بومی‌سازی 70 درصد توربین‌های بادی صبا نیرو/ توسعه سبد محصولات
مدیرعامل شرکت صبا نیرو خبر داد؛

بومی‌سازی 70 درصد توربین‌های بادی صبا نیرو/ توسعه سبد محصولات

مدیرعامل شرکت صبا نیرو با اشاره به اینکه توسعه سبد محصولات و نفوذ به بازارهای منطقه‌ای را به عنوان استراتژی جدید در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: طی سالیان گذشته بخش عمده‌ای از توربین‌های بادی این شرکت، بومی‌سازی شده به طوری که تولید 90 درصد تجهیز برج، 80 درصد تجهیز پره و 50 درصد تجهیز ناسل در داخل انجام می‌شود؛ در واقع به طور میانگین بیش از 70 درصد توربین‌های بادی این شرکت، بومی‌سازی شده‌ است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، علی قربانی، با اشاره به دستاوردهای شرکت صبا نیرو در بخش فروش، اظهار داشت: این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه هلدینگ گروه صنعتی سدید بوده و اولین تولیدکننده توربین‌های بادی در ایران و خاورمیانه است.

 وی‌ افزود: صبا نیرو تولیدکننده توربین‌های بادی ۶۶۰ و ۷۱۰ کیلو وات است و پروژه‌های مختلفی در این راستا به انجام رسانده است. از این دست می‌توان به نصب و راه‌اندازی 143 واحد توربین برای احداث نیروگاه 90 مگاواتی در مزارع بادی منجیل، هرزویل و سیاهپوش استان گیلان، قرارداد تولید، نصب و راه اندازی 43 واحد توربین 660 کیلو واتی برای احداث مزرعه بادی بینالود استان خراسان رضوی و قرارداد تولید، نصب و راه‌اندازی چهار واحد توربین 660 کیلو واتی در سایت پوشکین پاس ارمنستان اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت صبا نیرو بیان کرد: به تازگی نیز این شرکت توانست دو دستگاه توربین را فعال و در بازارهای داخلی به فروش برساند. البته نصب این دستگاه‌ها به دلیل مشکلاتی به تعویق افتاده بود که یک دستگاه در سایت خواف نصب شد و ظرف دو ماه آتی یک دستگاه دیگر در این سایت  نصب و راه‌اندازی شده و از این طریق به ظرفیت برق کشور اضافه خواهد شد.

قربانی گفت: در تلاش هستیم با کسب فناوری مگاواتی، طراحی، تولید و فروش این توربین‌ها که سطح بالاتری از توربین‌های فعلی دارند را انجام داده و سهم مناسبی از بازارهای منطقه‌ای بدست بیاوریم. در این راستا علی‌رغم تحریم‌ها، پیشنهاد همکاری از کشور قزاقستان را نیز داشتیم.

وی همچنین به سایت منجیل اشاره کرد که پروژه سرویس تعمیرات و نگهداری  45 دستگاه توربین 660 کیلو واتی آن نیز برعهده گرفته صبا نیرو است.

مدیرعامل شرکت صبا نیرو اضافه کرد: سال 98 علی‌رغم مشکلات اقتصادی، این شرکت توانست به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کند.

قربانی در خصوص میزان بومی‌سازی توسط شرکت صبا نیرو یادآور شد: طی سالیان گذشته بخش عمده‌ای از توربین‌های بادی این شرکت، بومی‌سازی شده به طوری که تولید 90 درصد تجهیز برج، 80 درصد تجهیز پره و 50 درصد تجهیز ناسل در داخل انجام می‌شود. در واقع به طور میانگین بیش از 70 درصد توربین‌های بادی این شرکت، بومی‌سازی شده‌اند.

وی در ادامه، عمده مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را فضای کسب و کار دانست و گفت: محدودیت در ارتباط با دنیا به خاطر تحریم‌ها، افزایش نرخ ارز و افزایش بهای تمام شده، باعث شده سرمایه‌گذاران حوزه صنعت برق تمایل کمتری برای سرمایه‌گذاری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت صبا نیرو تاکید کرد: متاسفانه تحریم‌ها باعث شده برای واردات مواد اولیه و تجهیزاتی که عمده آن‌ها وارداتی هستند با مشکل روبه‌رو شویم و این محصولات عموما با تاخیر و یا با کیفیت پایین وارد می‌شوند.

بر اساس گزارشی از ایلنا، قربانی اشاره کرد: ناهماهنگی بین بخش‌های مختلف دولت یکی از مشکلات داخلی کشور است که باعث لطمه خوردن بنگاه‌های اقتصادی می‌شود. این بلاتکلیفی باعث خواهد شد شرکت‌های پیمانکار به مشکل برخورده و نتیجه آن سبب کاهش ظرفیت تولید شود.

مدیرعامل شرکت صبا نیرو مهم‌ترین چالش این شرکت را کاهش تقاضای بازار دانست و خاطرنشان کرد: کاهش تقاضا سبب می‌شود فعالیت‌های شرکت در ظرفیت پایینی انجام شود که البته بخش عمده‌ای از این مشکل حاصل ناهماهنگی دستگاه‌های دولتی است به همین دلیل توسعه سبد محصول و نفوذ به بازارهای منطقه‌ای را به عنوان استراتژی جدید، در دستور کار قرار داده‌ایم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
شرکت پتکو گام مهمی در تحقیق و توسعه برداشته است
راه‌اندازی دومین واحد توربین بادی، ظرف سه ماه آینده
سبد محصولات شرکت پتکو توسعه می‌یابد
قطعات بومی‌سازی شده را از خارج وارد نمی‌کنیم
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: