افزایش ۲۰ برابری سرمایه ایران خودرو
با خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت رقم خورد؛

افزایش ۲۰ برابری سرمایه ایران خودرو

تلاش‌های ایران خودرو برای خروج از ماده 141 قانون تجارت ظرف مدت چهار ماه و در فرآیندی بسیار فشرده به ثمر نشست و در روزهای پایانی سال 98، در مجمع فوق‌العاده، سهامداران افزایش حدود دو هزار درصدی سرمایه این خودروساز را تصویب کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، ایران خودرو موفق شد از مهلت قانونی برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها استفاده کند و از شمول ماده ۱۴۱ خارج شود.

در فرآیندی که منجر به تصویب افزایش سرمایه ایران خودرو شد، فعالیت‌های مختلفی در دستور کار قرار گرفت. انعقاد تفاهم‌نامه با مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه، استفاده از خدمات حدود 800 نفر کارشناس رسمی مرکز قوه قضاییه، همکاری مستمر تیم مدیران و کارشناسان ذیربط ایران خودرو با کارشناسان رسمی قوه قضائیه برای ارزیابی کلیه شرکت‌های گروه و زمین، ساختمان و ماشین‌آلات و نهایی‌سازی و ارائه گزارش تجدید ارزیابی انجام شده به سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی شرکت و اخذ تائیدیه لازم از جمله این اقدامات بوده است.

تعامل با سازمان بورس و اوراق بهادار برای بررسی و اعلام نظر در خصوص گزارش تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت و ارائه مجوز لازم نیز در این‌باره صورت گرفته است.

طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در اسفند ماه سال 98، هرگونه تجمع که منجربه افزایش احتمال شیوع بیماری کرونا شود ممنوع شد، اما منافع سهامداران ایجاب می‌کرد تا ایران خودرو هر چه سریع‌تر فرآیند تجدید ارزیابی را اجرا و افزایش سرمایه را به تصویب برساند. 

از این رو برگزاری آنلاین و غیرحضوری مجمع در دستور کار قرار گرفت. روز 27 اسفندماه با برنامه‌ریزی دقیق و صحیح صورت گرفته، چند هزار سهامدار از طریق سایت اینترنتی ایران خودرو شاهد برگزاری مجمع فوق‌العاده بودند. 

به گفته کارشناسان حوزه بورس، شیوع کرونا تبدیل به فرصتی برای بهره‌مندی و ترویج دولت الکترونیک در حوزه‌های مختلف از جمله برگزاری مجمع ایران خودرو بوده است. 

مجمع فوق‌العاده ایران خودرو، با حضور بیش از 63 درصد دارندگان سهام عمده به صورت حضوری برگزار شد و هم زمان بیش از یک هزار و 800 نفر از سهامداران از طریق سایت اینترنتی و به صورت آنلاین، در فرآیند تصمیمات اعضای مجمع مشارکت کردند؛ ضمنا امکان طرح سوال از طریق پیامک نیز فراهم شده بود. 

درنهایت با موافقت اعضا، سرمایه ایران خودرو از 15 هزار میلیارد ریال با حدود ۲ هزار درصد افزایش به 301 هزار میلیارد ریال (2.3 میلیارد دلار) رسید.  

بر اساس گزارشی از ایلنا، با افزایش سرمایه صورت گرفته، ایران‌خودرو به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعتی فعال در ایران به لحاظ سرمایه ثبت شده تبدیل شد. این افزایش سرمایه می‌تواند مسیر رشد و بالندگی گروه صنعتی ایران‌ خودرو را با حمایت تمامی ذی‌نعان در سال‌های آینده هموارتر سازد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رونمایی از نخستین گیربکس ۶ سرعته ایرانی
خروج پارس خودرو از شمولیت ماده ۱۴۱
اصلی‌ترین مانع تامین نقدینگی کنار رفت
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: