کاهش شدید قیمت ضایعات آلومینیومی/ سفاله آلومینیوم خشک 18 درصد کاهش یافت

کاهش شدید قیمت ضایعات آلومینیومی/ سفاله آلومینیوم خشک 18 درصد کاهش یافت

قیمت ضایعات آلومینیومی به دلیل کاهش فعالیت‌های تولیدی و میزان تقاضا در هفته‌های پایانی سال و هفته آغازین سال 1399 روند کاهشی داشت؛ البته افت شدید قیمت آلومینیوم در جهان نیز بر قیمت‌گذاری ضایعات آلومینیومی تاثیرگذار بوده که ادامه این روند محتمل است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»،با کاهش قیمت آلومینیوم در جهان، بهای اکثر ضایعات آلومینیومی طی یک هفته اخیر نوسانات چشمگیر و قابل توجهی داشته است؛ به گونه‌ای که برخی قراضه‌های آلومینیومی مورد استفاده در صنایع ریخته‌گری و آلیاژسازی افت قیمت قابل ملاحظه‌ای داشتند، در این میان کاهش 18 درصدی سفاله آلومینیوم خشک و 5.8 درصدی سفاله آلومینیوم نرم طی هفته اخیر رخ داد.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک هفته

همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که کاهش قیمت شدید را طی یک هفته پشت سر گذاشت، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، با افت 18 درصدی نسبت به هفته گذشته، از 15 هزار و 590 تومان به ازای هر کیلوگرم به 12 هزار و 800 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

سفاله آلومینیوم نرم دومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک هفته تجربه کرد، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، با افت 5.8 درصدی نسبت به هفته گذشته، از 14 هزار و 210 تومان به ازای هر کیلوگرم به 13 هزار و 380 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

آلومینیوم خشک سومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک هفته تجربه کرد، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، با افت 5.6 درصدی نسبت به هفته گذشته، از 17 هزار و 20 تومان به ازای هر کیلوگرم به 16 هزار و 70 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که کاهش قیمت شدید را طی یک روز تجربه کرد، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، با افت 10.4 درصدی نسبت به روز گذشته، از 14 هزار و 290 تومان به ازای هر کیلوگرم به 12 هزار و 800 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

سفاله آلومینیوم نرم دومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز تجربه کرد، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، با افت 3.5 درصدی نسبت به روز گذشته، از 13 هزار و 870 تومان به ازای هر کیلوگرم به 13 هزار و 380 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

رادیات آلومینیوم سومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز تجربه کرد، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، افت 0.8 درصدی نسبت به روز گذشته داشت و از 15 هزار و 760 تومان به ازای هر کیلوگرم به 15 هزار و 630 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک هفته

همان‌طور که در نمودار 2 آمده است، قوطی رانی تنها ضایعاتی است که نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، رشد 0.8 درصدی نسبت به هفته گذشته داشت، از 14 هزار و 270 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 380 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

قوطی رانی ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را نسبت به هفته گذشته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، با رشد 3.2 درصدی نسبت به روز گذشته، از 13 هزار و 930 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 380 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

قیمت رینگ آلومینیومی پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، رشد 2.1 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از 21 هزار و 730 تومان به ازای هر کیلوگرم به 22 هزار و 180 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

پروفیل شاخه سومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک روز تجربه کرد، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفتم فروردین ماه، با رشد 1.8 درصدی نسبت به روز گذشته، از 19 هزار و 930 تومان به ازای هر کیلوگرم به 20 هزار و 280 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: