بیش از ۳ میلیارد یورو کاهش ارزبری در نهضت ساخت داخل

بیش از ۳ میلیارد یورو کاهش ارزبری در نهضت ساخت داخل

نهضت ساخت داخل به عنوان مهم‌ترین رویکرد محوری برنامه‌های وزارت صمت، با هدف دستیابی به استقلال و خوداتکایی صنعتی، تقویت و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، عمق‌بخشی به ساخت داخل با هدف تغییر رویکرد صنعتی کشور از مونتاژ به نوآوری، بسترسازی برای تقویت و توسعه درون‌زایی و برون‌گرایی با برگزاری میزهای تعمیق ساخت، حدود سه میلیارد و 400 میلیون یورو کاهش ارزبری برای کشور به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، پروژه نهضت ساخت داخل در قالب برگزاری رویدادهای صنعتی نظیر برگزاری 10 میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، انعقاد تفاهم‌نامه با سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها، کاهش واردات اقلام خارجی و تبدیل به داخلی‌سازی و فعالیت وزارت راه و شهرسازی حدود سه میلیارد و 400 میلیون یورو کاهش ارزبری برای کشور به همراه داشته است.

برای دستیابی به این اهداف تاکنون ۱۰ میز تخصصی ساخت داخل در صنعت خودرو و موتور سیکلت، پتروشیمی، برق، الکترونیک و مخابرات، مس و فولاد برگزار شده است.

تبدیل 280 میلیون یورو از خرید خارج به استفاده از تولیدات داخلی

همچنین تعمیق ساخت داخل طرح‌های تکرارپذیر و تبدیل خرید خارج به خرید داخل با پیگیری قانون حداکثر استفاده از خدمات تولیدی و خدماتی کشور و... نیز با تلاش صنعتگران در صنایعی مانند پتروشیمی، نیروگاهی و صنایع معدنی توسعه یافته و از این طریق حدود ۲۸۰ میلیون یورو از خرید خارج به استفاده از تولیدات داخلی تبدیل شده است.

همچنین ضمن اصلاح مناقصات و فرایند خرید خارجی، در بیش از ۸۵ مورد با تبدیل خرید کالا از خارج از کشور به داخل، امکان خرید از تولیدات ملی فراهم شده است.

در ادامه فعالیت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق این نهضت، تفاهم‌نامه‌های کلان با سایر وزارتخانه‌ها و نهادهای اجرایی در بخش‌های تولید کک سوزنی و نسوز، الکترود گرافیتی، ساخت ریل و واگن و... به امضا رسیده و افزایش میزان عمق ساخت داخل تجهیزات و ماشین‌آلات به عنوان مهم‌ترین سرفصل این تفاهم‌نامه به ارزش بیش از ۹۹۶ میلیون یورو در دستور کار قرار گرفته است.

اقدامات نهضت ساخت داخل در صنایع معدنی با کاهش ارزبری 152 میلیون یورویی

اقدامات نهضت ساخت داخل در صنایع معدنی نیز در هشت مجتمع تولیدی با کاهش ارزبری بیش از ۱۵۲ میلیون یورو اجرایی شده است.

تاکنون سه میز ساخت داخل با کاهش ارزبری 282.5 میلیون یورو برای داخلی‌سازی 106 قطعه در صنعت خودرو، سه میز تخصصی در صنعت تجهیزات پتروشیمی با کاهش ارزبری 143 میلیون یورو برای داخلی‌سازی 39 قطعه و دو میز در صنعت برق الکترونیک و مخابرات با کاهش ارزبری 123.6 میلیون یورو برای داخلی سازی 52 قطعه برگزار شده است.

همچنین میز ساخت داخل صنعت مس برای داخلی‌سازی 18 قطعه و تجهیزات با کاهش ارزبری 0.628 میلیون یورو، میز ساخت داخل صنعت فولاد برای پنج محصول نهایی و یک خط تولید به ارزش 443 میلیون یورو و پروژه داخلی‌سازی تولید لوله فلزی از تختال فولاد (رویداد صنعتی توسعه ساخت داخل) با یک خط تولید با کاهش ارزبری 250 میلیون یورو نیز به انجام رسیده است.

در این راستا، توسعه عمق ساخت داخل و تبدیل خرید خارجی به داخلی‌سازی در سه حوزه صنعتی پتروشیمی، فولاد و نیروگاهی با کاهش ارزبری 305 میلیون یورو و تفاهم‌نامه وزارت صمت با سایر وزارتخانه‌ها و نهادهای اجرایی برای داخلی‌سازی سه قطعه و با کاهش ارزبری 996 میلیون یورو انجام شد.

همچنین اقدامات وزارت راه و شهرسازی در 10 حوزه با کاهش ارزبری 705.75 میلیون یورویی همراه بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: