رشد بیش از دو برابری سود تلفیقی شرکت‌های تابعه افق مس
مدیرعامل شرکت صنایع مس افق کرمان خبر داد:

رشد بیش از دو برابری سود تلفیقی شرکت‌های تابعه افق مس

مدیرعامل شرکت صنایع مس افق کرمان گفت: در سال گذشته ساماندهی و بهینه‌سازی عملکرد شرکت‌های تابعه در دستور کار شرکت قرار گرفت به‌ طوری‌ که شاهد رشد بیش از دو‌برابری سود تلفیقی در 6 ‌ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال 97 بودیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، محراب احمدیان ضمن تبریک سال نو و تشکر از زحمات و حمایت‌های مدیران ارشد شرکت سرمایه‌گذاری و شرکت ملی صنایع مس به‌ویژه سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس اظهار داشت: در سال گذشته ساماندهی و بهینه‌سازی عملکرد شرکت‌های تابعه در دستور کار شرکت قرار گرفت به‌طوری‌که شاهد رشد بیش از دو‌برابری سود تلفیقی در شش‌ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال 97 بودیم و به‌طورقطع با تهیه صورت‌های مالی سال  1398 شاهد ادامه‌دار بودن سودآوری شرکت‌های تابعه افق در شش‌ماهه دوم نیز خواهیم بود.

وی افزود: هلدینگ صنایع مس افق کرمان توسط شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با هدف ایجاد هم‌افزایی و یکپارچه‌سازی در راستای حفظ و بهسازی سرمایه‌های سازمانی خود و با مشارکت شاغلین و بازنشستگان شرکت مس و شرکت‌های تابعه  فعالیت خود را آغاز کرد.

احمدیان عنوان کرد: این شرکت همواره سعی دارد با رویکردی پویا و خلاق و با حضور شرکت‌های وابسته و با سرمایه‌ای معادل دو هزار و 500 میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف تولیدی، صنعتی، معدنی، مهندسی، عمرانی و خدماتی به افق‌های آرمانی خود که همانا تبدیل‌شدن به یک الگوی بنگاه‌داری نوین با ساختاری نظام‌مند و مؤثر است، دست یابد.

وی تصریح کرد: این شرکت در سال‌های گذشته علاوه بر فعالیت در حوزه معدنی در زمینه‌های خدمات مهندسی، حمل‌ونقل، مواد شیمیایی و معدنی و خدمات تخصصی بهداشت و درمان، تاسیسات، کشاورزی و فضای سبز، فرهنگ و پژوهش و امور مربوط به بازار بورس، سرمایه و اعتبار نیز فعالیت دارد.

مدیرعامل شرکت صنایع مس افق کرمان با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در خصوص ورود این شرکت به بازار سرمایه تاکید کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته امسال سهام شرکت در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

وی با بیان این‌که وارد شدن به بورس برای شرکت‌ مزیت‌های متعددی دارد و درنهایت منجر به افزایش شفافیت، کارایی و همچنین بهبود عملکرد جاری آن‌ خواهد شد توضیح داد: بورس اوراق بهادار به‌عنوان بازوی اصلی بازار سرمایه علاوه بر تجهیز، جذب و هدایت منابع مالی و هدایت به سمت فعالیت‌های مولد و اشتغال‌زا، نقش تامین مالی شرکت را نیز بر عهده خواهد داشت.

احمدیان اضافه کرد: سهولت در تامین مالی از طریق انتشار سهام و سایر اوراق بهادار، استفاده از معافیت‌های مالیاتی، به‌روزرسانی ارزش واقعی شرکت، کسب وجهه، اعتبار و اعتماد عمومی، افزایش اعتبار داخلی و خارجی و تأمین مالی و درنهایت سهولت در استفاده از تسهیلات بانکی و سایر ابزارهای تامین مالی از دیگر مزایای ورود این شرکت به بازار سرمایه است.

به گفته مدیرعامل شرکت صنایع مس افق کرمان بر اساس استراتژی‌های تعریف‌شده در راستای کسب سود و افزایش بازدهی دارایی‌های شرکت‌های تابعه، سودآوری پایدار از محل فعالیت شرکت‌های تابعه و بهبود ساختار هلدینگ در جهت ارتقاء هم‌افزایی بین شرکت‌های تابعه با تأکید بر خلق ارزش موفق به راه‌اندازی نرم‌افزار هوشمندی تجاری BI در شرکت‌های تابعه، مدیریت فناوری اطلاعات، کاهش بهای تمام‌شده قراردادها و ساماندهی تعدیل قراردادها و نهادینه‌سازی سیستم نگهداری و تعمیرات شرکت‌ها شدیم.

وی مطرح کرد: همچنین اخذ پروانه تاسیس کلینیک دندانپزشکی شهربابک، خرید دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و سونوگرافی، خرید تخت، اکسیژن سانترال و سایر تجهیزات پزشکی به مبلغ 8 میلیارد ریال، ساماندهی و راه‌اندازی کلینیک دندانپزشکی رفسنجان و اخذ مجوز راه‌اندازی رادیولوژی دندان برای کلینیک دندانپزشکی رفسنجان از اقدامات مهم شرکت افق کرمان در حوزه بهداشت و درمان بوده است.

احمدیان با بیان این‌که در سال 1398 موفق به انجام فعالیت‌های چشمگیر تحقیق و توسعه در حوزه استخراج سدیم سولفیت، سود،STPP، فسفریک اسید شدیم ابراز کرد: همچنین در سال گذشته ساماندهی و بهینه‌سازی عملکرد شرکت‌های تابعه در دستور کار شرکت قرار گرفت به‌طوری‌که شاهد رشد بیش از دوبرابری سود تلفیقی در شش‌ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال 97 بودیم و به‌طورقطع با تهیه صورت‌های مالی سال مالی 1398 شاهد ادامه‌دار بودن سودآوری شرکت افق در شش‌ماهه دوم نیز خواهیم بود.

به گفته احمدیان احداث پارا کلینیک تخصصی در شهر مس سرچشمه، احداث کلینیک دندانپزشکی در شهرستان‌های کرمان و شهربابک، توسعه حوزه تولید کنسانتره، ورود به پروژه‌های صنعتی و معدنی و راه‌اندازی پروژه تمیزکاری صنعتی با یخ خشک از دیگر برنامه‌ها و اهداف مهم و آتی شرکت صنایع مس افق کرمان برای سال جاری است که امیدواریم با حمایت مدیریت ارشد شرکت سرمایه‌گذاری و دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس نقش موثرتر و پررنگ‌تری در عرصه تولید و ایجاد اشتغال در کشور برداریم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: