین با تولید قابل‌توجهی نسبت به دیگر رقیبان خود در رده اول قرار گرفت و شرکت آرسلورمیتال نیز گوی سبقت را از دیگر همتایان خود ربود.

کل تولید فولاد خام دنیا در سال 2016 بیش از 1.62 میلیارد تن بود که از سال 2015 حدود 0.8 درصد افزایش یافت. آمار‌ها حاکی از آن هست که میزان تولید فولاد خام در اروپا، آمریکا و آفریقا کاهش یافت در حالی که میزان تولید فولاد در کشور‌های مستقل مشترک‌المنافع، خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه افزایش داشت. 10 تولید‌کننده بزرگ در جهان 25 درصد از تولید این محصول را در‌ دست داشتند. در نمودار 1، تولیدکنندگان بزرگ جهان و میزان تناژ تولیدی فولاد توسط این نولیدکنند‌گان قابل مشاهده است.

شرکت آرسلورمیتال (ArcelorMittal S.A) بزرگترین تولید‌کننده فولاد خام در جهان بود که با تولید 95.5 میلیون تن بیش از 6 درصد از تولید فولاد خام جهان را به‌خوداختصاص داد. دفتر مرکزی این شرکت در لوکزامبورگ قرار دارد، که در 60 کشور فعالیت می‌کند و درآمد ناخالص سالیانه آن بیش از 70 میلیارد دلار آمریکا برآورد می‌شود.

شرکت بائواستیل (Baosteel)، دیگر غول تولید‌کننده فولاد، با 63.8 میلیون تن تولید فولاد خام جایگاه دوم را از آن خود کرد. شرکت بائواستیل یک شرکت دولتی چینی است که مهم‌ترین سهام‌داران آن شرکت آهن و فولاد باوشان (Baoshan)، گروه شرکت آهن و فولاد گوانگ‌دونگ، شرکت آهن و فولاد ژینگ‌جیانگ بایی (Xinjiang Bayi) و شرکت آهن و فولاد نینگبو (Ningbo) ‌است. از مهم‌ترین محصولات فولادی این شرکت می‌توان به شامل فولاد ضد‌زنگ، فولاد کربنی ساده و برخی فولاد‌های پیشرفته اشاره کرد. تا پایان سال 2010 ارزش کل دارایی‌های بائواستیل بالغ بر 432.1 میلیارد یوان تخمین زده‌ شد که با اشتغال‌زایی 118 هزار و 500 نفر، درآمدی سالانه حدود 273 میلیارد یوان داشت.

سومین تولید‌کننده فولاد در دنیا هی استیل با تولید 46.2 میلیون تن و چهارمین تولید‌کننده بزرگ فولاد شرکت نیپون استیل با 46.16 میلیون تن تولید فولاد در ژاپن واقع است. تعداد کارکنان این شرکت بیش از 50 هزار نفر گزارش شده است.

دیگر تولید‌کننده برتر دنیا شرکت پوسکو (POSCO) با تولید 41.6 میلیون تن معرفی شد. این شرکت در سال 1968 تاسیس شد. در حال حاضر این شرکت دارای واحد فولادسازی در کره جنوبی و ایالت کالیفرنیای آمریکا است. مهم‌ترین محصولات عمده آن، انواع ورق فولادی، سیم مفتول و محصولات فولادی ضدزنگ هستند. شرکت JFE با 31.1 میلیون تن تولید فولاد خام در رتبه پنجم جهانی قرار گرفت. شرکت JFE Steel در سال 2002 از ادغام شرکت‌های فولاد‌سازی NKK و Kawasaki تشکیل شد. از سال 2010 این شرکت با فروش 2 هزار و 747 میلیارد ین در بورس اوراق بهادار معامله می‌شود. همانطور که در نمودار نیز مشاهده می‌شود، بعد از JFC شرکت‌های Jiangsu Shagang Group، Tata Steel، US Steel، Ansteel، Gerdau به‌ترتیب در رده‌های ششم تا دهم جهان قرار گرفتند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد تقاضای جهانی فولاد تا 2.1 درصد
تولید فولاد جهان، در مسیر نزولی
تولید فولاد جهان، در مسیر نزولی
دورخیز فولاد هند برای تصاحب مقام دوم ژاپن
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: