بازدهی 300 درصدی «سرچشمه» برای سهامداران
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد:

بازدهی 300 درصدی «سرچشمه» برای سهامداران

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه به‌عنوان یکی از نخستین شرکت‌های برآمده از تجربه خصوصی‌سازی در کشور، با سرمایه پنج هزار و 100 میلیارد ریال وارد 32 سالگی عمر خود شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، علی ارجمندی درباره عملکرد شرکت مس در سال 1398 اظهار داشت: در سال 1398 با استفاده از رهنمودهای دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه توانست قرارداد فلوتاسیون سرباره و قرارداد حمل اسید را وارد فاز اجرایی کند.

وی با بیان این‌که طرح فلوتاسیون سرباره در ابتدای سال 1398 به این شرکت واگذار شد افزود: این طرح ارزشی بالغ بر چهار هزار و 500 میلیارد ریال دارد و طی سه سال اجرا می‌شود و در مجموع 15 تا 20 درصد سود برای شرکت سرمایه‌گذاری در طول این سه سال خواهد داشت. این پروژه قرارداد اجرایی و تامین تجهیزات آن با طرف خارجی به امضاء رسیده و ارز مورد نیاز آن نیز تامین شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه ادامه داد: همچنین در سال جاری موفق شدیم هلدینگ تخصصی معدنکاری و ساختمانی زیرمجموعه با عنوان «هلدینگ راهیان سهام» را با سرمایه چهار هزار میلیارد ریال تشکیل دهیم و از واگذاری شرکت‌های تخصصی به این هلدینگ سودی معادل با یک هزار و 700 میلیارد ریال شناسایی کنیم.

ارجمندی با بیان اینکه در سال 98 شرکت معادن مس چهار گنبد به عیار مناسبی رسید و حاصل چندین سال سرمایه‌گذاری این شرکت در آنجا به ثمر رسیده و سودآور شده است عنوان کرد: با توجه به این‌که هلدینگ صنایع مس افق کرمان در سال گذشته شکل‌گرفته بود و تمامی امور مربوط به سرچشمه به این هلدینگ واگذار شده بود، پیگیری پذیرش سهام این شرکت در بازار سرمایه و ثبت این شرکت نزد سازمان بورس اوراق بهادار از اولویت‌های مهم این شرکت در سال گذشته بود.

وی تاکید کرد: با تلاش تمامی همکاران و مدیران مجموعه‌ها از نظر سودآوری در تمامی شرکت‌ها وضعیت خوبی را شاهد هستیم، به‌طوری‌که اغلب شرکت‌های تابعه در 6 ‌ماهه سال 1398 به‌اندازه کل سود سال 1397 سودآوری داشته‌اند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در ادامه به بازدهی سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در سال 98 در بازار سرمایه اشاره کرد: سهام این شرکت در ابتدای سال قیمت هر سهم چهار هزار و 70 ریال با سرمایه دو هزار و 800 میلیارد ریال و ارزش بازار 11 هزار و 250 میلیارد ریال داشته است. در حال حاضر، قیمت هر سهم در حدود هفت هزار ریال و سرمایه شرکت نیز پنج هزار و 100 میلیارد ریال (سرمایه ثبت‌نشده) و ارزش بازار 37 هزار میلیارد ریال است و در مجمع عمومی عادی سالیانه نیز یک هزار و 700 میلیارد ریال سود نقدی تقسیم کرده است. با این عملکرد سهام این شرکت در سال جاری بیش از سیصد درصد برای سهامداران بازدهی داشته است.

ارجمندی در پایان تاکید کرد: از حمایت‌های بی‌دریغ و برادرانه جناب آقای سعدمحمدی و سایر اعضای هیئت‌ مدیره تشکر می‌کنیم که در خصوص افزایش سودآوری این شرکت و شرکت‌های تابعه تمام تلاش خود را در سال جاری کردند و با ارائه رهنمودهای بسیار ارزنده و به‌موقع، این شرکت را در جهت رسیدن به اهداف خود راهنمایی کردند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صنعت مس شهربابک سبز شد
عملکرد درخشان شرکت مس در سال رونق تولید
صنعت مس، بی‌نظیر در سودآوری
شرایط شرکت ملی مس مناسب است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: