ضرورت توسعه پایدار در سال جهش تولید
معاون توسعه شرکت ملی مس با اشاره به افزایش ذخایر جدید معدنی مس کشور، عنوان کرد:

ضرورت توسعه پایدار در سال جهش تولید

معاون توسعه شرکت ملی مس گفت: ارتقای حجم منابع اکتشافی شرکت و کشف ذخایر جدید معدنی مس به‌ویژه طی دو سال اخیر و افزایش قابل‌توجه ذخایر زمین‌شناسی معادن مختلف شرکت، ضرورت توسعه پایدار برای افزایش و جهش در تولید را دوچندان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، بهروز رحمتی با بیان این‌که در کنار این موفقیت‌ها و سودآوری همچنین در یک سال گذشته رویکرد توسعه پایدار در دستور کار دکتر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران قرار گرفت و به‌عنوان یک موضوع اساسی در سیاست‌های راهبردی شرکت مس تعیین شد، گفت:  ارتقاء حجم منابع اکتشافی شرکت و کشف ذخایر جدید معدنی مس به‌ویژه طی دو سال اخیر و افزایش قابل‌توجه ذخایر زمین‌شناسی معادن مختلف شرکت، ضرورت توسعه پایدار برای افزایش و جهش در تولید را دوچندان کرده است.

وی افزود: در حال حاضر ذخایر معدن عظیم مس سرچشمه به حدود 2.8 میلیارد تن با عیار متوسط 0.44درصد افزایش پیدا کرده است و معدن مس سونگون درنتیجه فعالیت‌های اکتشافی طی دو سال گذشته به باشگاه معادن دارای ذخیره بالای یک میلیارد تن ماده معدنی پیوسته است که خبر بسیار مسرت بخشی برای سهامداران محترم شرکت در راستای اطمینان بخشی به تداوم تولید پایدار برای بیش از نیم‌قرن آینده خواهد بود.

رحمتی تصریح کرد: ذخیره معدن سونگون از حدود 386 میلیون تن در سال 1392 به  حدود 1.165 میلیارد تن در پایان سال 1397 افزایش یافت  و در سال 1398 نیز بیش از 327 میلیون تن ذخایر جدید در این معدن کشف شد که بدین ترتیب مجموع ذخایر زمین‌شناسی این معدن عظیم به حدود 1.5 میلیارد تن با عیار متوسط 0.58 درصد ارتقاء یافت.

معاون توسعه و اکتشافات شرکت مس کشف بیش از 100 میلیون تن ذخایر دیگر در سایر معادن کوچک و متوسط متعلق به شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 1398 و البته با داشتن عیار‌های متوسط و بالا را از مهم‌ترین خبرهای خوب در حوزه اکتشافات شرکت مس در سال گذشته عنوان کرد.

وی اضافه کرد:  دستیابی به توفیقات عظیم مذکور در حوزه اکتشافات با همت والای کارشناسان امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت حاصل گردیده که استفاده از تکنیک‌های نوین پردازش و تلفیق داده‌های اکتشافی به‌منظور کشف کانسارهای پنهان صورت گرفته که نتایج اولیه این مطالعات دقیق اکتشافی بسیار امیدبخش بوده که به‌محض تکمیل مطالعات مذکور، اخبار مسرت‌بخش مرتبط به اطلاع سهامداران محترم شرکت رسانده خواهد شد.

رحمتی بیان کرد: در این راستا احتمال کشف ذخایر معدنی مس در محدوده‌هایی که قبلاً توسط کارشناسان طراز اول بین‌المللی مردود اعلام گردیده بودند، با مطالعات کارشناسان داخلی شرکت بسیار محتمل است که دستیابی به این توفیقات عظیم با توجه شایسته‌تر به مفاهیمی همچون خودباوری، نگاه عمیق به داشته‌ها و دانش داخلی و اعتمادبه‌نفس ملی بجای نگاه به بیرون حاصل‌شده که در اینجا لازم است از کلیه همکارانم در امور اکتشافات و مهندسی توسعه و همچنین نگاه دانش محورانه مدیریت ارشد شرکت به حوزه اکتشافات سپاسگزاری نمایم.

وی تأکید کرد: اقدامات ارزنده شرکت مس در حوزه اکتشافات با حفاری بیش از 70 هزار متر در سال 1398 که رکورد بالاترین متراژ حفاری طی 5 سال گذشته شرکت است و افزایش ذخایر معدنی و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه در کنار خبرهای خوب دستیابی به بالاترین میزان تولید و راه‌اندازی دو پروژه ملی زیست‌محیطی در سال 1398 این پیام را می‌دهند که توسعه پایدار در صنعت مس با تمام انرژی و به‌رغم دشواری‌های بین‌المللی بایستی پیگیری مجدانه شود که این مهم قطعاً با تمام توان پیگیری خواهد شد و در دستور کار مدیریت ارشد شرکت و حوزه توسعه و اکتشافات شرکت قرار خواهد داشت.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون برای استفاده کامل و بهینه از ظرفیت ذوب مس ایجادشده، باید هرچه سریع‌تر طرح‌ بهره‌برداری از معادن مس درآلو، دره‌زار در فاز اول و فازهای 3 تغلیظ سرچشمه و سونگون، فاز 2 تغلیظ میدوک، فلوتاسیون سرباره کوره‌های ذوب  در فاز دوم با سرعت بیشتری اجرایی شود که این مهم در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

رحمتی با تأکید بر این‌که همگی این طرح‌ها، افزایش تولید محصول فوق اقتصادی کنسانتره مس را که از بالاترین حاشیه سود در بین کلیه محصولات زنجیره تولید مس برخوردار است را در پی خواهند داشت، گفت: تا ظرف 4 سال آینده با راه‌اندازی این طرح‌ها بیش از 70 درصد به ظرفیت کنسانتره شرکت مس افزوده خواهد شد که در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید خواهد بود.

معاون توسعه و اکتشافات شرکت مس بیان کرد: به‌طور قطع با بهره‌برداری از این طرح‌ها سهم شرکت مس از بازار مس دنیا افزایش خواهد یافت و جایگاه صنعت مس ایران را در رنکینگ جهانی به میزان قابل‌توجهی ارتقاء می‌بخشد.

وی بیان کرد: در این شرایط که علیرغم ایجاد انواع و اقسام محدودیت‌ها توسط قدرت‌های استکباری، الحمدلله با تلاش‌های مجدانه و سخت‌کوشانه کلیه مدیران، کارشناسان و کارگران زحمتکش شرکت، نه‌تنها قدرت‌های استکباری نتوانستند مشکل قابل‌توجه لاینحلی بر سر راه عزم و اراده استوار کلیه کارکنان صنعت مس کشور ایجاد نمایند بلکه با حسن تدبیر و دانش‌محوری دکتر سعد محمدی مدیرعامل و کلیه ارکان شرکت ملی صنایع مس ایران توانستند در سخت‌ترین سال ممکن، دست‌نیافتنی‌ترین رکوردها را در کلیه حوزه‌ها محقق کنند.
معاون توسعه و اکتشافات شرکت مس در پایان تأکید کرد: در این شرایط باید مصمم بود تا توسعه پایدار در شرکت مس هم برای جهش و افزایش تولید ناخالص داخلی کشور و هم برای اشتغال‌زایی که در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه کشور است اجرا شود تا دین خود را به حاج قاسم‌ها که تمام عمر پربرکتشان را صرف خدمت به مردم مظلوم منطقه و جهان و ایجاد برکت پایدار برای مردم کردند و با ایجاد امنیت سیاسی، اقتصادی و دور کردن سایه انواع تهدیدها از کشور، امکان پرداختن مدیران اقتصادی به توسعه را فراهم کردند، ادا کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آینده اطمینان‌بخش صندوق بازنشستگی صنعت مس
افزایش سرمایه، ضامن توسعه و پویایی شرکت مس است
کاهش خرید شمش شرکت مس رونق را از بازار گرفت
فملی به دوران رشد و شکوه خود بازخواهد گشت
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: