از معدن طلای هیرد در سال جهش تولید بهره‌برداری می‌شود
مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی خراسان جنوبی:

از معدن طلای هیرد در سال جهش تولید بهره‌برداری می‌شود

مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی خراسان جنوبی از اخذ جواز تاسیس واحد فرآوری معدن طلای هیرد با ظرفیت تولید سالیانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خرداد ماه سال گذشته خبر داد و گفت: عملیات اجرایی احداث این کارخانه فرآوری توسط شرکت گروه بین‌المللی آبادراهان پارس به عنوان سرمایه‌گذار آن آغاز و تاکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، علیرضا جلالیان ضمن تبریک سال نو و همچنین اعیاد پربرکت رجب و شعبانیه با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته، اظهار داشت: با توجه به شعار رونق تولید در سال  ۹۸ تلاش کردیم تا با تسریع در عملیات اکتشاف و بهره‌برداری از معادن، سهم کوچکی در رونق تولید بخش معدن و صنایع معدنی برداریم.

وی همچنین به آغاز عملیات معدن کاری در معدن طلای هیرد اشاره کرد و افزود: با انجام عملیات آتشباری، فعالیت اجرایی در این معدن در اسفندماه سال گذشته رسما آغاز شد که با بهره‌برداری از آن سالیانه ۱۰۰ هزار تن کانسگ طلا استخراج و برای ۵۰ نفر نیز اشتغال ایجاد می‌شود.

مدیر مجتمع محدوده‌های اکتشافی خراسان جنوبی، تجهیز کامل سایت کارگاهی واحد فرآوری در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع، جانمایی و راه‌اندازی واحد خردایش در محل احداث کارخانه، انجام مطالعات تکمیلی و آنالیز داده‌های اکتشافی، تهیه بلوک مدل ماده معدنی بخشی از تارگت ۳ معدن هیرد، اخذ مجوز برق سه فاز موقت کارگاهی و انتقال آن، انتخاب مشاور جهت انجام مطالعات تامین آب مورد نیاز، تامین و انتقال خطوط تلفن ثابت و اینترنت و اخذ مجوز زیست محیطی برای معدن طلای هیرد، اخذ پروانه بهره‌برداری برای معدن روی ملوند با ذخیره ۱۷۰ هزار تن با عیار ۶.۳ درصد و فعال‌سازی این معدن با مشارکت مجموعه فنی مهندسی سبزیانی و اخذ گواهی کشف برای معدن طلای خونیک با ذخیره ۵۰۸ هزار تن کانسگ طلا با عیار ۰٫۸ ppm را از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته برشمرد.

جلالیان اضافه کرد: کسب این توفیقات با حمایت مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در اکتشافات و اختصاص بودجه ویژه به استان و همچنین همکاری و همراهی مستمر معاون بهره برداری و اکتشاف شرکت و مدیران استانی در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید محقق شده است.

وی همچنین به نام‌گذاری امسال به نام « جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه های سال جاری بهره‌برداری از معدن طلای هیرد در تارگت ۳ و راه‌اندازی کارخانه فرآوری این معدن خواهد بود.

مدیر مجتمع محدوده‌های اکتشافی خراسان جنوبی، حجم سرمایه‌گذاری در این کارخانه را ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: با کنترل و نظارت میدانی و مستمر مجتمع و همچنین همت و تلاش سرمایه‌گذار و با هدف عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید این کارخانه ۶ ماه زودتر از موعد مقرر به مرحله پیش تولید خواهد رسید که با بهره‌برداری از آن در فاز نخست برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

جلالیان فعال‌سازی معدن آهن حنار و اخذ پروانه بهره‌برداری آهن بیشه و تکمیل اکتشاف در این معدن را یکی دیگر از برنامه‌های مجتمع در سال جاری برشمرد و اضافه کرد: همچنین در راستای منویات معظم له در سال جهش تولید تکمیل اکتشاف در معدن طلای خونیک را با هدف افزایش میزان ذخیره انجام خواهیم داد.

مدیر مجتمع محدوده‌های اکتشافی خراسان جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: به علاوه در تحقق این فرمان محدوده‌های شناسایی شده جدید مانند پلی متال‌های کودکان، درح و آبگرم با اولویت کانسارهای پلی متال، به سرعت در دستور کار اکتشاف قرار داشته که به حول و قوه الهی امیدواریم بتوانیم به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: