رکورد تولید، فروش و صادرات در ذوب آهن اصفهان طی سال 98
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان مطرح کرد:

رکورد تولید، فروش و صادرات در ذوب آهن اصفهان طی سال 98

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در سال 1398 با همت تلاشگران مجموعه موفق به ثبت رکوردهایی در تولید چدن، فروش و صادرات محصولات شدیم و این موفقیت‌ها با وجود مشکلات عدیده سال گذشته از جمله کمبود شدید مواد اولیه، نقدینگی و شیوع بیماری کرونا حاصل شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، منصور یزدی‌زاده اظهار داشت: با وجود آنکه در سال گذشته با مشکلات بسیاری مواجه بودیم در بخش تولید با 5 درصد افزایش نسبت به سال 1397 به عدد دو میلیون و 526 هزار تن تولید چدن رسیدیم که منجر به ثبت رکورد جدیدی در تولید سالانه این شرکت با دو کوره بلند شد و در تاریخ ذوب آهن نیز دومین رکورد تولید سالانه محسوب می‌شود.

وی افزود: در بخش فروش نیز به لحاظ درآمد و تناژ رکورد زدیم و همچنین با یک میلیون و 200 هزار تن صادرات در این بخش و همچنین به لحاظ درآمدزایی رکورد جدیدی در این شرکت ثبت شد که جزئیات آن پس از انتشار در سامانه کدال، قابل مشاهده خواهد بود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص شرایط کنونی ارزش سهام این شرکت گفت: بزرگ‌ترین مشکل ما این است که میزان سهم شناور ذوب آهن اصفهان بسیار بالاست و متاسفانه افرادی که در حال ایجاد نوسان در بازار هستند، جولان می‌دهند. البته تا آنجا که موفق به اخذ موافقت هی‌مدیره شدیم، بازارگردانی کردیم و آنچه در توان ما بود انجام دادیم.

یزدی‌زاده تصریح کرد: امسال با تدبیر مقام معظم رهبری سال جهش تولید نام گرفته است و این نوید را می‌دهیم که این مجتمع عظیم صنعتی توانایی، ابزار و ظرفیت لازم برای جهش تولید را دارد. محقق شدن این مهم، نیازمند آن است که مطابق منویات مقام معظم رهبری، دولت به اندازه سهم خود از این شرکت حمایت و مواد اولیه به ویژه سنگ آهن را تامین کند.

وی تاکید کرد: ذوب آهن اصفهان تولید حدود 11 درصد فولاد کشور را به عهده دارد و اگر دولت تنها 11 درصد سنگ آهن کشور را به این شرکت اختصاص دهد، 10 میلیون تن سنگ آهن به این شرکت می‌رسد اما انتظار ما تنها حدود هفت میلیون تن سنگ آهن است که انتظار زیادی نیست و این سنگ آهن را رایگان نیز نمی‌خواهیم. درواقع اگر همانند کنسانتره، گندله و DRI، برای سنگ آهن نیز سهمیه‌بندی صورت گیرد، جهش تولید در این شرکت محقق و ذوب آهن به تولید سه میلیون و 50 هزار تن می‌رسد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان یادآور شد: با تامین سنگ آهن به میزان مذکور، به لحاظ کمی به افزایش 20 درصدی در تولید خواهیم رسید و به لحاظ کیفی مشابه سال گذشته که انواع ریل تولید شد، امسال نیز محصولات جدیدی تولید خواهیم کرد.

یزدی‌زاده با اشاره به اینکه محصولات جدید، ارزش‌افزوده بالایی دارند، اضافه کرد: تولید این محصولات باعث می‌شود سودآوری شرکت افزایش یافته و زیان انباشته صفر شود که کمک بسیار خوبی به سهامداران می‌کند و همچنین عامل اصلی رشد ارزش سهام این شرکت است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ذوب آهن در سال گذشته، صفر کردن زیان انباشته بود که به دلایلی محقق نشد، ادامه داد: برای دست‌یابی به این هدف و برون‌رفت از شرایط فعلی، ابزارهای لازم را داریم تا بتوانیم در سال جاری، هم معیشت پرسنل را بهبود بخشیم و هم سهامداران را خوشحال کنیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به شیوع بیماری کرونا که یک بحران جهانی را ایجاد کرده است، گفت: کشور ما نیز با مشکلات شیوع این بیماری مواجه است و با این حال با تدبیر کل نظام در مقایسه با سایر کشورها شرایط بهتری داریم و البته همه باید برای شکست کرونا تلاش کنیم.

یزدی‌زاده ادامه داد: صنایع کشور و از جمله ذوب آهن اصفهان با تولید و همچنین رعایت مقررات بهداشتی تا آنجا که توان دارند با این بحران مقابله می‌کنند.

وی اقدامات ذوب آهن اصفهان در جهت مدیریت بحران مذکور را بسیار چشمگیر دانست و گفت:  هم در داخل این مجتمع عظیم صنعتی و هم در منطقه اقدامات بسیار خوبی برای مهار این بیماری توسط ذوب آهن اصفهان انجام شده است که این کار در کنار حفظ تولید صورت گرفت.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، اقدامات بیمارستان شهید مطهری این شرکت در مقابله با کرونا را فراتر از مسئولیت‌های اجتماعی دانست و یادآور شد: این مجتمع درمانی به عنوان یک سرمایه چند صد میلیاردی کاملا در خدمت این پیکار بزرگ بوده و اقدامات و آماده‌سازی خود را زمانی آغاز کرد که بیماری کرونا تنها در کشور چین شیوع یافته بود. همچنین کلیه همکاران ما شبانه‌روزی برای مقابله با این بیماری فعالیت کردند تا کم‌ترین آسیب را ببینیم و تاکنون نیز این امر نتایج مثبتی در پی داشته و به خوبی مدیریت شده است.

یزدی‌زاده ابراز امیدواری کرد که ذوب آهن اصفهان در سال جاری با همت تلاشگران، حمایت دولت و تدابیر مسئولین، بتواند جهش تولید را که مورد نظر مقام معظم رهبری است محقق سازد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
پیشرفت 30 درصدی پروژه بازسازی دیگ بخار شماره 4
نباید در حمایت‌های دولت تبعیضی وجود داشته باشد
تعطیلی صنف آهن‌فروشان تا ۲۰ فروردین
ابراز امیدواری درباره افزایش تولید در سال جهش تولید
تقدیر از تلاشگران خط تولید ذوب آهن
رکورد موفقیت‌آمیز تعویض ریل در مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی
رکورد تولید چدن مذاب شکسته شد
بزرگ‌ترین حجم ذوب‌ریزی را انجام می‌دهیم
ذوب آهن اصفهان اسطوره‌ای در صنایع کشور
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: