نهضت ساخت داخل به عنوان رکن بهم‌رسانی توانمندی‌های صنعتی کشور
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در پیام نوروزی خود مطرح کرد:

نهضت ساخت داخل به عنوان رکن بهم‌رسانی توانمندی‌های صنعتی کشور

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در پیامی به مناسبت فرا رسیدن سال نو، گفت: سیاست راهبردی «نهضت ساخت داخل» با تکیه و اعتماد بر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های داخلی و برپایی میزهای تخصصی تعمیق ساخت داخل، نقش مهمی در بهم‌رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی در داخل کشور داشت که این اتفاقات مرهون تلاش‌ها‌ی بی‌دریغ و دلسوزانه خیل عظیمی از کارکنان و صنعتگران این مرز و بوم بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت طی پیامی فرارسیدن سال جدید را حضور مردم شریف ایران و جامعه صنعتی تبریک گفت که متن کامل این پیام را در ادامه می‌خوانید:

مهدی صادقی نیارکی در این متن آورده است:

یا مقلب القلوب والابصار یا مدبرالیل والنهار یا محول حول والاحوال حول حالنا الی احسن الحال

با استعانت از پروردگار بزرگ، فرارسیدن بهاران شکوهمند را که هنگامه تجلی مواهب الهی بر بستر طبیعت است را حضور همه مردم شریف ایران به ویژه جامعه صنعتی کشور تبریک عرض نموده و از آستان حضرت احدیت مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد وشکوفایی ایران اسلامی را مسئلت می‌نمایم.

فصل بهار نوید بخش سالی نو برای این مرز و بوم است و امیدواریم در این سال جدید به پشتوانه مردم به ویژه صنعتگران کشورمان شاهد شکوفایی صنعت کشورمان در این کارزار اقتصادی باشیم.

سالی که گذشت؛ صنعت کشور سال 98 را در شرایطی آغاز کرد که تلاطم‌های ناشی از سیل و زلزله را درنوردید و با پشتکاری وصف ناشدنی دغدغه‌های اقتصادی را با فعل خواستن و توانستن صرف کرد و چالش‌های پیش روی تولید را با تدبیر‌های به موقع به فرصتی برای توسعه بخش تولید در بخش‌های مزیت‌دار تبدیل کرد.

به تعبیر دیگر، صنعتگران کشورمان به رغم رویارویی با محدودیت‌های بین المللی ‌در خط مقدم جبهه اقتصادی توانستند، تحقق منویات مقام معظم رهبری را در رونق تولید متبلور سازند.

در چنین بستری فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه نهضت ساخت داخل به عنوان یکی از محورهای هفت‌گانه وزارت صنعت، معدن و تجارت متمرکز شد و شاهد رویدادهای مهمی از توسعه و تعمیق ساخت داخل با محوریت استقلال صنعتی بودیم.

برپایی نمادین بیش از 10 رویداد در قالب میزهای تخصصی تعمیق ساخت داخل و بیش از ده‌ها رویداد دیگر صنعتی توسعه عمق ساخت داخل در صنایع راهبردی نظیر خودرو، پتروشیمی، فولاد، مخابرات و... که به داخلی‌سازی بیش از 220 قطعه و تجهیز صنعتی و چندین خط تولید انجامید از جمله مهمترین دستاوردهای جامعه صنعتی در دوران شکست تحریم‌ها بود.

سیاست راهبردی «نهضت ساخت داخل» با تکیه و اعتماد بر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های داخلی و برپایی میزهای تخصصی تعمیق ساخت داخل نقش مهمی در بهم‌رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی در داخل کشور داشت که این اتفاقات مرهون تلاش‌ها‌ی بی‌دریغ ودلسوزانه خیل عظیمی از کارکنان و صنعتگران این مرز و بوم بود.

ارمغانی که با شکست توطئه زمین‌گیری تولید، فصل جدیدی را در صنعت کشور با محوریت این نهضت رقم زد و شاهد ترغیب سرمایه‌گذاران به بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجو در صنایع بومی و توانمندی‌های تولیدکنندگان کشورمان بود. این رخدادها علاوه بر کاهش وابستگی ارزی و واردات اقلام خارجی، بسترساز ارتقا سطح آگاهی جامعه صنعتی کشور به ضرورت توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی و درون‌گرایی شد.

البته سال 98 را در حالی به پایان رساندیم که متاسفانه کشور با بیماری جهانی (ویروس کرونا) دست به گریبان بود و جامعه صنعتی کشور به رغم تمام کاستی‌ها باردیگر در کنار مردم کشورمان حماسه‌ای از جنس همدلی را رقم زد و با تلاش شبانه‌روزی و توسعه ظرفیت تولید محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده در کنار کادر درمانی، سعی در عبور از این شرایط بحرانی داشت.

افزایش تولید محصولات موردنیاز برای مقابله با این ویروس جهانی در بازه زمانی کوتاهی به مهم‌ترین اولویت دولت تدبیر و امید تبدیل شد و وزارت صمت با همراهی واحدهای تولیدی اقدام به افزایش شیفت‌های کاری، اعطای مجوز طرح توسعه و تغییر کاربری برخی از تولیدکنندگان، برای توسعه ظرفیت تولید محصولات بهداشتی کرد.

و حال در آستانه سال جدید با استعانت و لطف پروردگار از شرایط خاصی که بر کشور حاکم شده و با شکست این بیماری، دروازه‌ای جدید به روی صنعت کشور باز خواهد شد و جامعه صنعتی با رویکرد توسعه اقتصادی کشور به سمت بهبود شرایط فضای کسب‌وکار و رونق تولید حرکت خواهند کرد.

به امید شکوفایی و اعتلای بیشتر میهن عزیز و نظام جمهوری اسلامی ایران.

مهدی صادقی نیارکی

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افزایش تولید ۳۰ کالای صنعتی و معدنی
تحقق جهش تولید از طریق تولید مبتنی بر فناوری
افتتاح دو پروژه صنعتی در فیروزکوه
صادرات ۸۵ میلیارد دلاری به کشورهای همسایه
اولویت وزارت صمت افزایش عمق تولید داخلی است
نهضت ساخت داخل در صنایع راهبردی کشور تدوین شده است
نیازهای وارداتی صنعت داخلی‌سازی می‌شود
سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت منصوب شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: