تحقق جهش تولید با راه‌اندازی پروژه‌های نیمه‌تمام، تامین پایدار مواد اولیه و تسهیل صادرات
در جلسه آنلاین رئیس هیئت عامل ایمیدرو با مدیران عامل شرکت‌های بزرگ معدنی عنوان شد؛

تحقق جهش تولید با راه‌اندازی پروژه‌های نیمه‌تمام، تامین پایدار مواد اولیه و تسهیل صادرات

خداداد غریب‌پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسه‌ای با مدیران شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی که به صورت آنلاین برگزار می‌شد، به ترسیم مسیر حرکت در سال «جهش تولید» پرداخت و گفت: تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های نیمه‌تمام، تامین پایدار مواد اولیه و تسهیل صادرات، از جمله ابزارهای جهش تولید در سال 99 است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور هدف از برگزاری جلسه را بررسی راهکارها و تحقق شعار جهش تولید اعلام کرد و اظهار داشت: تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های نیمه‌تمام، تامین پایدار مواد اولیه و تسهیل صادرات از جمله ابزارهای جهش تولید در سال 99 است.

وی در این جلسه که مدیران عامل شرکت‌های تهیه و تولید مواد معدنی، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، ملی صنایع مس، ایرالکو، سیمان داراب و آلومینای جاجرم حضور داشتند،افزود: در سال جدید بیش از 2.3 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه مشکل تامین پایدار مواد اولیه (کنسانتره و گندله) شرکت‌های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان برطرف شده، گفت: این مهم در روز پایانی سال 98 به سرانجام رسید که چنین امری سبب تامین خوارک این دو شرکت می‌شود.

غریب‌پور ادامه داد: همچنین شرکت‌های گل‌گهر و چادرملو نیز مشکلی در تامین مواد اولیه (سنگ آهن) نخواهند داشت.

بازنگری برنامه‌ها

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در همین حال ایجاد تغییرات محسوس در تولید را از عوامل دستیابی به جهش تولید دانست و گفت: مدیران شرکت‌های بزرگ، بازنگری در برنامه‌ها (کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت) داشته باشند تا بر اساس آن ایمیدرو برنامه راه‌اندازی طرح‌های سال جدید را در اختیار ریاست جمهوری قرار دهد.

غریب‌پور اضافه کرد: حل کردن مشکلات بخش فولادسازی طرح‌های استانی، تامین خوراک کارخانه‌های آلومینیوم و فولاد از جمله اقداماتی است که ایمیدرو در سال 99 با کمک وزارت صنعت معدن و تجارت و شرکت‌های خصوصی انجام می‌دهد.

وی به اهمیت صادرات اشاره کرد و یادآور شد: رویکرد صادراتی یکی از روش‌هایی است که تولید را با جهش مواجه می‌کند. ایمیدرو برای این امر را همچون دو سال گذشته اجرایی می‌کند اما از پیشنهادهای جدید شرکت‌ها نیز برای رشد صادرات استقبال خواهد کرد.

جایگاه برجسته معدن و صنایع معدنی در تامین ارز

رئیس هیئت عامل ایمیدرو شرایط ارزی کشور را یادآور شد و گفت: با توجه به افت درآمدهای نفتی و کاهش قابل ملاحظه بهای نفت در بازارهای جهانی، امسال بخش معدن و صنایع معدنی نقش برجسته‌تری در تامین ارز مورد نیاز کشور حتی نسبت به سال‌های گذشته ایفا خواهد کرد.

غریب‌پور ادامه داد: خصوصی‌سازی از جمله روش‌هایی است که به پویا شدن اقتصاد و توسعه صادرات می‌انجامد و مشکلات کشور را حل می‌کند.

وی تاکید کرد: افزایش سرمایه شرکت‌های ملی مس و گل‌گهر، شرایط را برای سرمایه‌گذاری و همچنین اتمام پروژه‌ها و رشد تولید فراهم می‌کند.

کمک به افزایش سرمایه؛ عیدی به مس

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه افزایش 10 هزار میلیارد تومانی سرمایه شرکت ملی مس، عیدی ایمیدرو به این مجموعه و سهامداران است، گفت: به زودی افزایش سرمایه شرکت‌های گل‌گهر، چادرملو و سالکو هم انجام می‌شود.

غریب‌پور همچنین اظهار کرد: در برخی معادن بوکسیت مشکلاتی ایجاد شده از این رو شرکت آلومینای ایران برای تامین این ماده از معادن جایگزین در سایر استان‌ها استفاده کند.

وی درباره احیای معادن کوچک، اضافه کرد: در سال جدید نیز با مشارکت بخش خصوصی برنامه احیای معادن کوچک با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو عنوان کرد: ادامه اجرای برنامه اکتشاف در سال پیش رو، یکی دیگر از اولویت‌های ایمیدرو است به طوری که تکمیل اکتشافات و واگذاری پهنه‌ها به بخش خصوصی از مهم‌ترین اقدامات این حوزه است.

دیدگاه مدیران بنگاه‌های بزرگ درباره برنامه جهش تولید

در این جلسه حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، وجیه‌ا... جعفری مدیرعامل تهیه و تولید مواد معدنی، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان، جمشید ملارحمان مدیرعامل معدنی و صنعتی گل‌گهر، ناصر تقی‌زاده مدیرعامل معدنی و صنعتی چادرملو، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل ملی صنایع مس، احمد مجیدی مدیرعامل ایرالکو، تورج زارع مدیرعامل آلومینای ایران، حمیدرضا متقاعدی مدیرعامل سیمان داراب به ارائه دیدگاه‌های خود در مسیر جهش تولید پرداختند.

در این ویدئو کنفرانس، جعفری به مجموعه برنامه‌ها و اقدامات پیش روی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در راستای جهش تولید اشاره کرد که در سال جدید انجام می‌شود.

عظیمیان نیز گفت: برطرف شدن مشکل تامین مواد اولیه برای فولاد مبارکه، زمینه را برای جهش تولید فراهم آورده است.

همچنین علی محمدی نیز با ابراز خرسندی از تامین مواد اولیه، اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان، با تامین مواد اولیه مورد نیاز مشکلی در ایجاد جهش تولید نخواهد داشت و آن را محقق خواهد کرد.

از سوی دیگر تقی‌زاده در این ویدئو کنفرانس اظهار داشت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حداکثر توان، 6 ماه پیش رو را با جهش تولید طی خواهد کرد.

وی اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام را از اولویت‌های شرکت دانست و گفت: در اختیار داشتن معادنی در ایران مرکزی و سنگان یکی از روش‌هایی است که جهش تولید را سرعت خواهد بخشید.

از سوی دیگر اردشیر سعدمحمدی اظهار داشت: کاهش بهای فلزات از جمله مس و آلومینیوم، فعالیت شرکت ملی صنایع مس را در سال پیش رو دوچندان می‌کند و این مهم با همراهی و کمک ایمیدرو محقق می‌شود.

ملارحمان نیز راه‌اندازی طرح‌های جدید گل‌گهر در بخش‌های تولیدی و زیرساختی را اقدامی اساسی در مسیر تحقق جهش تولید دانست و تاکید کرد: این مجموعه اقدامات، جهش تولید در گل‌گهر را بیش از پیش نمایان خواهد کرد.

همچنین مجیدی مدیرعامل ایرالکو خواهان برطرف شدن مشکلات داخلی در مسیر جهش تولید شد و گفت: در بسیاری از مواقع از تحریم‌ها عبور کرده‌ایم اما حل چالش‌های داخلی از جمله سیستم بانکی نیاز به مساعدت ایمیدرو دارد.

متقیان مدیرعامل سیمان داراب نیز عنوان کرد: صدور برخی مصوبه‌ها، فشارهایی به بخش تولید و صادرات سیمان وارد کرده است.

وی تاکید کرد: قیمت‌گذاری‌ها مشکلاتی برای ما ایجاد کرده و نیاز است که صنعت سیمان اختیارات بیشتری نسبت به بازرگانان داشته باشد.

زارع مدیرعامل آلومینای جاجرم نیز با بیان اینکه امسال برنامه تولید 30 هزار تن شمش آلومینیوم داریم، یادآور شد: سال قبل سهم قابل توجهی در تامین ارز کشور داشتیم و امسال نیز این مسیر را ادامه می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برطرف شدن نیاز شرکت به مواد اولیه، امسال شاهد جهش تولید در آلومینا و آلومینیوم این شرکت خواهیم بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
محدودیت در صادرات به برخی کشورهای همسایه/ ارسال مواد معدنی به قطر
سال 98، نمادی از عمل به مسئولیت اجتماعی و جلوه های انسانی توسعه
اقدامات چهارگانه شرکت مس در توسعه/ کشف ذخایر جدید مس در استان سیستان و بلوچستان
کارخانه اسیدسولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: