تشکیل دبیرخانه تحقق اهداف سال جهش تولید
در مرکز پژوهش‌های مجلس رقم خورد؛

تشکیل دبیرخانه تحقق اهداف سال جهش تولید

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی راهکارهای تحقق اهداف سال «جهش تولید»، برای به حداقل رساندن فرایند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری، توسعه کانون‌های تولیدی خرد و کارگاه‌های کوچک، توسعه بازارهای صادراتی، تکمیل زنجیره تولید از مواد خام تا محصولات نهایی در داخل و قطع وابستگی در حوزه کالاهای پرمصرف از قبیل لوازم خانگی و خودرو، گسترش صنایع تکمیلی و...، دبیرخانه مرتبط با این موضوع را در مرکز تشکیل داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی امروز نشست بررسی راهکارهای دستیابی به اهداف سال «جهش تولید» را با حضور قاسمی رئیس مرکز و هادی قوامی عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزار کرد. این نشست در پی تاکیدات مقام معظم رهبری در پیام نوروزی در خصوص برنامه‌ریزی دستگاه‌ها و نهادهای کشور به منظور تحقق اهداف سال «جهش تولید» و ایجاد تغییری محسوس در زندگی مردم و همچنین طبق نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به این مرکز تشکیل شد.

در این نشست، معاونین و مدیران مرکز پژوهش‌های مجلس دیدگاه‌ها و نظراتشان در خصوص راهکارهای تحقق اهداف سال جهش تولید ارائه کرده و زمان‌بندی درخصوص انجام امور تعیین شد. همچنین نقش مرکز پژوهش‌ها در پیشبرد امور، تبیین و مورد ارزیابی قرار گرفت و پیشنهاداتی در خصوص پیگیری امور با توجه به نامگذاری سال‌های گذشته به ویژه در سال ۹۸ به نام سال رونق تولید و همچنین روند اقدامات در حوزه اقتصاد مقاومتی، ارائه شد.

همچنین مقرر شد تا بر پایه مطالعات علمی این مرکز و همچنین استفاده از ظرفیت‌های علمی و نخبگانی بیرون از مرکز دو گزارش با محوریت چارچوب مفهومی و نظری اقدامات و راهکارهای جهش تولید و همچنین برنامه‌ها و پیشنهادات جهش تولید در حوزه‌های بخشی (صنعت، معدن، کشاورزی و...) و فرابخشی (اقتصاد کلان، تامین مالی، بازرگانی، محیط کسب وکار و...) به تفکیک برنامه‌های سیاستی و اقدامات تقنینی و نظارتی تا پایان فروردین ماه سال جاری تهیه و تدوین شود.

علاوه بر این با توجه به نامه رئیس مجلس، گزارش‌های کارشناسی در ۱۰ محور اصلاح ساختار تولید ملی با حذف ضوابط اجرائی زائد و غیرضرور در راه‌اندازی کسب و کارها، توسعه دولت الکترونیک، به حداقل رساندن فرایند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری، توسعه کانون‌های تولیدی خرد و کارگاه‌های کوچک، اشباع بازار داخلی و همسو کردن نیاز مصرفی با ظرفیت تولید، توسعه بازار های صادراتی، تکمیل زنجیره تولید از مواد خام تا محصولات نهایی در داخل و قطع وابستگی در حوزه کالاهای پرمصرف از قبیل لوازم خانگی و خودرو، رفع نقایص زنجیره تولید با تبدیل دستاوردهای پژوهشی آنان به فناوری های تجاری‌سازی شده، گسترش صنایع تکمیلی، تبدیلی و بسته‌بندی در بخش کشاورزی، کارآمدسازی نظام توزیع کالا ها و خدمات و تکیه بر مزیت‌های بومی تولید از قبیل توسعه کشت گلخانه‌ای با توجه به شرایط مساعد آب و خاک و افزایش تولید آبزیان در قفس، تا پایان اردیبهشت‌ ماه با همکاری دستگاه‌های و نهادهای مرتبط تهیه شود.

مقرر شد تا راهکارهای تحقق «جهش تولید» با توجه به اسناد بالادستی به ویژه در برنامه ششم توسعه تبیین و با توجه به در پیش بودن برنامه هفتم توسعه، مورد ارزیابی قرار گیرند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، در این نشست دبیرخانه تحقق اهداف سال «جهش تولید» در مرکز پژوهش‌های مجلس ایجاد شد که مسئولیت این دبیرخانه و پیگیری امور آن بر عهده معاونت پژوهش‌های اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گذاشته شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سازمان برنامه و بودجه اعتقادی به صادرات ندارد
توسعه خودروهای برقی و تاثیر آن بر صنایع معدنی
افزایش تولید، سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است
ایرادهای اساسی شکلی و محتوایی طرح «الحاق یک ماده به قانون معادن»
اثر تحریم آمریکا بر بانک‌ها و اقتصاد ایران
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: