سلامت کارگران واحدهای صنعتی در خطر است
دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه:

سلامت کارگران واحدهای صنعتی در خطر است

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه گفت: با وجود اینکه کشور در سال جدید به واسطه شیوع ویروس کرونا به حالت تعطیل درآمده و از پنجم فروردین ماه نیمه تعطیل شده است، اما متاسفانه نه تنها واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان‌های ساوه و زرندیه تعطیل نشد بلکه شیفت‌های هشت ساعته کارگران به ۱۲ ساعت افزایش یافته که این مسئله سلامت جامعه کارگری را تهدید می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، داوود میرزایی ضمن ابراز گلایه از فراموش شدن سلامت جامعه کارگری در روزهای کرونایی، اظهار داشت: در روزهای پایانی سال گذشته به جهت عمل به تعهدات و تحویل سفارشات واحدهای تولیدی و صنعتی ساوه و زرندیه، کارخانجات فعال بودند ولی مطالبه اصلی جامعه کارگری ضدعفونی و ایمن‌سازی محیط کار برای تولید بیشتر و جلب رضایت مشتری بود و با وجود تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و لغو اجتماعات، کارگران به تعطیلی صنعت و تولید فکر نمی‌کردند.

وی به جمعیت ۷۰ درصدی کارگری شهرستان ساوه و زرندیه اشاره کرد و افزود: شهر صنعتی کاوه به عنوان بزرگ‌ترین شهر صنعتی کشور، کانون تجمعات کارگران این شهرستان است و این نگرانی وجود دارد که اگر تدبیری در راستای اقدامات پیشگیرانه صورت نگیرد قطعا شاهد شیوع این ویروس در بین جامعه کارگری ساوه و زرندیه باشیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه ادامه داد: شیفت‌های طولانی در روزهای کرونایی، عامل تهدید سلامت کارگران ساوه و زرندیه است.

میرزایی بیان کرد: فعالیت ۱۲ ساعته کارگران در محیط کار، استفاده از سرویس‌های عمومی برای جابجایی کارگران از محل کار به منزل، صرف غذا به صورت دسته جمعی در رستوران‌های واحدهای صنعتی و تولیدی و اشتغال گروهی در برخی بخش‌های واحدهای تولیدی، استرس و نگرانی‌های کارگران و خانواده‌های آنان را در ابتلا به بیماری ویروس کرونا تشدید کرده است.

وی تصریح کرد: یقینا با فروکش کردن ویروس کرونا، جامعه کارگری هم به لحاظ نیاز اقتصادی، تعهد و وجدان کاری بالا، جبران مافات کرده و با کار ۱۲ ساعته و اضافه‌کاری ضرر اقتصادی وارد شده به صنایع را جبران خواهند کرد.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه تاکید کرد: در شرایط کنونی انتظار می‌رود در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا چنانچه تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی امکان‌پذیر نیست، با کاهش ساعات کاری کارگران و ایمن‌سازی محیط کاری، اجازه ندهیم سلامت جامعه کارگری به مخاطره بیفتد.

میرزایی با اشاره به یادآوری نام‌گذاری سال جدید با عنوان جهش تولید، اظهار کرد: نام‌گذاری سال جاری نشانگر دغدغه رهبر معظم انقلاب در حوزه تولید است و تاکید ایشان در چند سال اخیر مبنی بر تقویت و رونق تولید بیانگر آن است که تنها راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی جهش و شتاب در تولید است.

وی از دولت خواست تا دغدغه رهبری را در حوزه تولید در اولویت کاری قرار دهند و با فراهم کردن زیرساخت‌های تولید و حمایت از کارآفرینان و کارگران منویات مقام معظم رهبری محقق شود و با برنامه‌ریزی صحیح و رفع موانع تولید نیاز کشور در حوزه تولید برطرف شود.

بر اساس گزارشی از ایسنا، دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی سلامت سربازان جبهه اقتصادی از الزامات است، خاطرنشان کرد: سلامت جامعه کارگری در شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا از اهمیت خاصی برخوردار است و از الزامات و ضروریات جهش تولید در ادامه سال جاری خواهد بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
جهش تولید با تسهیل شرایط تولید رقم می‌خورد
کارگران شرکت‌های صنعتی با بحران ویروس کرونا مواجه هستند
تعطیلی برخی واحدهای صنعتی برای جلوگیری از شیوع کرونا
طرح توسعه تولید قطعات خودرو در ساوه
رشد 90 درصدی درآمدهای وصولی گمرک کاوه
برخی سازمان‌ها با صنایع تولیدی همگام نیستند
چشم‌انداز نامطلوب صنعت پروفیل کشور
شرایط بد بازار کارخانه پروفیل‌سازی ما را به تعطیلی کشاند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: