۱۵۱ میلیون یورو ارزبری در ایران خودرو کاهش خواهد یافت
ایران خودرو؛

۱۵۱ میلیون یورو ارزبری در ایران خودرو کاهش خواهد یافت

این گروه خودروسازی برای تحقق شعار «جهش تولید»، برنامه خودکفایی در تولید ۱۰۳ قطعه به صورت خودکفایی در خرید خارجی سازندگان و ساپکو را در دستور کار قرار داده و با تحقق آن در سال ۹۹، به میزان ۱۵۱ میلیون یورو کاهش ارزبری را به ثبت خواهد رساند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، این گروه صنعتی با مشارکت جدی در اجرای برنامه نهضت ساخت داخل قطعات در سال گذشته و تحقق اهداف این بخش و بازگرداندن رونق به خطوط تولید، زمینههای تحقق جهش تولید در سال جاری در بستر بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی را محقق خواهد کرد.

ایران خودرو برنامه‌هایی را با هدف کاهش ارزبری، کاهش ریسک تامین و افزایش بهره‌مندی از ظرفیت‌های ایجاد شده در داخل کشور و بین قطعه‌سازان تدوین کرده است.

این خودروساز با اجرای طرح تحول در فرآیند تامین و بازمعماری شبکه تامین سبب تعمیق ساخت داخل قطعات و بی نیازی از منابع خارجی خواهد شد. تحول در فرآیند تامین با نظام‌مند، شفاف و متمرکز کردن پرداخت به تامین‌کنندگان، پیاده‌سازی جامع و شفاف مدیریت شبکه تامین، تحقق اهداف توسعه ساخت داخل و ارتقای فرآیندهای داخلی طراحی و توسعه قطعات و مجموعه‌ها برای ایجاد زنجیره طراحی و توسعه قطعات و مجموعه‌ها که در نیمه دوم سال گذشته کلید خورده در سال ۹۹ نیز دنبال خواهد شد.

ایران خودرو در سال گذشته با تشکیل ستاد ساخت داخل و برنامه‌ریزی خودکفایی ۲۵۹ قطعه، مجموعه و مواد اولیه برای سال ۹۸ و ۹۹ مسیری را برای خوکفایی آغاز کرده که زمینه‌ساز جهش تولید در سال جاری خواهد شد.

این خودروساز همچنین با راه‌اندازی سیستم قرارداد خودکفایی قطعات ارزبر و ایجاد زیرساخت‌های سیستمی مربوط و استفاده از زنجیره ارزش و به کارگیری پتانسیل‌های موجود در کشور برای خودکفایی مجموعه‌ها، به دنبال کاهش ریسک تامین قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز بوده و مبنای جهش تولید در سال جاری با اتکا به فرایند تامین ناب عملیاتی می‌شود.

تحقق داخلی‌سازی کامل قطعات و مجموعه‌های تعیین شده در سه میز خودکفایی وزارت صنعت و مشارکت در میزهای آتی خودکفایی که در دست برگزاری از سوی وزارتخانه است  و همچنین همکاری با صنایع دفاع برای خودکفایی در تولید قطعات های تک، در سال جاری نیز دنبال خواهد شد.

گروه صنعتی ایران خودرو بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان را توسعه و گسترش خواهد داد و تعاملی را که از ماه‌های پایانی سال گذشته با شرکت‌ها و مراکز دانش‌بنیان آغاز کرده را با جدیت بیشتری دنبال خواهد کرد.

این گروه صنعتی، توسعه طراحی و تولید خودرو با نشان ایرانی را درسال جهش تولید دردستور کار قرارداده است و ساز و کارهایی را نیز برای تحقق این امر تدارک دیده است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، ایران خودرو با ایجاد تعامل سازنده و مثبت با تامین‌کنندگان، آنان را به مشارکت فعال که منجربه کاهش ریسک‌های تامین خواهد شد، دعوت کرده است. زنجیره تامین و قطعه‌سازان نیز با اجرای تعهد خود مبنی بر افزایش تولید روزانه، این خودروساز را در تحقق هدف امسال و جهش در تولید یاری خواهند کرد. 

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افزایش ۲۰ برابری سرمایه ایران خودرو
رونمایی از نخستین گیربکس ۶ سرعته ایرانی
پرداخت ۲۸۰۰ میلیارد تومان از مطالبات قطعه‌سازان
پرداخت نیمی از تسهیلات به قطعه‌سازان توسط ایران خودرو
عرضه ۵ محصول جدید ایران خودرو طی سال آینده
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: