جهش تولید در بخش معدن به حمایت مالی دولت نیاز دارد
رئیس خانه صنعت و معدن مازندران:

جهش تولید در بخش معدن به حمایت مالی دولت نیاز دارد

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران گفت: جهش تولید در سطح کشور نیازمند تحریک تقاضا و صادرات و ایجاد بستر برای به حرکت در آوردن ظرفیت‌های بالقوه است و ما در این زمینه تعداد زیادی معدن و زیرساخت‌های معدنی داریم که با ظرفیت پایین فعالیت دارند و یا به دلایلی از جمله نقدینگی از رده فعالیت خارج شده‌اند و این ظرفیت‌های بالقوه در حوزه معدنی، یکی از سرمایه‌های اصلی برای صادرات محسوب می‌شود که برای راه‌اندازی مجدد آن‌ها، به حمایت‌های مالی دولت نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجتبی رضوی اظهار داشت: تا زمانی که توان خرید مردم از طریق افزایش قدرت اقتصادی آن‌ها افزایش نیابد و راه برای صادرات تسهیل نگردد، جهش تولید در واحدهای تولیدی و صنعتی صرفا منجر به دپوی محصول در انبارها خواهد شد.

وی شیوه‌های تحریک تقاضا در بازار را پرداخت تسهیلات بلند مدت به مردم از سوی بانک‌ها، تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی برای فعالیت تولیدی بیان کرد.

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران بیان کرد: در شرایط فعلی تعداد زیادی از واحدهای تولیدی صنعتی و حتی معدنی کشور به دلیل محدودیت در حوزه تقاضا، رکود اقتصادی، تملک از سوی بانک‌ها با کمتر از ظرفیتشان تولید دارند و یا این که به طور کل فعالیت آن‌ها متوقف شده است.

رضوی تاکید کرد: این در حالی است که تمام این واحدها به دلیل ظرفیت‌های تولیدی، توان جهش تولید با تمام ظرفیت اسمی را دارند و صرفا باید از حمایت دولت برخوردار شوند و بازار نیز به تولیدات آن‌ها چراغ سبز نشان دهد.

واگذاری واحدهای تحت تملک به کارآفرینان 

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران گفت: هم‌اکنون تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان به دلیل بدهی در تملک بانک‌ها قرار دارند و دولت می‌تواند این واحدها را به افراد کارآفرین موفق که متقاضی راه‌اندازی این واحدها نیز هستند، واگذار کند و این خود می‌تواند جهش تولیدی ایجاد کند.

رضوی ادامه داد: در شرایط فعلی به دلیل محدودیت‌های قانونی و سخت‌گیری دستگاه‌های نظارتی، روند واگذاری‌ها به کندی پیش می‌رود و بخشی از تولید در این حوزه به خواب رفت که باید در سالی که به نام جهش تولید نام‌گذاری شد، این واحدها نیز به مدار تولید برسند.

وی اضافه کرد: تعداد زیادی معدن و زیرساخت‌های معدنی داریم که با ظرفیت پایین فعالیت دارند و یا به دلایلی از جمله نقدینگی از رده فعالیت خارج شدند و این ظرفیت‌های بالقوه ما در حوزه معدنی یکی از سرمایه‌های اصلی برای صادرات محسوب می‌شود که نیاز به حمایت مالی دولت دارند تا سرپا شوند. 

هماهنگی قوا

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران معتقد است برای عملی شدن جهش تولید بر اساس معنویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، باید قوای سه گانه وارد گود شوند و هر یک با انجام وظایف خود زمینه جهش تولیدی را فراهم کنند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، رضوی در پایان خاطرنشان کرد: اگر هماهنگی بین قوای سه‌گانه در عمل ایجاد نشود، قطعا جهش تولید آنچنان که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است که بتواند هم ظرفیت تولیدی را افزایش دهد و هم منجر به اشتغال شود، فراهم نخواهد شد؛ چرا که بخشی از بسترسازی برای جهش تولید در اختیار دولت است که می‌تواند همان مسائل مالی و حمایتی باشد و بخشی نیاز به قانون جدید و یا اصلاح برخی قوانین محدودکننده تولیدی دارد که باید از سوی قوه مقننه این کار انجام شود و در پایان نیز قوه قضاییه به عنوان دستگاه ناظر نیز رویه تعاملی با تولید را در پیش بگیرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: